פרשת השבוע בספורט – 'דברים'

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

פרשת השבוע שלנו פותחת את ספר דברים, שהוא החומש החמישי מתוך חמשת חומשי התורה. בעיקרו של הספר, עומדים דבריו של משה רבינו אל בני ישראל בארץ מואב, לפני שמסר את תפקיד ההנהגה לאיש אשר הרוח מצויה בו, יהושוע בן נון. בתחילת הפרשה, אנו מצויים בשנה ה-40 לצאת ישראל ממצרים ובראש חודש שבט, כחמישה שבועות לפני פטירתו של משה הנביא הגדול. האחרון סוקר את קורות עם ישראל במדבר, תוך כדי דברי תוכחה קשים, במסגרתם, מזכיר משה לעם בין היתר את חטא עגל הזהב, חטא המרגלים ואת פרשת מי המריבה, שבעטיה לא זכה להיכנס לארץ ישראל.דברי התוכחה של משה רבינו מתכתבים היטב עם תקופת בין המצרים, שתגיע לשיאה בשבוע הבא, במוצאי שבת, בעזרת ה' יתברך, כאשר נציין בדכדוך את ט' באב. חכמינו זיכרונם לברכה נוהגים להתפלפל במסכת שבת, פרק קיט' ולציין את הסיבות לחורבן. על פי הכתוב ישנן 8 סיבות לנפילת ירושלים ואלו הן: "אמר אביי, לא חרבה ירושלים אלא בשביל שחיללו בה את השבת.. אמר ר' אבהו, לא חרבה ירושלים בשביל שביטלו קריאת שמע שחרית וערבית.. בשביל שביטלו בה תינוקות של בית רבן (רב המנונא).. מפני שלא היה להם בושת פנים זה מזה (עולא).. שהושוו קטן וגדול (רבי יצחק).. בשביל שלא הוכיחו זה את זה (ר' חנינא).. ביזו בה תלמידי חכמים (ר' יהודה).. פסקו ממנה אנשי אמנה.. (רבא)".

ימים סוערים עוברים על הכדורגל הישראלי אחרי החשיפה של אלמוג בוקר וחדשות 13, אודות מעלליהם של הכדורגלנים עומר אצילי ודור מיכה. שנתיים עברו מאז המקרה וחוץ מלגנות את השניים (בצדק) ולהציג את הרצון להעמידם מול כיתת יורים, לא נעשתה שום פעולת מניעה לתופעה המדאיגה. התנהגות מינית לא ראויה של כוכבנים חלולים שחיים בסרט שהם מורמים מעם, ושל נערות צעירות תמימות, שרודפות אחרי כסף ופרסום זו בעיה חברתית המפוררת אותנו מבפנים והתוצאה שלה היא עגומה. כמובן שלא המצאנו את התופעה וזה דבר שקרה בכל העולם, כולל בחלקת האלוקים הקטנה שלנו, כולל בקבוצת הכדורגל הבכירה של העיר, מ.ס אשדוד ולצערנו עוד יקרה.

אז מה עושים ומה היה צריך לעשות כבר לפני שנתיים כשהתפוצצה הפרשה? דבר ראשון מורידים להבות ונותנים הזדמנות לכל אדם לחזור בתשובה ולמשטרה לעשות את עבודתה (מספיק עם ההדלפות! מדובר בחיים של אנשים). לאחר מכן מכנסים וועדה ומזמינים אליה אנשי מקצוע רלוונטיים כגון אנשי חינוך מיני, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ועוד. בשלב הבא מחייבים את ההתאחדות לכדורגל ואת קבוצות ליגת העל להכניס איש מקצועי טיפולי ולקיים מפגשים קבועים במהלכם ידברו על חינוך מיני, על זוגיות, על כבוד לנשים ועל גיל ההסכמה. ברגע שמדברים על זה, מבינים שזה לא מוסרי. בשלב הבא מקיימים ימי עיון וסדנאות בנושא. הפיתרון הוא פשוט. אבל כנראה שבמשרד הספורט לא רוצים לעבוד, אלא לשמר את המצב הקיים, לכתוב פוסטים, ולגרוף הון פוליטי על חשבון אותן נערות. ומילה לשר הספורט חילי טרופר, שהוא איש יקר. התפקיד שלך הוא לעמוד בראש מערכת ולא להיפגש עם אותן נערות. תוקיע את התופעה הזו מהספורט ויפה שעה אחת קודם. אתה שר הספורט למען ה'.

בעוד בפרשת השבוע, משה מוכיח את העם ובמסכת שבת מובאות 8 סיבות לחורבן ירושלים, בספורט הישראלי ובתקשורת ממשיכים לטמון את הראש בחול, להתעסק במיקרו, ולהתעלם מהבעיה הכוללנית שתביא עלינו את החורבן.

שבת שלום!

הכותב הינו עובד סוציאלי בעל 11 שנות ניסיון טיפולי

.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן