פרופסור עמי מויאל מאשדוד מוביל בניית מרכז מדעי חשוב בתל אביב

מכללת ׳אפקה׳ היוקרתית להנדסה, בתל אביב תעבור ללב שכונת בדרום תל אביב‫,‬ שם ייבנה קמפוס חדיש ומודרני בשכונת יד אליהו שיהפוך למרכז מדעי טכנולוגי החשוב ביותר בתל אביב. על כל המלאכה מנצח נשיא המכללה, פרופ׳ עמי מויאל מאשדוד‫,‬ שמוביל את הפרוייקט עם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי.‬ מויאל: "מרגש אותי להיות שותף בתהליך הקמה של אחד המוסדות החשובים ביותר בישראל״

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

השבוע התקיים טקס מרגש במיוחד עבור פרופ׳ מויאל‫, תושב אשדוד‫, המנהל את המכללה להנדסה ׳אפקה׳ בתל אביב‫. בטקס צנוע ומכובד שהתקיים בעיריית תל אביב-יפו, נחתמו ההסכמים בין אפקה לעירייה לחכירת השטח ולבנייה משותפת של הקמפוס החדש של המכללה בשכונת יד אליהו. את ההקמה מוביל מטעם המכללה נשיא המכללה, פרופסור עמי מויאל מאשדוד, שמנהל את המכללה מה מספר שנים ועושה כל בוקר את הדרך מאשדוד בה הוא עדיין מתגורר, למכללה המצויה בצפון תל אביב. בטכס חנוכת אבן הפינה לבנייה של הקמפוס הודה אישית לפרופסור מויאל על הובלת הפרויקט והחזון להקימו וכינה ראש העיר רון חולדאי את המעבר לדרום העיר "נקודה סינגולרית" – מונח הלקוח מעולם המדע שמצביע על נקודת זמן שמשנה סדרי עולם אחריה. "התרגשתי מהשימוש שלו בהגדרה מעולם המדע – ועוד כזו שאני אישית מתחבר אליה ומדבר עליה לא מעט בהקשר של ההתקדמות הטכנולוגית המואצת‫, שבקרוב תביא אותנו לנקודה הסינגולרית של האנושות כולה – אבל מעבר לכך, ראש העיר צודק" אומר מויאל‫.


בשיחה עם אתר אשדוד10 ו״השבוע באשדוד״‫, סיפר מויאל על הפרויקט המדהים שהוא מוביל בשיתוף הדוק עם עיריית תל אביב וראש העיר בעצמו. "זה תהליך היה של שנים שהגיע אתמול לסיום וחתמנו על חוזה חכירה קרקע ובנייה ובחרנו אדריכל. בעוד שנתיים נשלים את הבנייה. עבורי זה לבנות מאפס את הקמפוס ולהיות מעורב בכל התהליך. יש לי קשר הדוק עם מערכת החינוך בתל אביב ועם ראש העיר בעצמו שמסייע בקידום הפרויקט שעליו אמר שזה הפרויקט החשוב ביותר בתל אביב. זה יהיה מרכז לחינוך מדעי טכנולוגי הנדסי האיכותי והחשוב בתל אביב. אני מניע מעל 4000 סטודנטים לדרום העיר. זו אמירה חברתית שאני מאוד מאמין בה. להעביר את המכללה מצפון העיר לדרומה. יש בזה ערך חברתי ערכי גדול”‫.

אתה עוד גר באשדוד‫?
כן ואני לא מוותר על העיר. כל בוקר אני יוצא ב‫-8 בבוקר וחוזר ב9 בערב״‫.

חבל רק שבאשדוד אין כה קמפוס
״יש מכללה אקדמית להנדסה 'סמי שמעון' והבנתי שרוצים לבנות בדרום העיר . כאן אנו שמים את הקמפוס בלב השכונה. לא מחוץ לעיר. בתוך העיר. כמוסד אקדמי לחינוך מהנדסים‫, התפקיד שלנו הוא להוות מנוע צמיחה לאומי-חברתי-כלכלי”‫.

הדמיה

איך ייראה הקמפוס‫?
"זה יהיה קמפוס מודרני וגדול הכולל כיתות, מעבדות, מרחבי עבודה, אודיטוריומים, מרחבי למידה, מרכז חדשנות ומעונות סטודנטים עם הרבה ירוק בתוכו ומסביבו שממוקם בלב שכונה מתפתחת ליד בתי ספר תיכון – בהחלט יכול לשנות סדרי עולם. זו פלטפורמה מדהימה להמשך התפתחות מואץ של מכללת אפקה ושל האזורים הסובבים ובה תרומה גם ברמה הלאומית. המעבר יבסס את המכללה כמרכז עירוני בתל-אביב לחינוך למדעים, טכנולוגיה והנדסה תוך שיתוף פעולה עם מערכת החינוך העירונית, תאפשר ליותר צעירים וצעירות מכל קצוות הארץ לרכוש השכלה ולהפוך למהנדסים שמשנים את העולם, ותקדם את המאמץ הלאומי לחינוך מהנדסים לשוק ההיי-טק הסובל ממחסור כרוני של הון אנושי״‫.

נשמע שאתה ממש מתרגש‫?
״בהחלט. זו זכות גדולה וייחודית להוביל תכנון של קמפוס חדש משלב בחירת האדריכל ותכנון הקמפוס על המחשב ואז לראות אותו קורם עור וגידים תוך מימוש תפיסת העולם החינוכית שלך״‫.

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי מסר כי: “העברת המכללה לא רק תשפר משמעותית את הנגישות להשכלה גבוהה לתושבי האזור, אלא גם תהיה מנוע קהילתי משמעותי, בדיוק כפי שהייתה המכללה האקדמית שהקמנו ביפו. אני מודה לנשיא האוניברסיטה פרופסור עמי מויאל, ולכל צוותו, על השותפות בחזון ובביצוע. בהצלחה״‫.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן