פעילות מוגנות חברתית בעשרות כיתות א'-ג' באשדוד על ידי מהו"ת

בחודש יולי התקיימה מטעם מהות הרשות לחוסן ולביטחון קהילתי פעילות מוגנות חברתית בקייטנות החופש הגדול. הפעילות התקיימה בלא פחות מ 84 כיתות א' עד ג' וכחלק מתכנית מוגנות שפועלות בבתי הספר במהלך השנה

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

במסגרת מיזם תעסוקה לנוער בחופשת הקיץ בשיתוף מנהל החינוך בעיריית אשדוד התלוו בני נוער תושבי אשדוד אל מדריכי המוגנות ממהות ויחד הם העבירו ימי פעילות מניעתית בנושא קבלת האחר ויציאה לקיץ בטוח.

הפרויקט התקיים בהובלת ראש תחום חוסן קהילתי ילנה דריגה ומנהל תכנית מוגנות חברתית רותם מגידי. מנכ"לית מהות סימונה מורלי הגיעה לצפות בפעילויות והתרשמה רבות ממקצועיות הצוות, מהפעילות היצירתית ומהשתתפותם והתלהבותם של התלמידים.

מטרת הפעילות העברת מסרים למניעת אלימות וחרם חברתי ועידוד התנהגות זהירה בחופשת הקיץ בדרך חווייתית של שיח, יצירה ומשחק.

הפעילות נפתחה בהקראת הסיפור "לומדים לקבל את האחר" , לאחר מכן כחיבור לנושא הפעילות הילדים עיצבו תעודות זהות אישיות המדגישות את הייחודיות שלהם : חיה אהובה, תחביבים מאכלים אהובים ועוד. כל ילד שלף כרטיסיה מהכובע והקריא אותה מול חבריו, בסיום ניסו לנחש על איזה ילד מהקבוצה מדובר. מטרת הפעילות ללמד את הילדים על הדמיון והשוני בכל אחד וקבלת השונה.

בסיום הפעילות התלמידים שיחקו בבינגו תחרותי עם שאלות העוסקות במסרים מניעתיים.

לוטן פלדמן, מחנכת בכיתה א' בבית ספר יח"ד הודתה לכל השותפים במלאכה על פעילות מגבשת שתשפיע לטובה על הקשר בין התלמידים גם בשנת הלימודים הבאה והודתה כם לזהר סלוצקי, מדריך שבילי אשדוד

אורלי נחום, מנהלת בית הספר אורות ואחראית הקייטנות בבתי הספר ביקשה להודות לצוות המדריכים על פעילות מותאמת ומגוונת, התלמידים שיתפו פעולה ונהנו מכל רגע, למדו מה היא מוגנות, חברות, שותפות והכל בצורה חווייתית. ג'ני פנקין , אחת המדריכות בפעילות אמרה שבזכות האמונה בנושא של קבלת האחר ותחושת השליחות הפעילות הייתה כה מוצלחת. היא אף שיתפה את התלמידים בסיפור האישי שלה על הקושי החברתי שחוותה כילדה עולה מאוקראינה וכך הילדים התחברו לנושא והבינו את החשיבות המסר.


כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן