פרשת השבוע בספורט- 'שלח'

מה הקשר בין התחנונים של משה רבינו לה' כדי שיסלח לעם שחטא בפרשת המרגלים, לבין הצלחתו של אלון חזן בנבחרת ישראל. וגם: האם חזן יוביל אותנו לארץ המובטחת (יורו 2024)?

צילום: אודי ציטאט
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

פרשת השבוע היא הרביעית בספר דברים והיא מגוללת את סיפור 12 המרגלים המהדהד והשלכותיו על מסעות בני ישראל במדבר. הפרשה ממשיכה את קודמתה, 'בהעלותך', שהסתיימה בחטא לשון הרע של מרים, אחות משה רבינו, שנענשה במחלת הצרעת.

השבוע אנו שמים לב שדפוס ההתנהגות בני ישראל חוזר על עצמו ובהמשך לכך, הם לא למדו את הלקח מהטעות של מרים הנביאה, וחוטאים באותו החטא בדיוק: הוצאת דיבה. במסגרת הסיפור המקראי ה' יתברך מצווה על משה הצדיק לשלוח 12 שליחים, אנשים חשובים מכל שבט, שיעלו לארץ ישראל ויספרו על טיבה ועל העמים היושבים בה. מקץ 40 ימים, חוזרים 12 המרגלים למקום מושב בני ישראל במדבר, כאשר 10 מתוכם מתארים תחזיות קודרות אודות העמים היושבים בציון ("לא נוכל לעלות אל העם, כי חזק הוא ממנו." במדבר יג', פסוק לא') ומסיתים את העם. שמצדו, פורץ בסערת בכי, כעס, חתרנות ומרדנות, כנגד משה. בתגובה לאירוע, הקדוש ברוך הוא כועס מאוד על עם ישראל ורוצה להשמידו, אך לאחר תחנונים מצד משה לחוס עליהם, מתרצה ומשיב למשה: "סלחתי כדבריך." יחד עם זאת, ה' גוזר על כל בני הדור, למות במדבר במהלך מסע נדודים בן 40 שנה. מדרש ידוע גורס ומוסיף כי בני ישראל פחדו מההצלחה שכרוכה בכניסה לארץ המובטחת ומשינויים ולכן מנעו מעצמם להאמין בכוחו של ה' יתברך, להכניסם לארץ ישראל בשלום וכתוצאה מכך, חטאו, התמרדו ונענשו.

בימים האחרונים נבחרת ישראל בכדורגל מתמודדת בכבוד בקמפיין ליגת האומות מול נבחרות אלבניה ואיסלנד. נכון לכתיבת שורות אלה, ישראל נמצאת בעמדה נפלאה לסיים במקום הראשון בבית שלה, ולהבטיח את השתתפותה בפלייאוף העלייה ל'יורו' 2024. כן, כן, אנחנו לא מדמיינים. נבחרת ישראל קרובה להעפיל לאליפות אירופה וזה קורה עם האיש האשדודי שלנו על הקווים אלון חזן, שמרוויח את כל המחמאות והסופרלטיבים שמקבל מכלי התקשורת השונים. ואיך אפשר שלא להחמיא לו על הצניעות, על הדרך ועל השקט שהוא מקרין על השחקנים שלו. וחשוב מכך, משחק בצורה פשוטה, בלי פחד, תוך שהוא מאמין בכדורגלן הישראלי. אם חזן יצלח את הקמפיין ויביא אותנו לפלייאוף ראשון שלנו מזה 22 שנה. צריך לראות את זה ולהאמין.

אז נכון שהשיטה של אופ"א הופכת את העלייה ליותר נגישה, בייחוד עבור נבחרות בדרג שלנו. ועדיין, חזן עושה את מה שהרבה לא עשו לפניו. הוא משחק בלי פחד עם שני בלמים. מהמר על ליידנר בן ה-19 בעמדת המגן השמאלי. פותח עם שון ווייסמן על חשבונו של דאבור. משחק עם השחקנים בעמדות הטבעיות שלהם בלי לנסות לסבך ולהמציא את הגלגל. יותר מחצי קמפיין מאחורינו ואפשר כבר להגיד בוודאות שהמינוי של חזן הוא הכי מוצלח שהיה פה בשנים האחרונות בנבחרת ישראל. כשם שמשה רבינו בפרשה מתחנן לה' כדי שיחוס על עם ישראל, כך ולהבדיל, אלון חזן מאמין בכדורגלן הישראלי ונותן לו את הגב והביטחון הדרושים כדי להצליח ואולי להוביל אותנו לארץ המובטחת (יורו 2024).

שבת שלום!

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן