ספורט בהמתנה

בחודשיים האחרונים ענפי הספורט בארץ ובעולם קפאו מפעילות. הספורטאים הבכירים של אשדוד מתארים את המצב הלא פשוט. אופטימיות בנבחרת ההתעמלות האמנותית: קארין וקסמן: "כבר חזרנו לשיגרה מלאה״. בכדורסל נשים ליגת העל בוטלה ומכבי אשדוד הוכרזה כסגנית. אורי בן סימון: "חרד מאוד לעתיד הענף״

צילום: עמית שיסל, הדר ואן קולא
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

כמו כל התחומים בעולם, גם ענף הספורט וציבור הספורטאים ספגו מכה ניצחת, שתדרוש אופי מיוחד בכדי להתאושש ממנה. ליגות הכדורגל והכדורסל הבכירות של הגברים הופסקו ואמורות לשוב בשבועות הקרובים. כוכב מ.ס אשדוד בכדורגל, שלומי אזולאי, תיאר ל'השבוע באשדוד' את המצב הנוכחי: "תקופה לא קלה, להפסיק לעשות את מה שאנחנו אוהבים. אבל לאט לאט, חוזרים לשיגרה ולהתאמן ואני מאמין שבקרוב נחזור לשחק וזה יהיה מאחורינו. ברור שהבריאות של כולם היא לפני הכל".

בענף הכדוריד הוועדה המקצועית המליצה לסיים את הליגה מבלי להכריז על האלופה ומחזיקת הגביע. המשמעות היא שהפועל אשדוד שהעפילה כזכור, למשחק גמר גביע המדינה והייתה חזק בתמונת האליפות, תסיים את העונה בידיים ריקות, כמו יריבותיה. בענף הכדוריד הבשורה הטובה הגיעה מהנבחרת הלאומית שחידשה את אימוניה, למרות שמוקדמות אליפות אירופה בוטלו. אחד מכוכבי הנבחרת הוא אדיר כהן, המקשר בן ה-21, המתנשא לגובה 1.97 מטרים, שהיה שותף לאליפות ההיסטורית של הפועל אשדוד בעונה שעברה. כהן, ששיחק העונה בקבוצת וינטרטור מהליגה הבכירה בשווייץ והבקיע במדיה 66 שערים שידר אופטימיות וסיפר לאתר איגוד הכדוריד: "מרגיש שעמדתי בציפיות העונה והתקדמתי. לצערי, העונה נגמרה בגלל הקורונה, אבל המבט הוא כבר קדימה- לעבר העונה השנייה, ששם הציפייה שלי ושל המועדון, שאמשיך מאיפה שהפסקתי. קשה לדעת מתי בדיוק העונה הבאה תתחיל, אבל אני מאמין שבגלל שאנחנו מתאמנים מוקדם, נחזיר לעצמנו את הכושר הפיזי וכושר המשחק ונגיע בשיא לפתיחת העונה הבאה."

בענפים האולימפיים התכניות נדחו לשנה הבאה

בעוד בספורט הקבוצתי, נראה שגלגלי התנועה מתחילים אט אט לזוז, בספורט היחידני והאולימפי, לספורטאים יהיה קשה ומסובך לחזור למסלול. כידוע אולימפיאדת טוקיו 2020, נדחתה לשנה הבאה, מה שגורם לבילבול ואי ודאות בקרב הספורטאים.

מרים המשקולות דויד ליטבינוב בן ה-26, תושב אשדוד, שלפני המשבר היה מרחק פסיעה מקביעת קריטריון לאולימפיאדה סיפר: "התקופה האחרונה מאוד מעניינת ובהחלט לא קלה. שבועיים לפני תחרות הקריטריון האחרונה לאולימפיאדה, כשהייתי כבר חצי רגל בפנים, היא התבטלה. מאז, אליפות אירופה נדחיתה פעמיים ואני מקווה שהתאריך האחרון כבר לא ישתנה. אני מחכה שהקריטריונים החדשים לאולימפיאדה ב-2021 יתפרסמו. אני יודע שהייתי מוכן ואני עדיין מוכן לעשות את כל מה שצריך ולשים את אשדוד על המפה הבינלאומית."

גם השחיינים האשדודים הבכירים יעקב טומרקין ודניס לקטוב, שאמורים היו להשתתף באולימפיאדה, ככל הנראה יאלצו לעבוד קשה ולהשיג את הקריטריון מחדש. טומרקין סיפר בתחילת המשבר: "יש אי ודאות מאוד גדולה. זה מאוד היקשה על שיגרת אימונים רציפה. אבל אני עדיין מתכונן לקיץ כדי להיות תמיד הכי מוכן שאפשר."

