נסראללה מאיים‫: נראה איך אשדוד נפגעת מ-70 טילים מדויקים על אתרים רגישים

מזכ״ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר למתווכים לעניין ההתחממות בצפון כי ״אם הכיבוש ימשיך בתוקפנות בלבנון ובביירות, נראה לו איך אשדוד נפגעת מ‫-70 טילים מדויקים על אתרים רגישים

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

לדבריו, “אנחנו בודקים את הגבול של הישראלים ועד כמה אפשר להסלים, ונראה כי זה לא מפריע להם שאנחנו שלושה חודשים פועלים בהסלמה מה שמראה את הקונספציה השגויה מאיך היה לפני 7 באוקטובר שלהם בביטחון, נמשיך לפגוע במתנחלים ואם נראה תושב מתנחל בצפון, ההתנגדות תזהה אותו ותכוון עליו נ”ט או ירי טילים מונחים, אם אין ביטחון לדרום לבנון ועזה, אין ביטחון למתנחלי הצפון, אם הכיבוש ימשיך בתוקפנות בלבנון ובביירות, נראה לו איך אשדוד נפגעת מ-70 טילים מדויקים על אתרים רגישים״‫.

בהערכת מצב בראשות ראש העיר ד”ר יחיאל לסרי, שהתקיימה ביום ראשון האחרון נמסר כי צה”ל הודיע רשמית שהשתלט על צפון הרצועה ומרכז כעת את עיקר המאמץ המלחמתי בחאן יונס. ההסלמה המשמעותית היא בגזרת הצפון. מטח טילים כבד בשבת לכיוון הר מירון וישובי הצפון, עם סיכון להחרפה ללא הודעה מוקדמת. כל מערכות העיריה, שומרות על דריכות לכל תרחיש שיתפתח בגזרה זו. בנושא זו, השלמנו בניית תוכנית התמודדות וטיפול העיריה וכוחות הביטחון וההצלה באתר הרס משמעותי, והשבוע אנו מקיימים תרגיל לכל הכוחות הרלוונטיים לתוכנית״‫.

בתוך כך, בהערכת מצב קודמת הוזכר האיום מהצפון. מעיריית אשדוד נמסר כי הלחימה ברצועת עזה ממשיכה. עדיין יש יכולת לירי רקטי שראינו בחילוף השנה האזרחית באשקלון ובערי המרכז‫. בצפון ישנה העלאת כוננות והמתיחות גוברת. האיום הרקטי לאשדוד – קיים גם מהצפון. ישנה העלאת כוננות גם מחשש לפיגועים. ראש העיר הנחה להגביר נוכחות כיתת כוננות באזורי בילוי ומוסדות חינוך‫.

על אף החלטת שר החינוך קיש להחזיר את מערכת החינוך לשגרה בעוטף וביישובים הסמוכים לאשדוד, ראש העיר יחיאל לסרי מתנגד בתוקף. הלן גלבר בתגובה:"החלטה לא סבירה בעליל"

בהערכת מצב שהתקיימה ב-07.01 עלתה האפשרות לפתוח את בתי הספר באשדוד לפעילות מלאה בתנאי שיש מיגון לכל התלמידים. במצב הנוכחי תלמידי העיר אשדוד  לומדים באופן חלקי, באמצעות שילוב בין קפסולות ללימודים בזום. חברת מועצת העירייה עו״ד הלן גלבר מציינת: ״בערים השכנות לאשדוד אמצו את המלצות פיקוד העורף לחזור לשגרה, כולל יישובי העוטף בהנחייתו של שר החינוך יואב קיש, ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי עדיין מתנגד בתוקף להנחיות הללו. ב-15 השנים האחרונות בהן לסרי נמצא בראשות העיר לא נעשתה היערכות מתאימה כלל מצד העירייה בנוגע למיגון מוסדות החינוך. זהו מצב שמונע מיגון מלא בכל המוסדות במצב הנתון. האפשרות של הצבת ממ"דים עולה כפתרון, אך מדובר בפתרון חלקי בלבד.

למרות התנגדותו של לסרי לחזרה לשגרה, הציעה המועמדת לראשות העיר עו"ד הלן גלבר במהלך הערכת המצב מספר פתרונות, אשר יחזירו את התלמידים בעיר ללימודים מלאים. בין הפתרונות שעלו: מציאת מוסדות ציבור ממוגנים שיוכלו לתת מענה בטיחותי מלא ולהעביר לשם באופן זמני את תלמידי כיתות ה'-ו'.

סוגיות נוספות להן הציעה עו"ד גלבר פתרון נגעו באפשרות של קיום מופעי תרבות באמצעות השכרת מבנים ממוגנים, ופתיחת השוק העירוני במבנה תת קרקעי. כל זאת מתוך מטרה לאפשר לבעלי העסקים לחזור ולהתניע את הכלכלה המקומית ולהפיח מעט חיים בקרב התושבים שרק צמאים להפוגה מן המצב המורכב שבו הם מצויים.

העלתה פתרונות לחזרה לשגרה. עו״ד גלבר

שרון מרק: ועדה בכנסת תדון בהחזרת התלמידים

חברת המועצה שרון מרק אמרה השבוע כי ״בעקבות פניות שלי לשר החינוך ולחברי כנסת לאור מתווה הקפסולות באשדוד ומצב החינוך בחירום בעיר אשר מפקיר את ילדי העיר והוריהם- הצלחתי לקדם דיון מיוחד לאשדוד בועדה לצמצום פערים בפריפריה ביום שני הקרוב בשעה 10:30 – למען חזרה מלאה ובטוחה לכל תלמידי ותלמידות אשדוד. לדיון זומנו לבקשתי ראש העיר, נציגי העירייה, נציגי פיקוד העורף ומשרד הביטחון, משרד החינוך והרווחה, נציגי הוראה, הנהגת ההורים ונציגי הורים מאשדוד. בועדה אציג את עמדתי המקצועית כאשת חינוך, כאמא וחברת מועצה אשר טוענת כבר זמן ארוך להזנחת החינוך והביטחון של התלמידים בעת החירום באשדוד.

הורים ואנשי חינוך המעוניינים להשתתף ולקחת חלק בהכנות לדיון או בועדה עצמה מוזמנים לפנות אלי. יחד נשים סוף למצב בו הילדים של אשדוד יושבים בפיגמה בבית ונשארים מאחור״.

הצלחתי לקדם דיון מיוחד. שרון מרק (צילום: אבי רוקח)

ועד ההורים העירוני קורא להמשיך במתווה הקפסולות

במכתב שהוצא ביום שלישי בבוקר, על ידי וועד ההורים העירוני הם קוראים לראש העיר להמשיך במתווה הקפסולות נוכח האיום הקיים לירי הטילים ונוכח האיום של מנהיג החיזבאללה נסראללה. וועד ההורים מציין במכתבו כי ביטול הקפסולות יביא לכך שאחוז לא מבוטל מקרב ההורים לא ישלחו את ילדיהם לבית הספר. יחד עם זאת ראש העיר ציין שתוך עשרה ימים הוא יחליט להחזיר את התלמידים ללמידה מלאה למוסדות החינוך.

הקלות בבגרויות

בתוך כך הודיע שר החינוך לראש העירייה ד״ר לסרי, כי וועדת הערער של המשרד, החליטה לאשר לתלמידי החטיבה העליונה באשדוד מעבר ממעגל ראשון למעגל שני בבחינות החורף. המשמעות הינה בנוסף של לתוספת זמן של 15%, חוקי מענה ומיקודים מעודכנים, יתבצע שינוי במשקל ציון הבחינה והציון השנתי. דיון על מודל ההיבחנות במועד הקיץ יתקיים בהמשך.

 אשדוד נכללת במתווה הפיצויים של האוצר גם בנובמבר ובדצמבר

האוצר פרסם את תקנות הפיצויים ליישובים בין 7-40 ק"מ (מס רכוש) עבור חודשים נובמבר-דצמבר, וגם בהם יפוצו העסקים באשדוד שספגו בפגיעה כלכלית כתוצאה מ"חרבות ברזל”. ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי: ״אני שמח לבשר כי המאמצים שלי להכניס את בעלי העסקים באשדוד למתווה הסיוע של האוצר גם לחודש נובמבר, עלו בהצלחה. הבוקר הודיע משרד האוצר על כך שמתווה הפיצויים המלא לעסקים לחודש נובמבר יכלול את אשדוד, ויהיה כמו הסיוע בחודש אוקטובר. על פי התקנות שיפורסמו, גם בנובמבר יינתן פיצוי מלא כפי שהיה בחודש אוקטובר, ובדצמבר הפיצוי יהיה בהתאם למתווה הכלל ארצי.

בחודשים האחרונים אשדוד מתמודדת עם השלכות המלחמה על העסקים בעיר, שרובם נפגעו קשות. במאמץ רב הצלחתי לשכנע את האוצר לצרף את אשדוד למתווה הסיוע, אך התקבלה החלטה רק לגבי חודש אוקטובר.

בתקופה האחרונה ניהל ראש העיר שיחות רבות במטרה להכניס את אשדוד לתוך מתווה של חודש נובמבר עם מתווה מלא  וגם דצמבר עם מתווה חלקי .

בשבועות האחרונים שמעתי את בעלי העסקים שסיפרו לי על כך שהמצב שלהם לא השתפר בהמהלך חודש נובמבר, בו העיר אשדוד עדיין חוותה איום רקטי משמעותי, וכמובן שהבטחתי לעשות הכל כדי לסייע להם.

לסרי הוסיף: ״אשדוד מוגדרת אומנם כירוקה עפ״י מדיניות המיגון של פיקוד העורף, אך כולנו יודעים שהאיום הרקטי עדיין קיים, ואזעקות פוקדות את העיר מעת לעת ומחזירות אותנו לאחור, ולכן המאמצים לשכנע את האוצר שהסיוע לבעלי העסקים באשדוד חייב להיות מלא גם בחודש נובמבר, ואני שמח שהמאמצים הצליחו.  על כך תודתי מקרב לב בשם תושבי אשדוד בכלל ובעלי העסקים בפרט, לשר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ ולחבר הכנסת אופיר כץ יו״ר הקואליציה בכנסת, שייצג את עמדותנו באופן עקבי ונחוש.

נמשיך לפעול בכל הכוח למען התושבים ובעלי העסקים ולשמור על החוסן הגבוה שלהם. אנו כאן לרשות בעלי העסקים בליווי אישי של האגף לתעשיה ותעסוקה בלישכה ראש העיר, למימוש הזכאות שלהם לסיוע.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן