נשים יצאו מהמקלט לראות את האור

כ-80 נשים השוהות במקלט וילדיהן מסניף אשדוד יצאו ונהנו מנופש משפחות מסורתי של עמותת מאירים ותוכנית ״יוצאים לאור״

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בסוף השבוע האחרון התקיים נופש המשפחות השנתי של תוכנית "יוצאות לאור" מטעם עמותת מאירים. כ-80 נשים וילדיהן מסניף "יוצאות לאור אשדוד" נהנו מטיול מפנק בן יומיים שכלל סיור בתצפית "כתף שאול", זמן בריכה, ארוחת "על האש", פעילות "ווטר טאג'" ולינה בקיבוץ מזרע.

תוכנית "יוצאות לאור" הפועלת באשדוד, הוקמה לפני 6 שנים על ידי עמותת מאירים, במטרה לתת מענה לנשים יוצאות מקלט וילדיהן ברגע היציאה מהמקלט, אל חיים עצמאיים, מלאים באתגרים אישיים, חברתיים, כלכליים ובירוקרטיים. מדובר בנשים אמיצות שהחליטו לשבור את מעגל האלימות, עזבו חיים מוכרים, עבודה, חברים ומשפחה, והחלו בתהליך לשיקום חייהן וחיי ילדיהן. עם יציאתן מהמקלט הן צריכות ליווי בכל התחומים: מציאת עבודה, ניהול תקציב, סיוע לילדים, בניית מערך תמיכה והתמודדות עם בן הזוג לשעבר שלרוב עדיין נמצא בתמונה. התוכנית מעניקה תמיכה ורשת קהילתית לנשים ולילדיהן הנמצאים בסיכון, על מנת שלא ישובו אל מעגל האלימות ולסייע להן במסע המאתגר בדרך לעצמאות מלאה וחיים חדשים נטולי אלימות.

אירוע מכונן במיוחד נרשם כאשר במהלך הנופש התקיים טקס מרגש ובו חולקו תעודות לנשים שנמצאות כמה שנים בפרויקט במסגרת "תוכנית בוגרות" בה הן  הופכות להיות מנטריות של הנשים הצעירות. אחת מנשות "יוצאות לאור" הוסיפה וסיפרה כי: "הסדנה הכלכלית שהעבירו לנו מטעם עמותת מאירים לי עזרה להתחבר ליועץ משכנתאות שהעמותה תיווכה ל, וכך אני יוצאת לדרך עם הגשמת חלום של רכישת בית באופן עצמאי ומלא – לי ולילדיי".

כלל הנשים שהשתתפו בנופש השנתי קיבלו כל אחת מהן קיט אישי ומפנק הכולל מגבת גוף, מגבת פנים, ערכת טיפוח עם מיטב תמרוקים וקוסמטיקה וכן "ערכת משפחה" הכוללת הפעלות לילדים, משחקים ומתנות.

יזהר נבוןמנכ"ל עמותת מאירים מספר על נופש המשפחות המרגש של תוכנית "יוצאות לאור": "לראות נשים אמיצות שאוספות את השברים ובוחרות לצאת מן החושך אל האור זה הדבר הכי מרגש שיש בעיניי. היה לנו רצון עז להוציא אותן מהשגרה היומיומית והסיזיפית שהיא לא פשוטה עבורן בלשון המעטה. היה משמח לראות את כולן מחייכות, משתתפות ונהנות.״

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן