עיריית אשדוד אישרה מלגות ב- 2.3 מיליון שקלים: כך זה חולק

רוב התקציב, כמיליון ו-619 אלף שקל, מיועד לחינוך החרדי וכ-681 אלף שקל לחינוך התורני. כ-31 אלף שקל הוקצבו לפעימה הראשונה בתקציב החינוך הכללי והיא כוללת, בין היתר, 10 מלגות של 1,500 שקל כל אחת, שהקציבה המחלקה העירונית לקידום מעמד האישה

מועצת העיר. צילום: ארכיון
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל


המועצה אישרה את החלטותיהן של  שלושת הוועדות העירוניות  למלגות. ועדת המלגות לחינוך החרדי בראשות עזרא שור החליטה לתקצב את פר"ח (פרויקט החונכות) העירוני בכ-191 אלף שקל. במסגרת הפרויקט תקבל סטודנטית במוסד על תיכוני עד 4,000 שקל לשנה. זאת בתמורה לחניכת תלמידות מכיתות ג'-ה' ותגבורן במתמטיקה, אנגלית ולשון בהיקף של עד מאה שעות. לפרויקט פר"ח הארצי הוקצבו כ-229 אלף שקל. מלגה במסגרתו מיועדת לסטודנטית במוסד על תיכוני שתחנוך תלמידה מכיתות ג'-ה' בתחומים הרגשי והחברתי ובמקרה הצורך גם בתחום הלימודי. תמורת חניכה של עד 120 שעות תקבל הסטודנטית עד 5,200 שקל לשנה. המלגה תוענק ע"י מכון דוידזון שע"י מכון וייצמן למדע כשעיריית אשדוד  תעביר למכון את חלקה בתקציב.

לפרויקט מצוינות הוקצבו 890 אלף שקל למטרת קידום בנים בכיתות ה'-ח' במקצועות הקודש. החונך יהיה אברך שיקבל מלגה של עד 5,400 שקל לשנה. לפרויקט משיבים המיועד לקידום תלמידים בכיתות ט'-י"ב בישיבות תיכוניות במקצועות הקודש  הוקצבו 770 אלף שקל. החונך שיהיה אברך יקבל מלגה של עד 8,000 שקל לשנה.המועצה אישרה את החלטת ועדת המלגות לחינוך התורני בראשות חיים אמסילי לתקצב את פרויקטי פר"ח העירוני והארצי כל אחד ב-90 אלף שקל. פרויקט מצוינות תוקצב ב- 250,750 שקל ופרויקט משיבים בסכום זהה.המועצה אישרה את החלטת ועדת המלגות הכללית בראשות עו"ד חנוך דרך ארליך ותקצבה את הפעימה הראשונה למלגות בסכום של כ-28,660 שקל. 6 תלמידי תיכון  שלומדים בקורס  "נוער מוכשר במתמטיקה" באוניברסיטת בר אילן  יקבלו כל אחד מלגה של 1,500 שקל. עבור 9 תלמידים שלומדים קורס אקדמי תשלם העירייה לאוניברסיטה הפתוחה במכללת אשדוד כ- 6,160 שקל. באשר למלגות החדשות לנשים תינתן עדיפות לחד הוריות וזאת בכפוף לביצוע 15 שעות התנדבות. בין הקריטריונים לקבלת המלגות :  גיל 35 ומעלה ומעמד סוציואקונומי נמוך.    

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן