עמיגור תחלק אלפי סלי מזון בבתי האבות באשדוד

סלי המזון הכוללים דבש, יין ומוצרים לחג שיאפשרו לקשישים לחגוג יחד עם כל עם ישראל. יו"ר הסוכנות היהודית הרצוג: "אלפי דיירי גיל הזהב יוכלו לפתוח את השנה החדשה בחיוך, אפילו שהוא מתחת למסיכה"

צילום: הסוכנות היהודית
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

עמיגור, חברת בת של הסוכנות היהודית, החלה השבוע במבצע ארצי לחלוקת סלי מזון לכל דייריה בבתי גיל הזהב בבעלותה, שיסתיים בכניסת החג. מסגרת הפעילות יחולקו למעלה מ-5,500 חבילות בעלות של כ-600 אלף שקל ב-56 בתי עמיגור באשדוד, אשקלון ובערים רבות ברחבי הארץ, סלי המזון מחולקים הודות לתרומות שגייסה הסוכנות היהודית מקרן היסוד, הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה וקרנות שונות. 

חלוקת סלי המזון נועדה להגן על הדיירים הנמצאים בקבוצת סיכון, לסייע להם להימנע מהצורך להיכנס לרשתות השיווק והחנויות העמוסות ערב החג, ולהסתכן בחשיפה לקורונה. כל סל מזון, בשווי של כ-100 שקלים, כולל יין, דבש, עוגות דבש, ריבה ומוצרים נוספים, לצד מצרכי יסוד עבור ארוחת חג כגון, פסטה, אורז, פתיתים, שמן, שימורים ועוד, שיאפשרו לדיירים לחגוג את ראש השנה יחד עם כל עם ישראל.

עבור הדיירים, אשר רבים מהם ניצולי שואה, מדובר ממש בהצלת חיים, בפרט כאשר מסתכלים על התפרצות קורונה בקרב האוכלוסייה מבוגרת בישראל. בעמיגור מציינים שזוהי הפעם השלישית מאז פרץ משבר הקורונה, שחולקו סלי מזון לכלל הדיירים הקשישים בבתי גיל הזהב לקראת החגים, לאחר שחולקו גם ערב פסח ובשבועות, ולצד זאת חולקו אלפי סלי מזון בבתי גיל הזהב לדיירים בבידוד וכן אלפי חלות בימי שישי, לצד פעילויות נוספות.

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, אשר הצטרף לחלוקה וחילק סלי מזון לדיירי גיל הזהב בבית עמיגור אמר: "בתפילות הימים הנוראים נאמר ״אל תשליכיני לעת זקנה, בכלות כוחי אל תעזבני״. זו השליחות שמנחה אותנו ואת עובדי עמיגור לאורך כל השנה, וביתר שאת ברגעים בהם כולנו רוצים להיות מחובקים על ידי משפחה.

בשם הסוכנות היהודית אני מבקש להודות לקרן היסוד, לפדרציות היהודיות של צפון אמריקה ולקהילות היהודיות בעולם על תרומתם המרגשת לקשישים ולניצולי השואה, שאפשרה לנו להוציא אל הפועל מהלך מציל חיים, במיוחד עבור אוכלוסייה זו, שהיא בסיכון גבוה.

מחמם את הלב לראות את הסולידריות שבתוך העם היהודי – בישראל ובתפוצות, שיכולה גם למשבר הקורונה המורכב שאנו מתמודדים עימו. למרות הקורונה, אלפי דיירי גיל הזהב יוכלו לפתוח את השנה החדשה בחיוך, אפילו שהוא מתחת למסיכה, ולהמשיך אותה בבריאותה טובה.

דילוג לתוכן