עו"ד אופיר לסרי נבחר לתפקיד יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד – חבל יבנה 

איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד – חבל יבנה מוביל את תחום איכות הסביבה בשמונה רשויות מקומיות:  אשדוד, גדרה, גן יבנה, בני עי"ש והמועצות אזוריות ברנר, גדרות, חבל יבנה ונחל שורק

איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה. צילום: עו"ד אופיר לסרי, רומי אבן דנן ודורון שידלוב
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

השבוע התכנסה מליאת מועצת האיגוד החדשה.  במליאה חברים נציגי כלל הרשויות ונציגי ציבור,  ובהם ראשי הרשויות, דורון שידלוב – ברנר, ערן גלזר – גדרות,  שי רייכנר – נחל שורק ואבי פוקס – חבל יבנה.

במהלך הישיבה הציגה מנכ"לית האיגוד רומי אבן דנן את עיקרי העשייה באיגוד ואת הישגיו בשנת 2023 הכוללים אסדרת ושיפור איכות האוויר במרחב ובאזור התעשייה הצפוני באשדוד בפרט, החלטה על סגירת היחידות הקיטוריות  בתחנת הכוח אשכול בשנת 2026 וצמצום פעילותם עד אז לשעת חירום בלבד, מניעת מפגעי ריח תעשייתיים וחקלאיים, התנגדות להעתקת מפעלי מפרץ חיפה לאשדוד במסגרת תמ"א 75, מניעת סיכוני חומרים מסוכנים בשגרה ובחירום, העצמת תחום החינוך והקהילה, הגדלת שיעור המיחזור ועוד. בנוסף הציגה גם את תוכנית העבודה לשנת 2024 שתוסיף ואף תעצים את פעילות האיגוד לשמירה על בריאות ואיכות חיי התושבים ואיכות הסביבה.

בישיבה נבחר יו"ר חדש לאיגוד, חבר מועצת עיריית אשדוד עו"ד אופיר לסרי.

עו"ד לסרי יחליף את היו"ר היוצא ראש מועצה אזורית ברנר דורון שידלוב.

דורון שידלוב ציין , " האיגוד הפך בשנים האחרונות לדומיננטי בתחום הסביבה במרחב ובארץ. גיבשנו והחלנו ביישום תכנית אסטרטגית ותכנית פעולה לצמצום מפגעי זיהום אוויר וריח באיזור התעשייה הצפוני המובילים לתוצאות. אני מודה למנכ"לית האיגוד רומי אבן דנן ולצוות המקצועי של האיגוד על העבודה לטובת בריאות ואיכות חיי התושבים ואיכות הסביבה",.

היו"ר הנבחר עו"ד לסרי משמש זו הקדנציה השנייה כחבר מועצת עיריית אשדוד. לאחר היבחרו ציין, " אני מודה על הבחירה. מדובר באחריות גדולה ולפנינו עבודה סיזיפית.  האיגוד מייצג את כל הרשויות המקומיות, את  כל תושבי המרחב ועושה עבודת קודש עם צוות עובדים מקצועי בראשות המנכ"לית רומי אבן דנן.

אנו מתכוונים להלחם מול תעשיות מזהמות במרחב, ולהלחם בכל האמצעים שעומדים לרשות האיגוד למניעת העתקת תשתיות לאומיות מסכנות ומזהמות לאזור התעשייה באשדוד במסגרת תמ"א 75.  אשדוד לא תהפוך לחצר האחורית של המדינה. זה לא יקרה. אנו נעמיק את החינוך ונחבר את  הנוער לתחום הסביבה. כל זאת למען בריאות ואיכות חיי התושבים ואיכות הסביבה".

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן