עירוני אשדוד בסכנת קריסה

בית המשפט דחה את העתירה נגד שינוי התבחינים העירוניים; הקבוצה מתמודדת עם משבר כלכלי חמור לקראת העונה הבאה. שחקני הקבוצה טענו כי לא קיבלו משכורת בחודשיים האחרונים

העתיד לוט בערפל. עירוני אשדוד. צילום: איציק שטינוורצל
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

מכבי עירוני אשדוד ספגה מכה קשה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. השופט אליהו ביתן דחה את העתירה שהגישה הקבוצה יחד עם שתי עמותות נוספות נגד החלטת מועצת העיר אשדוד לשנות את תבחיני התמיכה העירונית לשנת 2024.

על פי ההחלטה החדשה, מכבי עירוני אשדוד צפויה לקבל סכום הנמוך בכמעט 90 אחוזים מהתקציב שיועבר לאדומים אשדוד, קבוצה המשחקת באותה ליגה. השופט ביתן קבע כי "סיכויי העתירה בנוגע לליבת הדברים אינם גדולים", ודחה את הטענות לניגודי עניינים של בעלי תפקידים בעירייה.

״טענות משוללות יסוד״

בפסק הדין, השופט ביתן ציין כי "הטענות כאילו העירייה התחייבה לאשר למבקשות תמיכה כספית לכל שנת 2024 או לשנת 2024 בכלל, משוללות יסוד". הוא הוסיף כי "הצגת טענה עובדתית מרכזית בלתי נכונה בבקשה לקבלת צו ביניים במסגרת עתירה מנהלית הינה מעשה פסול, המצדיק כשלעצמו את דחיית הבקשה".

השופט גם דחה את הטענות לניגודי עניינים של בעלי תפקידים בעירייה, ובהם מר דוק, המשמש כמנכ"ל עמותת ספורטאי מכבי אשדוד וכסמנכ"ל פיתוח ברשות הספורט באשדוד, וגברת מלכי אניג'ר, מאנשי אדומים אשדוד ועובדת העירייה.

משבר כלכלי חמור

במקביל לדחיית העתירה, מכבי עירוני אשדוד מתמודדת עם קשיים כלכליים משמעותיים שנגררים מהעונה הקודמת. השחקנים לא קיבלו משכורות מזה כחודשיים, למרות הבטחות חוזרות ונשנות מצד הנהלת המועדון.

חשוב לציין כי בעיית המשכורות אינה קשורה ישירות לדחיית העתירה, שכן שינוי התבחינים יחול רק מהעונה הבאה. עם זאת, המצב הכלכלי המורכב מעלה שאלות קשות לגבי יכולתה של הקבוצה להתכונן כראוי לעונה הבאה.

בתגובה למצב, הנהלת מכבי עירוני אשדוד מסרה: "התכנון אכן היה לשלם ב-1 ביולי לצערנו, בעקבות בעיות בירוקרטיות מול הגורמים הרלוונטיים, הכסף שנדרש לעבור אלינו בכדי לשלם את המשכורות טרם עבר, לכן הנושא מתעכב. יחד עם זאת, כפי שהתחייבנו, אנו נעמוד בכל התשלומים מול השחקנים ולאף אחד לא תחסר אף לא אגורה".

אתגרים לקראת העונה הבאה

ליגה א' דרום תצא לדרך ב-30 באוגוסט, ועל המועדון לאסוף מסמכים ולהעריך את תקציבו לעונת 2024/25 בפני הבקרה התקציבית עד 10 ביולי. כרגע, אין מאמן, אין עוזר מאמן, ואין שחקנים בסגל הקבוצה. וכמות חברי העמותה עומדת על כ-20 אוהדים.

האתגר העומד בפני מכבי עירוני אשדוד כעת הוא כפול: עליה להתמודד עם הקשיים הכלכליים המיידיים ולשלם את חובות העבר לשחקנים, ובמקביל להיערך לעונה הבאה עם תקציב מצומצם משמעותית.

מבט לעבר ולעתיד

בעונה החולפת פעלה הקבוצה עם תקציב של כמיליון שקל, שנחשב בינוני בליגה א'. למרות זאת, הקבוצה הצליחה להגיע להישגים מרשימים, כולל ניצחונות בדרבים והתקדמות לשלב מתקדם בגביע המדינה. עם זאת, ההישגים הספורטיביים לא תורגמו ליציבות כלכלית.

מודל הבעלות של מכבי עירוני אשדוד, הפועלת כמועדון אוהדים, מתקשה לספק את היציבות הכלכלית הנדרשת. הנהלת המועדון קוראת לאוהדים לרכוש מניות בקבוצה, אך נכון לעכשיו ההיענות נמוכה.

בריאיון מיוחד ל"השבוע באשדוד", המתפרסם במלואו בעמודים הבאים, מתייחס שי אבו, חבר הנהלת המועדון, למצבה הקשה של הקבוצה. אבו קורא לאוהדים לרכוש מניות ומבטיח כי "על כל מניה אני אדאג לכסף של ספונסר". הוא מוסיף: "אני רוצה לראות את הרצון של האוהדים, זה ייתן לי את הדרייב להביא ספונסרים".

בשבועות הקרובים צפויה הנהלת מכבי עירוני אשדוד לקבל החלטות קריטיות לגבי עתיד הקבוצה. השאלות המרכזיות הן: האם יצליחו לגייס את המשאבים הדרושים? האם ימצאו פתרון לבעיית המשכורות? והאם יצליחו להרכיב סגל תחרותי לקראת פתיחת העונה?

התשובות לשאלות אלו יקבעו במידה רבה את עתידה של אחת הקבוצות הוותיקות והאהודות באשדוד. האוהדים, שעד כה נשארו נאמנים למועדון למרות הקשיים, מחכים בדריכות להתפתחויות בשבועות הקרובים.

בינתיים, הזמן דוחק והעונה החדשה מתקרבת. האם תצליח מכבי עירוני אשדוד להתאושש מהמכה הכפולה של דחיית העתירה והמשבר הכלכלי? ימים יגידו.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן