מתוך כאב וצער על הנרצחים: אהובה עמרם על שירת דבורה והקשר לטרור ולביטחון לאומי

היום,ערי ישראל, בדומה לערים שדבורה הנביאה מתארת בשירתה, הפכו להיות זירות טרור של מחבלים שפורעים, מכים ואינם בוחלים בכל אמצעי כדי לרצוח ולהטיל אימה על אזרחים תמימים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

ותָּשַׁר דְּבוֹרָה, וּבָרָק בֶּן-אֲבִינֹעַם, בַּיּוֹם הַהוּא לֵאמֹר.
בִּפְרֹעַ פְּרָעוֹת בְּיִשְׂרָאֵל, בְּהִתְנַדֵּב עָם,
בִּימֵי שַׁמְגַּר בֶּן עֲנָת, בִּימֵי יָעֵל, חָדְלוּ, אֳרָחוֹת; וְהֹלְכֵי נְתִיבוֹת–יֵלְכוּ, אֳרָחוֹת עֲקַלְקַלּוֹת.
חָדְלוּ פְרָזוֹן בְּיִשְׂרָאֵל חָדֵלּוּ עַד שַׁקַּמְתִּי דְּבוֹרָה, שַׁקַּמְתִּי אֵם בישראל.

שירת דבורה, נביאה, שופטת, מנהיגה רוחנית ומצביאה גדולה, מתארת את המצב הבטחוני הקשה ששרר בתקופתה.
את מלחמת ההגנה בראשה היא עמדה
מהללת את כוחו ועוצמתו של ה' והניסים הגדולים שעשה. משבחת את השבטים שגילו איכפתיות וסולידריות והתנדבו למלחמה ומוקיעה את אלו שהתעלמו ולא יצאו לסייע ולתרום את חלקם לניצחון הגדול שהביא לשקט של 40 שנה.

היום, ממש כמו לפני אלפיים שנה, הרגשת חוסר הביטחון במדינה, איום הטרור של מחבלים שטופי שנאה, הפחד והחשש ללכת בדרכים הפך להיות מדאיג מאד וחלק ממציאות חיים בלתי נסבלת ובלתי נתפסת.

היום,ערי ישראל, בדומה לערים שדבורה הנביאה מתארת בשירתה, הפכו להיות זירות טרור של מחבלים שפורעים, מכים ואינם בוחלים בכל אמצעי כדי לרצוח ולהטיל אימה על אזרחים תמימים.

אמש,מוצאי יום העצמאות ,עדיין נרגשים אחרי טקס יום הזיכרון טקס הדלקת המשואות וחגיגות יום העצמאות שגרמו לאופריה,התעלות הרוח, נחרדנו לשמוע על עוד פיגוע ורצח בנשק חם ובגרזן של אזרחים שעדיין חגגו בכיכר עם ילדיהם את שמחות יום העצמאות.

ברגע זה נראה כי הנאומים חוצבי הלהבות, של המנהיגים שהבטיחו להלחם ולמגר את גל הטרור הנוראי שנמשך כבר תקופה ארוכה עם עשרות נרצחים, הבטחות שווא לנוכח המציאות המכאיבה, וזורעות תסכול רב.

קולות בעם כלפי הממשלה וגורמי הבטחון הולכים ומתגברים בדרישות לפעולות יותר נחרצות ויותר משמעותיות. גם אני חושבת שהגיע הזמן להסיר את כפפות ההבלגה, שאומת הסייבר תנקוט ביוזמות יצירתיות מכל סוג לסכל לעצור את מסעות הרצח של טרוריסטים אכזריים
ולמרות המצב הבטחוני הקשה חובה להדגיש כי החוסן הנפשי של החברה הישראלית היה וישאר גדול ומרשים. האמונה בעזרת ה' בעוצמה הצבאית ובחוזק של העם שומרים על עמידה איתנה של העם.

דבורה, בשירת הודיה מציינת כי רק אחרי ההחלטה שלה, לצאת לפעולה צבאית לשים סוף למצב הנורא, לחוסר הביטחון בדרכים, בערים, באה הרווחה.
הניצחון הוא פרי של שיתוף פעולה אותו מובילה דבורה עם ברק בן אבינועם, ויעל אשת חבר הקיני שמכריעה את האויב, מכה ניצחת לסיסרא ,תבוסה קשה לכנענים והחזרת הביטחון לשבטים.

ביום העצמאות ה-74 למדינה אני מצפה מהממשלה לגלות מנהיגות,נחישות והחלטיות להחזיר את הביטחון השקט והשלווה .
להלחם בכל הדרכים בטרור לספק פתרונות מיידים, גם צבאיים (בהמשך מדיניים). בימים קשים אלה חשוב לגלות אומץ, סולידריות, אחדות ואמונה בזכותנו להיות עם חופשי בארצנו.

הכותבת:אהובה עמרם יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ושוויון מיגדרי באשדוד

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן