נמל אשדוד במגעים לשיתוף פעולה אסטרטגי ראשון מסוגו עם חברת הענק DP WORLD

משלחת מטעם DP WORLD בראשות הסולטן אחמד בן סוליים, הגיעה לפגישה עם יו"ר נמל אשדוד אורנה הוזמן-בכור במטרה לגבש שיתוף פעולה שיתמקד בתחום הטכנולוגי

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏נמל אשדוד, הנמל הגדול בישראל, נמצא בשבועיים האחרונים במגעים מתקדמים לשיתוף פעולה עם חברת DP WORLD, שאחראית על שינוע של מעל לעשרה אחוזים מכלל המכולות בעולם ועם למעלה ל-80 טרמינלים בעולם.
בשבועות האחרונים התקיימה סדרת פגישות בין יו"ר הנמל, הגברת אורנה הוזמן- בכור ומנכ"ל הנמל, מר שיקו זאנה עם הסולטן אחמד בן סוליים , יושב ראש הקבוצה והמנכ"ל וצוות ההנהלה של קבוצת DP WORLD.
לפגישה שהתקיימה בארץ, בה דובר על שיתוף הפעולה התפעולי טכנולוגי, הגיעה משלחת מטעם DP WORLD בראשות הסולטן.
השת"פ עוסק במספר סיגמנטיים תפעוליים וטכנולוגיים ברציף 21 המחודש שעתיד להיות הרציף הגדול והעמוק בנמלי ישראל. הרציף בו יוכלו לעגון מגה אוניות בעלות קיבולת של 24 אלף מכולות, אוניות הגדולות מסוגן בעולם, מיועד להיות בעל עורף לוגיסטי חצי אוטומטי. האורחים הציעו לנמל טכנולוגיה חדישה המתקדמת ביותר בעולם בתחום המכולות, כמו כן נדונה גם סוגיית הפיכת נמל אשדוד לנמל שטעון אזורי ל DP WORLD, כל זאת תוך פיתוח וחיזוק העורף הלוגיסטי . האורחים מצדם גילו עניין רב בתחום החדשנות הטכנולוגית בנמל בייחוד תחום הסייבר וביקשו להכיר מקרוב את פרויקט הקמת החממה הטכנולוגית שמבוצע הימים אלו בשותפות בינלאומית.
דירקטוריון חברת הנמל אישר זה מכבר, תקציב השקעות של כ – 2.4 מליארד שקל לפיתוח הנמל בשנים הקרובות. מסך תקציב זה מוקצה להשקעה ברציף 21 סכום של מעל למיליארד שקל. התקציב כולל עבודות שדרוג של הרציף בעלות של 582 מליון שקל, רכישת 5 מגה מנופי גשר בעלות של 220 מליון שקל ופיתוח מסוף חצי אוטומטי בעורף רציף 21 בעלות של 157 מליון שקל.
יו״ר הדירקטורין אורנה הוזמן- בכור: "אנו גאים להוביל את שיתוף הפעולה הראשון בסדר גודל כזה עם אחת החברות הימיות המובילות בעולם שבבעלותה 82 טרמינלים והיא בין 5 החברות הגדולות בעולם לשינוע מכולות. DP WORLD הינה שותפה אמיתית לחזון הכלכלה הימית האזורית ואנו בטוחים ששיתוף פעולה זה הוא רק התחלה של פעילות משותפת רחבת היקף שתשפיע רבות על כלכלת האזור כולו".
DP WORLD הינה מפעילת מסופי נמל גלובלית אמיראית הממוקמת בדובאי, המנהלת 82 מסופים ימיים. החברה מתמחה בלוגיסטיקה של מטענים, פעילות מסופי נמל, שירותים ימיים ואזורי סחר חופשי. DP World הוקמה בשנת 2005 על ידי מיזוג רשות הנמלים בדובאי ונמלי הבירה הבינלאומיים של דובאי. מטפלת בכ- 70 מיליון מכולות המובאות על ידי כ -70,000 ספינות מדי שנה. זה שווה לערך 10% מתנועת המכולות הגלובלית שמטופלים על ידי 82 המסופים הימיים שלהם שנמצאים ביותר מ -40 מדינות

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן