עבודות שדרוג בבית העלמין באשדוד

שיפוץ וחידוש בבית העלמין: התקנת שלט תאורה ענק, מאות כדי מים הונחו בחלקות רבים, ציוד הגברה איכותי הותקן באולם ההספדים החדש

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בסיור עם יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן ועובדי בית העלמין, הציג הרב דהן את המשך תנופת השיפוצים וההתחדשות באופפת את מתחם בית העלמין בעיר לרווחת ציבור העולים לפקוד את קברי יקיריהם ואלו המשתתפים בהלוויות הנערכות בו.

בכניסה הראשית לבית העלמין הפונה מול פני הבאים, הוצב שלט דיגיטלי ענק, המציג פרטים נחוצים למבקר במקום לפני היכנסו. בשעות הערב והלילה הוא מואר בתאורת לד הנראית למרחקים. השלט מפנה את המבקר לאולם ההספדים ומופיעים בו גם פרטים על תורנות לילה לקיום לוויה וכן אינפורמציה חשובה נוספת לתעלת הבאים.

בבית העלמין אשדוד בשונה מבתי עלמין אחרים, יו"ר המועצה הדתית והממונה לבית עלמין הרב עובדיה דהן הקים מזה שנים רבות צוות מתנדבים, המתפעל את בית העלמין גם בשעות הערב והלילה לקיים את לוויות  של נפטרים אשר לבקשת המשפחה מעוניניים שלא להלין את המת.

השבוע התווספו בפעם שניה לרשות המבקרים בבית העלמין, עוד מאות  כדי מים חלקם ממתכת, הכדי מים מונחים ותלויים על מעמדי ברזל בסמוך לחלקות וזאת על מנת לנקות את הקברים, יוזמה ברוכה הגיע בתחילה ע"י משפ' סבח לע"נ הוריהם ז"ל ולע"נ ההורים לבית משפחת דמגני ז"ל תושבי העיר. מהנהלת בית העלמין נמסר כי הציבור מתבקש להשיב בחזרה את כדי המים למתלים על מנת לאפשר לאחרים ליהנות משרות זה.

באולם ההספדים החדש בנוסף לכיורי המים החדשים שהוקמו באזור, התקינו במקום ציוד הגברה ורמקולים שישמש את המספידים בעת הלוויות, המערכת מופעלת ע"י עובדי בית העלמין בשעות היום והלילה, כאשר האזור כולו מרושת במצלמות אבטחה לשמירה על רכוש בית העלמין והבאים בשעריו.

המבקרים לאחרונה לאחרונה בבית העלמין נחשפו ל"מפת בית עלמין" ענקית – צילום אווירי בצבע מלא, בה ניתן לראות בבירור כל חלקה וחלקה בכל שטח בית העלמין עם כיתוב באותיות ומספרים גדולים של גוש וחלקה כולל החלקות החדשות. המפות מוצבות לאורך חומת בית העלמין החיצונית.

הרב עובדיה דהן אמר, "כי אנו בבית העלמין עושים כל מאמץ בכל ימות השנה בתחזוק ושיפוץ בית העלמין, על מנת לכבד את הנפטרים ולהבדיל את החיים הבאים לפקוד את קברי יקיריהם. ב"ה במשך מס' שנים ברציפות אנו מקבלים ציון לשבח מגורמים בכירים במשרד הדתות ומראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על מראה בית העלמין שתמיד נראה נקי ומכובד ויאה לבאים בשעריו ועוד היד נטויה לפרוייקטים נוספים לשיפור וחזות בית העלמין".   

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן