סעודת יתרו: אשדוד מצדיעה לקהילה התוניסאית ביום חגה

קהילת יוצאי תוניס חוגגת באופן מסורתי ,כמידי שנה , את 'סעודת יתרו' במשכן לאמנויות הבמה באשדוד

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

. אירוע ההצדעה לקהילה התוניסאית ביום חגה, שייערך במעמד: ד״ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד, עו״ד גבריאל כנפו, מ״מ ראש העיר ויו״ר דירקטוריון החברה העירונית לתרבות ופנאי אשדוד ואורן טואיל, מנכ״ל החברה העירונית לתרבות ופנאי אשדוד.

במופע אמנותי עם המוזיקה והשירים המחזירים את הקהל באחת לשורשיהם תוך תיאור נאמן ונוסטלגי של  חיי הקהילה על מנהגיה הייחודיים המעלים חיוך וזיכרונות מבית ההורים. 'סעודת יתרו' בהפקת החברה העירונית לתרבות הפנאי, זוכה לביקוש רב גם בזכות בחירת האמנים המוצלחת והשנה ישתתפו: הזמר עאדל אמיר מתוניס, שי מימון מהעיר אשדוד, רמזי מברוק מצרפת וילווה אותם הרכב נגנים. יש לדעת כי על-פי המסורת היהודים הגיעו לתוניסיה עוד בימי שלמה המלך. לאחר הכיבוש הערבי, הקהילה היהודית והישיבות בתוך טוניסיה פרחו וחכמיה התפרסמו בידיעותיהם.  ביום חמישי (אור ליום שישי) בשבוע שבו קוראים את פרשת יתרו בבתי הכנסת (בין ט"ו לכ"ב בשבט)נוהגים לערוך סעודה חגיגית בה יהודי תוניסיה, ג'רבה וחלק מקהילות אלג'יריה מנציחים את הסעודה שערכו משה, אהרון ושבעים הזקנים ליתרו כאות תודה לעמידתו לצדם. המנהג התייחד לקהילות תוניסיה משתי סיבות נוספות: בתוניסיה פרצה מגפה קשה שפגעה בעיקר בבנים הזכרים. המגפה פסקה בשבוע של פרשת יתרו, ומכאן שמו הנוסף של המועד, 'חג הבנים'. בנוסף לכך, בשבת זו נהגו להזמין את הילדים שהגיעו לשלב השלישי בכותאב (תלמוד תורה), לקרוא  את עשרת הדיברות המופיעות בפרשה. כל בני הקהילה מתאספים בהתרגשות ובשמחה גדולה כדי לשמוע את הקריאה בתורה של הילדים בפעם הראשונה בפני הציבור. הסעודה מותאמת לילדים ולכן נוהגים לערוך את השולחנות בכלים קטנטנים ובאוכל האהוב והמתאים לילדים. הסעודה מלווה בשירה ובפיוטים.

שלישי, 18 ינואר 2022 בשעה 20:30, פתיחת דלתות בשעה 19:30, מחיר 70 עד 100 ₪,להזמנות: 6452*, קישור להזמנה דרך אתר:https://did.li/m0mTY.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן