פרשת השבוע בספורט: 'חיי שרה'

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

פרשת השבוע שלנו עוסקת בין היתר בקבורתה של שרה אימנו ובמציאת שידוך לבנה, יצחק אבינו. אברהם אבינו שעמד בכל הניסיונות שניסה אותו הקדוש ברוך הוא, שומע על מותה של אשתו, כשהוא חוזר מין העקידה ויש דרשנים המשייכים את מותה לצער שחוותה כששמעה על מה שעלול להתרחש. אברהם למעשה הוא הראשון שמלמד אותנו כמה חשוב לכבד את כבוד הנפטר וממהר למערת המכפלה, קונה את חלקת הקבר מעפרון החיתי, תמורת "ארבע מאות כסף עובר לסוחר". לאחר מכן, אברהם קובר את שרה, בת 127 במותה. ניכר לראות את רצף הפעולות המהירות שעושה אברהם אבינו בשביל להביא את שרה לקבורה הכי מכובדת ומכך ניתן להתרשם מדמותו הדגולה של אברהם אבינו.

השבוע הלך לעולמו בנסיבות מצערות, דמות מוכרת ואהובה בעיר ואוהד הפועל אשדוד, אברהם ביטון ז"ל. לפני פטירתו המונים התפללו להחלמתו וקראו פרקי תהילים לרפואתו. אבל כבד נפל על משפחתו ועל קהילת אוהדי הכדורגל בעיר. אברהם, שהיה מוכר כאבי, נקבר השבוע בטקס הלוויה מכובד בבית העלמין באשדוד. כשם שבפרשת השבוע אברהם מלמד אותנו את מצוות כבוד המת, כך אוהדי הפועל התאחדו השבוע סביב משפחתו של אברהם ביטון וריגשו רבים. יהי זכרו ברוך.

בהמשך הפרשה מתואר לפרטי פרטים השידוך של יצחק אבינו עם רבקה אמנו, אותה מאתר אליעזר, עבד אברהם. האחרון שולח את עבדו לשליחות חשובה ואליעזר בעזרת ה' יתברך, מגיע אל רבקה ואל משפחתה ומשכנע אותם לתת ליצחק את רבקה לאישה וכשהם נפגשים לראשונה, רבקה מכסה את פניה כי התביישה מיצחק. התורה מתארת בצורתה הייחודית את סיפור נישואיהם של יצחק ורבקה, בעקבות כך, יצחק שהיה עצוב ממות אימו, זוכה לנחמה ולעדנה, באמצעות אהבתו הכבירה לאשתו הטרייה. חשוב להזכיר שכל השידוך לא היה קורה אלמלא התפילות של אברהם ושל עבדו, על מנת שהכל יעבוד. אברהם אם כן, פועל בשני מישורים, הוא גם מתפלל לה' יתברך וגם פועל בכדי להצליח.

השבוע הכדורגלן האשדודי המצליח גדי קינדה הודיע על אירוסין לבת זוגו ועל חתונה בקרוב. קינדה בן ה-27 חי עם בת זוגתו בארצות הברית ומככב בליגת ה-MLS, במדי קבוצת קנזס. האירוסין זה אולי פרט רכילותי שאיננו קשור לעולם הספורט, אך עדיין, זה מסר חשוב לכדורגלנים הצעירים שנחשפים להמון פיתויים. בתוך מסגרת משפחתית בטוחה ומכילה, לכדורגלן מקצועני יש הרבה יותר סיכוי להצליח ולממש את הפוטנציאל שלו. מכאן, נאחל לקינדה הרבה מזל טוב ובהצלחה. מה שבטוח, עליו, כמו על כולם, להתפלל על הצלחת השידוך ולרווקים להתפלל לזיווג הגון, כפי שאברהם לימד אותנו על כוחה של תפילה בפרשה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן