עשרות מנות דם הותרמו באשדוד

בשבוע שעבר, ב-14/6/20, ציינו בכל העולם את היום העולמי לעידוד תרומות דם. גם אשדוד השתתפה באירוע העולמי והצטרפה למבצע התרמת הדם שהתקיים ברחבת העירייה. ניידת מד"א שהתייצבה בשעה 10:00 בבוקר סיימה את עבודתה ב-17:00 כשבאמתחתה 51 מנות דם חדשות

צילום: עיריית אשדוד
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

שיתופי פעולה בין מחלקת הבריאות של עיריית אשדוד ומגן דוד אדום (מד"א), אינם עניין חדש. שנים רבות שמתקיימת פעילות מגוונת כדוגמת הדרכות עובדים למתן עזרה ראשונה, קורסי החייאה ומבצעים לתרומת דם. בחודשי הקורונה התהדק הקשר גם למתחמי 'דרייב אין' לבדיקות קורונה, והתקיים שת"פ לאיתור וזיהוי חולי קורונה מאומתים.

ביום רביעי האחרון התקיים מבצע נוסף להתרמת דם בקרב עובדות ועובדי העירייה. המבצע שהתקיים תחת הסלוגן "כל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא", היה דוגמא נוספת לשיתופי הפעולה של עיריית אשדוד עם מד"א. ניידת התרמת הדם של מד"א הגיעה לרחבת העירייה ונערכה להתרמה שהחלה בשעה 10:00 ועד לשעה 17:00 אחר הצהריים. במשך היום נאספו כאמור 51 מנות דם חדש אשר יועברו לבנק הדם ויסייעו לחולים הזקוקים למנות דם.

במגן דוד מוסרים את תודתם בשמם ובשם החולים הזקוקים למנת דם ומזכירים כי "תרומת דם לא מועילה רק לאדם המקבל את מנת הדם, אלא גם לתורם עצמו". הם מסבירים על מחקרים המראים כי "תרומת דם מפחיתה את הסיכוי לחלות במחלות לב, ומוכח כי מי שתרם דם לפחות פעם בשנה תוצאות הבדיקות שלו היו טובות יותר במבחן העמסת סוכר לאבחון סכרת".

מנהלת מחלקת הבריאות בעיריית אשדוד גב' מירי בן דוד מבקשת להודות למד"א על שיתוף הפעולה השוטף במהלך כל השנה ועל הפעילות האינטנסיבית בתקופה המורכבת והמאתגרת של ימי הקורונה. היא הודתה לציבור העובדים שנענו ובאו לתרום מנות דם לבנק הדם, ואמרה: "התרמת דם והמנות שתרמו העובדות והעובדים מלמדים על המחויבות האישית ומחזקות את הערבות ההדדית של תושבי העיר. זאת דוגמא נוספת לחוסנה של העיר ולגילויי האכפתיות שמאפיינים את אשדוד".

דילוג לתוכן