פותחים שנה עם מודל לחיוך, אהבה ונתינה

צילום: לילי מימון צרויה
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

השבוע טיילתי לתומי ברחוב בשעת ערב, כאשר עבר בשביל הסמוך אדם קשיש. מי שמכיר אותי יודע שאני מאוד מחוברת לחייהם של קשישים, ונוהגת להתנדב עם קשישים בודדים ולכן בחנתי אותו בעדינות.

 ניכר היה שההליכה מקשה עליו ואינה פשוטה מבחינה פיזית. ידו נטתה ימינה בשל החבל הארוך שהוא החזיק, אשר היה מחובר לקולר של כלב קטן וחמוד. הליכתו הייתה סתמית והיה ברור שאינו הולך לכיוון מסוים אלא מטייל להנאתו ומוציא את הכלב לצרכיו.

ארשת פניו הייתה נעימה למרחוק והוא הקפיד לוודא שהכלבלב פוסע לו בדרך בטוחה ואינו נתפס חלילה בעצים.

חייכתי לעצמי, הנה קשיש שלא נכנס למיטתו בשעה מוקדמת ולא נכנע לבדידות, אלא מעדיף לצאת ולטייל ולראות אנשים, ולאמץ כלב קטן ולטפל בו ולהרגיש חיוני ולמרות כל הבעיות והמכשולים שהזקנה המעייפת כופה עלינו.

ואז, כאילו הוא חש שחשבתי עליו או שניהל עם עצמו דו שיח משלו, הוא עצר לידי, הביט לעברי וקרא: "ערב טוב", כשחיוך ענק פרוש על פניו.

הוא הפתיע אך לא הפתיע, כיוון שכבר הבנתי שמדובר באדם ידידותי לחלוטין והשבתי לו במאור פנים "ערב נהדר". שנינו המשכנו ללכת ואין לי מושג איך הערב שלו נמשך, אני מדמיינת אולי ארוחת ערב קלה וקצת טלוויזיה, שיח עם הכלב ושינה ערבה.

סביר להניח שהוא לא יזכור אותי, הייתי רק דמות חולפת בתוך עולמו השמח, הבהיר, הידידותי, של קשיש שהוא כנראה בודד, עייף, כואב אולי, שלא לומר עם כל המצב הבריאותי במדינה ומגיפת הקורונה.

אך אני ללא ספק אזכור אותו תמיד ואחשוב עליו כמודל.

מודל מדהים, של אדם שבוחר לראות את האדם שעומד מולו ולהקדים לו אמירת שלום וחיוך.

מודל של אדם שלמרות שהוא לבד, בוחר לקחת לו חבר צמוד ולראות את האנשים מסביבו כידידותיים ולא כמרתיעים.

מודל של אדם שלמרות שהוא בתקופה פחות נעימה בחייו, הזיקנה הרי באמת לא פשוטה, בוחר לראות את הטוב.

ומה אנו למדים מכך בתחילת שנת הלימודים?

שנכון, לא הכל ידוע ולא הכל ודאי, אך לוח השנה מסמן לנו זמנים מסוימים, אז בואו נחגוג אותם.

ונכון, שיש מגיפה ואולי חלקנו לא בטוחים בריאותית, אך חיוך לא עולה כסף ושווה זהב, בואו נהיה יותר נחמדים וטובים ונלמד את הילדים שלנו לאהוב אחרים ולהסביר פנים, כי מי יודע אולי זה החיוך היחיד שנזכה לו היום.

אנחנו המבוגרים חייבים לשמש מודל חיובי לילדינו, לתת כבוד לאחרים, לא לזלזל בהם ולא משנה באיזו דרגה הם נמצאים, לעזור לאחרים, לפתוח את הלב ואת המחשבה, כי תמיד יש דבר שנוכל לעשות למען אחרים וזה הזמן לחשוב לא רק על עצמנו.

שנה פורייה ומוצלחת, לתלמידים, להורים, למורים ולכל הצוותים החינוכיים שיכולים להפוך את החיים שלנו ליפים יותר.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן