פיצוי של למעלה מחצי מיליון שקל לאופנוען שהחליק באשדוד

בן 48, עובד חברת חשמל מאשדוד שהחליק על אופנוע ברחוב החשמל, יזכה לפיצוי כולל של כ-515 אלף ₪ מהביטוח הלאומי ומהמאגר הישראלי לביטוחי רכב (הפול) בע"מ. כך עולה מתביעות שהגיש נגד הביטוח הלאומי והפול באמצעות עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות בגין נזקי גוף

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מהתביעה עולה כי בחודש מאי לפני כשנתיים האופנוען נסע על אופנוע סאן יאנג ברחוב החשמל בעיר ובלם בחוזקה  כדי למנוע התנגשות עם משאית שבלמה לפניו. כתוצאה מהבלימה הפתאומית, האופנוע החליק  על שמן שהיה על הכביש והרוכב נפל על כתף ימין.

כתוצאה מהתאונה הוא נפגע בכתף, בבטן, בצלעות וסבל משפשופים ברגליים. תחילה פנה למרכז הרפואי "טרם" לקבלת טיפול רפואי ראשוני ומשם הופנה לחדר המיון במרכז הרפואי "אסותא" באשדוד לצורך צילום הכתף. בביה"ח התברר כי הוא סובל משבר בכתף.

כיוון שהתאונה קרתה בשעות אחה"צ בדרך מעבודתו כטכנאי בחברת חשמל, הביטוח הלאומי הכיר בתאונה כתאונת עבודה. ועדה רפואית של הביטוח הלאומי קבעה כי הוא סובל מנכות לצמיתות בשיעור של 15 אחוזים בגין פריקה טראומטית של כתף ימין ושבר בעצם הזרוע.

לטענת בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג, כיום האופנוען  מתקשה בביצוע פעולות הדורשות מאמץ פיזי בידו הימנית, כמו למשל  לבישת בגדים, הרמת חפצים ועוד. כמו כן, הוא סובל מתחושת זרמים ונימול לאורך ידו הימנית ובאצבעותיו.

מכיוון שמדובר גם בתאונת דרכים, הוא תבע לקבל פיצוי מחברת ה'פול"  עבור הפסדי שכר, אובדן זכויות סוציאליות והפסדי פנסיה, עזרת צד ג', טיפולים רפואיים, הוצאות נסיעה וכאב וסבל.

בהסכם פשרה שנחתם עם חברת הפול שבטחה האופנוע הוא זכה לפיצוי כולל של 515 אלף ₪ מביטוח לאומי ומחברת הביטוח.

דילוג לתוכן