בענף ההתעמלות האמנותית, בו לאשדוד יש שתי נציגות אולימפיות בנבחרת ישראל, חזרו כמעט לשיגרה מלאה. מדובר בקארין וקסמן ויאנה קרמרנקו בנות ה-18, תלמידות תיכון מאשדוד שמתאמנות תחת המאמנת המוערכת אירה ויגורדצ'יק ומביאות הרבה כבוד לעיר ולמדינה. הנבחרת, שמורכבת מ-8 בנות, הייתה אמורה להשתתף באולימפיאדה הקרובה ובמקום זאת תשתתף בזו שנדחיתה לשנת 2021. קארין קסמן סיפרה: "כבר חזרנו לשיגרה מלאה, ככה שלא הרבה השתנה אצלנו. אבל בסך הכל שמרנו על כושר גם בתקופת הקורונה."

אורי בן סימון: "ענף כדורסל הנשים מתפורר"

בימים הקרובים ההנחה הרווחת היא שעוד ועוד ענפי ספורט יחזרו ויחדשו ימיהם כקדם. להבדיל מליגת העל בכדורסל גברים, מי שלא תחזור לפעילות העונה היא ליגת 'ווינר-אתנה' בכדורסל נשים. מנהלת ליגת העל לנשים הכריזה כבר לפני חודשיים על סיומה של הליגה ועל הכתרת עירוני רמת גן, שהייתה במקום הראשון בתום העונה הסדירה. הסגנית היא כמובן מכבי אשדוד, שנמצאת כמו רוב אגודות הספורט בימינו, באי וודאות. המנהל המקצועי המצליח של מכבי אשדוד, אורי בן סימון סיפר על התחושות הקשות בנוגע לעתיד הענף.

(צילום: עודד קרני)

ש. כמה אתה מאוכזב שהגברים חוזרים והנשים בוטל?

"אני לא כזה מאוכזב. אני יותר מבין את המצב שהיה ולכן זה כבר לא רלוונטי. צריך להמשיך הלאה."

ש. מסתכלים כבר על העונה הבאה?

"עדיין מוקדם. טרם סיימנו את העונה שהייתה כדי להתחיל את העונה הבאה. אבל יש מאמן. הוחתם מאמן השבוע, גלעד כץ, שימשיך לעונה שלישית."

ש. איך עובר עליכם המשבר?

"המשבר הזה כמו שעובר על כולם. מאוד קשה. כולם בבתים. חוסר מעש. יותר מתעסקים באיך להציל את המצב. גם את כדורסל הנשים שהוא תמיד בקצה ודבר כזה גרם לו יותר להתפורר. אני מקווה מאוד שיצליחו כל הקבוצות בליגה, יחד עם יושבת ראש המנהלת החדשה, הילה בר דוד, להציל את הכדורסל נשים, כי זה הולך לכיוון לא טוב."

ש. אתה חרד לעתיד הענף?

"מאוד."

האיגרוף, הג'ודו והכדורשת חוזרים

בשבוע שעבר אגודת מכבי אשדוד חזרה להתאמן לאחר תקופת המתנה ממושכת. המתאגרפים של אשדוד הגיעו בזה אחר לאולם במתנ"ס 'תקוותינו' ברובע ב' בעיר וקיימו את אימונם הראשון בהתאם למגבלות משרד הבריאות, מאז פגרת הקורונה. ענף נוסף שחוזר לעניינים הוא הג'ודו ובשבוע שעבר הספורטאים בכל הגילאים חזרו להרגיש את המזרון במרכז למצויינות באולם בית ספר 'רבין' באשדוד.

גם ענף הכדורשת חזר לאחר הפסקה בת חודשיים וליגת הכדורשת העירונית צפויה להתחדש בקרוב. קבוצת מקיף ט' כבר פתחה את אימוני והשחקניות מוכנות ומזומנות למשחקים תחרותיים שיתחדשו במהלך חודש יוני, כאשר איגוד הליגה אמור לפרסם בימים הקרובים את לוח המשחקים החדש.

מנכ"ל רשות הספורט יורם אסרף אמר לאתר 'אשדוד פור יו': "כיף גדול לראות יותר ענפים שחוזרים לפעילות ספורטיבית, גם אם באופן מוגבל, זה הרבה יותר טוב מאולמות ריקים מחיי ספורט. אני משוכנע שאט אט יחזרו יותר ויותר ענפים לפעילות מלאה והשיגרה תפקוד אותנו בעתיד הלא רחוק. הנחמה היחידה מתקופת הסגר היא שידרוג האולמות שביצעה הרשות בתקופת הקורונה, אנו שמחים לקבל את פני המתאמנים עם אולמות משודרגים ונקיים. מאחל הצלחה לנשות הכדורשת היקרות לנו כל כך ובתקווה לחזור להיקפי הפעילות להם הורגלנו בשנים האחרונות."  

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן