פרשת השבוע בספורט – 'קורח'

השבוע נעסוק בקשר שבין הוכחת מנהיגותם של משה רבינו ואהרון הכהן מול בני ישראל במדבר, לבין טקסי סיום העונה של אגודות הספורט מכבי אשדוד והפועל אשדוד בכדוריד

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בפרשת השבוע מסופר על התקהלותם של קורח (בן דוד של משה רבינו ואהרון הכהן) ו-250 אנשים מכובדים מטעמו, על המנהיגים של בני ישראל במדבר, הלא הם משה רבינו ואהרון הכהן. טענתם של קורח ועדתו היא: "כולם קדושים ובתוכם ה', ומדוע תתנשאו על קהל ה'?" (במדבר, טז', ג'). משה מנסה לפתור את המחלוקת בדרכי נועם ושלום, אך קורח ומקורביו מסרבים וממשיכים להסית כנגד ההנהגה. בכדי להוכיח לעם, כי כל מעשיו של משה רבינו מקורם בהשגחה אלוקית, הוא קובע מבדק, בו ידליקו המתנגדים קטורת כמנחה לה'. על פי המבדק, אם ימותו אותם סרבנים מוות משונה ולא טבעי, זו תהיה ההוכחה לחטא שלהם כנגד ה'. וכך אכן קורה. באורח פלא, האדמה פותחת את פיה ובולעת את קורח ומקורביו. לאחר מכן, אש מהשמיים שורפת את מדליקי הקטורת ובכך ניתנת ההוכחה שמשה רבינו הינו נביא אמת.

בהמשך הפרשה מתוארת התנגדות נוספת של העם שלא לומד את הלקח ומתמרד כנגד כהונתו של אהרון. הקדוש ברוך הוא מורה למשה לערוך מבחן נוסף לעיני העם, שיוכיח את אמיתות כהונתו של אחיו, אהרון. במסגרת המבחן, מביאים כל ראשי 12 השבטים מטה (מקל עץ) אל משה הנביא הגדול, שמניח את המטות, יחד עם מטה אהרון בתוך המשכן. כעבור יום, משה מוציא את אותם מטות ומראה לעם את המחזה המדהים: מטהו של אהרון פורח וממנו עולה פרי השקד. בעקבות הערעור על הכהונה, ה' מטיל את האחריות ואת משמרת הקודש על אהרון ועל בניו הכהנים.

בשבוע שעבר בספורט האשדודי חגגה בהיכל הקריה בעיר אגודת מכבי אשדוד את טקס סיום העונה. ההיכל התמלא בשחקנים, ספורטאים, בני משפחה ואוהדים והייתה אווירה נהדרת. הטקס היה ראוי וחתם עונה נהדרת ומלאה בעשייה של אחת מהאגודות החשובות בספורט האשדודי. במסגרת הטקס הוקרן קליפ מסכם לעונה, הוענקו גביעים למצטיינים והתקיימו הופעות של ילדי בית הספר לכדורסל ושל נבחרת ההתעמלות האמנותית של מכבי אשדוד. מגיעות מילים טובות לספורטאים, למאמנים, למנהלי האגודה ניסים דוק ורונן הראל, לנתי כהן וליאיר זוהר על ההשקעה הענקית לאורך העונה. לנו נשאר רק לאחל לאגודה להמשיך לצמוח ולייצר ספורטאים.

גם באגודת הפועל אשדוד בכדוריד ציינו את סיום העונה בטקס מרשים בהשתתפות קבוצת הבוגרים ומחלקות הנוער. האגודה רושמת לעצמה עונה יוצאת מין הכלל, עם תואר משולש היסטורי לקבוצה הבוגרת, כאשר גם קבוצות הנערים מביאים כבוד עם אליפות כפולה לקבוצות כיתות ז' ו-ח' ומקום שני לכיתה ט'. מחמאות על כך לצוות המאמנים של האגודה, דביר עמר, ולאדי קופמן וחן אוחנה, שמשקיעים בפיתוח דור העתיד של הכדוריד האשדודי. כשם שבפרשת השבוע משה ואהרון מקיימים מבחן כדי להוכיח את מנהיגותם, כך ולהבדיל, אגודות הספורט החשובות באשדוד עוברות אתגרים לאורך העונה כדי להוכיח את חיוניותם. רובן עומדות בכך בכבוד, תוך זכייה בתארים ופיתוח הדור הבא של הספורט האשדודי.

שבת שלום!

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן