פרשת השבוע בספורט: 'ניצבים'

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

פרשת השבוע הינה השמינית בספר דברים והיא נקראת תמיד שבת לפני ראש השנה החדשה הבאה עלינו לטובה. פרשה זו ממשיכה את קודמותיה, ממש כמו בשרשרת פנינים מפוארת, כאשר עיקרון הברכה והקללה נמצא במרכז. התורה כותבת כך בדברים, ל', א'-ב': "והיה כי יבואו עליך כל הדברים האלה, הברכה והקללה אשר נתתי לפניך… ושבת עד ה' אלוקיך ושמעת בקולו ככל אשר אנוכי מצווך היום, אתה ובניך בכל לבבך ובכל נפשך". מהדברים האלה ניתן להסיק כי הקדוש ברוך הוא מצפה מאיתנו לעשות את מירב המאמצים בכדי להתחבר אליו בכל הרמות, אופנים, זמנים (בפסוק נכתב "ושבת"- מלשון לשוב) ומישורים, אל עצמנו, אל האחר ואל תורת האין סוף. בעשות כך נוכל לזכות בברכות, ישועות ובשורות טובות בעזרת ה'.
עוד קודם לכן בפרשה, התורה מציעה פיתרון רוחני לספקנים וכך היא כותבת בפרק כט', פסוק כח': "הנסתרות לה' אלוקינו והנגלות לנו ולבנינו עד עולם לעשות את כל דברי התורה הזאת". משמעות הדבר, היא שלא ניתן לכמת את ערכן של המצוות שאנחנו עושים בעולם הזה, מאחר ויש דברים נסתרים, שלא ניתן לאומדם ולהסבירם. לעומת זאת, כן ניתן לעשות את המצוות באופן גלוי, לשמוח בהן, להתפאר בהן, להבין שאנחנו עושים את הדבר הנכון ולהעביר אותן לדור הבא. וזאת כנראה המהות והלב של הברכה והשפע.
במעבר חד לספורט הנבדל מהתורה הקדושה, בימים אלה מערכת מדור הספורט של "השבוע באשדוד" שוקדת ועובדת על פרויקט מיוחד- דירוג עשרת הכדורגלנים האשדודים הגדולים ביותר בשנות ה-70 וה-80, שעתיד להתפרסם בגיליון הבא, ערב ראש השנה תשפ"א. לשם כך אנו נעזרים בהיסטוריוני כדורגל, עיתונאים ותיקים ושחקני עבר ועושים כמיטב יכולתנו להציג לכם דירוג מהימן וחף מאינטרסים. הרשימה תכלול שחקנים מהפועל ועירוני אשדוד המיתולוגיות, הנחשבים לכוכבים אהובים שזרעו את היסודות עליהם קמו קבוצות הכדורגל בעיר. ניתן לכנותם דור הנפילים ובשפה חדשנית יותר- היכל התהילה של הכדורגל האשדודי.
מעבר לחשיבות הכנת הפרויקט והגברת המודעות לדור הצעיר שבינינו לכיבוד העבר וההיסטוריה, מדובר במסע מרתק, הכולל סיפורים מדהימים ואגדות מופלאות, אשר יצרו את הקשר הכל כך עמוק של העיר אשדוד למשחק הכדורגל. כולנו תקווה כי קברניטי קבוצות הכדורגל בעיר יתנו לאגדות העבר את המקום והכבוד הראוי להם, כי בלי עבר אין עתיד. בפרשת השבוע אנו ובנינו מתבקשים לשוב לבית האלוקים ולשמוע בקולו בכל מאודינו וכוחותינו. זה בדיוק מה שצריכות לעשות קבוצות הכדורגל בעיר, בשימור זכרונותיהם של השחקנים הגדולים, שעיצבו את דמותה הספורטיבית של אשדוד. באדומים אשדוד כבר הרימו את הכפפה בעונה שעברה, עם יוזמה נהדרת של משחק ראווה של השחקנים הותיקים. לקראת השנה החדשה, נאחל לעצמנו לחזות בפעולות קהילתיות דומות, אשר יזכירו לנו דמויות כבירות כמו משה גלינה ז"ל.
שבת שלום!

דילוג לתוכן