עוד סקר מועמדים לראשות העיר באשדוד: ד"ר יחיאל לסרי וברק סרי מובילים

על פי תוצאות הסקר של מנו גבע, שנערך במהלך חודש מאי מעמיד בראש הרשימה של המועמדים בעלי התמיכה הגדולה ביותר את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ואת המועמד ברק סרי. ד"ר לסרי היה מקבל 27.3% שהם 40% מקרב בעלי הדעה, ובמקום השני מוקם ברק סרי שעל פי תוצאות סקר זה טיפס ל-13.9%, שזה נתון מעודד בהתחשב בעובדה שהוא מועמד חדש שהשיק את הקמפיין שלו רק לפני כחודש. הסקר נעשה זמן קצר לאחר שהשיק את הקמפיין שלו. ברק סרי בתגובה: "שמח ומאושר שאחרי שבוע לאחרי השקת הקמפיין שלי אני עומד בסקר על 14  אחוז בקרב הציבור הכללי. מגמת ההתחזקות הזו תלך ותמשך עד לניצחון שלי בבחירות הקרובות לראשות עיריית אשדוד, בעוד חמישה חודשים"

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

ואלו התוצאות לפי סקר מנו גבע הסוקר המוערך של ערוץ 12 שנעשה בין התאריכים 22.5 עד 28.5: 

אם הבחירות לראשות עיריית אשדוד היו מתקיימות היום, במי מהמתמודדים הבאים היית בוחר?

יחיאל לסרי – 27.3% ( 40% בקרב בעלי הדעה)

ברק סרי – 13.9% (20.3% בקרב בעלי הדעה)

הלן גלבר – 11.8% (17.2% בקרב בעלי הדעה)

שמעון כצנלסון – 5.2% (7.6% בקרב בעלי הדעה)

אלי לחמני – 4.8% (7% בקרב בעלי הדעה)

אלי נכט – 3.9% (5.7% בקרב בעלי הדעה )

שרון מרק – 1.3% ( 2.6% בקרב בעלי הדעה)

לא החלטתי או לא הייתי מצביע – 31.7%

סה"כ – 100.0%

יצויין כי עד כה לפי כל הסקרים שהתפרסמו, ראש העיר לסרי מוביל, וזאת גם בטרם השיק את קמפיין הבחירות שלו. אם כי העובדה שהוא משמש ראש עיר 15 שנה נותנת לו יתרון על שאר המועמדים ויש בנוסף,  לא מעט מתלבטים באחוזים לא קטנים. אבל עדיין אחוזי התמיכה לראש עיר מכהן באחוזים כאלה יכולות להטריד את ראש העיר.

מגזר משמעותי בעיר של החרדים שטרם הביע תמיכה במועמד כזה או אחר יהיה משמעותי בבחירת ראש העיר במידה ומקבץ של מועמדים חילוניים לא יתאחד כמו: הלן גלבר, שמתחזקת, לחמני כצנלסון ונכט. מספרית הם יכולים להתאחד ולקחת את הבחירות בקלות. האגו כניראה יותר חזר מזה וזה כניראה לא יקרה מה שמותיר את המגזר החרדי: אגודה וש"ס בעלי ההשפעה הגדולים ביותר. ביחד הם מהווים כ30 אחוז מכלל המצביעים וזה צריך לומר מגזר בעל אחוז ההצבעה הגבוה ביותר. סביב אגודה יש מחלוקת במי הם תומכים. מקרובי לסרי בטוחים שהם מקבלים את התמיכה שלהם. ש"ס יותר נוטה לתמוך במועמד סרי, מקורבו של יו"ר ש"ס אריה דרעי. ההכרעה שלהם לא תהיה בקרוב והכל יהיה תלוי בסרי ובאחוזי התמיכה שיקבל מהציבור הכללי. ש"ס תרצה ללכת על מועמד בטוח. כ14 אחוז שמקבל כעת סרי מבחינתו זה מעודד כי מכאן הוא יכול רק לצמוח.

זה המקום להזכיר כי בסקר אחר של "מאגר מוחות" למקום השני הגיעה עו"ד הלן גלבר, מה שמלמד על תנודות כאלה ואחרות. מבחינת ברק בסקר "מאגר מוחות" הוא קיבל אחוזי תמיכה כמעט זהים לזה של גבע. מה שמלמד שהשלישייה כנראה את הטון יהיו לסרי ברק גלבר וזה המקום להזכיר את כצנלסון שלמרות שבסקרים הוא מקבל אחוזי תמיכה נמוכים, כוחו הרבה יותר ממה שיש בסקרים וגם הוא יש להזכיר החל את הקמפיין שלו רק השבוע.

 ואם לסכם לעת עתה: עוד הרבה סקרים יצפין את חיינו ובסגנון של רכבת הרים. מי שרוצה להאמין לסקרים עושה זאת על דעתו בלבד. נזכיר שוב מה אמר בזמנו שמעון פרס המנוח על סקרים שפעם נתצנו לו ניצחון ופעם הפסד. "סקר זה כמו בושם נחמד להתבשם מהריח אבל מאוד מסוכן לשתות".

ומה הדעה של התושבים על המועמדים:

ראש העיר יחיאל לסרי מקבל ציון חיובי של סה"כ 53% מתושבי העיר יש להם דעה חיובית עליו.

ברק סרי מקבל ציון של 34.2% מהתושבים שיש להם דעה חיובית עליו

הלן גלבר מקבלת ציון של 33.4% מהתושבים שיש להם דעה חיובית עליה

אלי לחמני מקבל ציון של 24.7% מהתושבים שיש להם דעה חיובית עליו

הנושאים שראש העיר צריך לעסוק בהם?

תשתיות הכבישים ופקקים 46.9%

דיור בר השגה 45.3%

חינוך 40.8%

תעסוקה 36.1%

ניקיון העיר 26.3%

תחבורה ציבורית 25.4%

יחסי חילונים חרדים 22.5%

חניה 15.5%

אירועים ותרבות 11.4%

ספורט 2.9%

אחר 3.5%

לא יודע 3.5%הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן