משחקהילה ביד מושטת

התוכנית ״יד מושטת״ באה ליצור חיבור בין בני הנוער לבין משטרת אשדוד, להבין את עבודת המשטרה, לשתף את בני הנוער בעשייה, ידיעת החוק וכן מתן כלים בנושא חוק ואזרחות

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לאורך השנים משטרת ישראל בכלל ומשטרת אשדוד בפרט מנסה לשפר את החיבור לקהילה והקשר לאזרחים בדגש על בני הנוער.  כחלק מהרצון להתחבר לקהילה, יזמו את תוכנית "יד מושטת" שחוברה והוכנה על ידי מהות- הרשות העירונית לביטחון וחוסן קהילתי, בשיתוף עם משטרת אשדוד וחוקר הנוער הראשי בתחנה נאור זדה שבחרו במקיף א' להיות זה שנהנה מהתוכנית.

התוכנית באה ליצור חיבור בין בני הנוער לבין משטרת אשדוד, להבין את עבודת המשטרה, לשתף את בני הנוער בעשייה, ידיעת החוק וכן מתן כלים בנושא חוק ואזרחות.

כאמור, מקיף א' נבחר להיות זה שזוכה ליהנות מפירות התוכנית, הכיתה הנבחרת הייתה כיתה י' 5 של המורה רחלי גלאם שבשיתוף של מנהלת חטיבה עליונה גבי קלנג הרימו את הכפפה בתחילת השנה ורתמו את הכיתה ואף את השכבה. לאורך השנה נפגשו התלמידים עם שוטרים אורחים שהגיעו להרצאות בבית ספר בשלל תחומים כגון, סמים ואלכוהול, גלגולו של תיק פלילי, אלימות, ונדלים, חוק הנוער ועוד. כאשר בנוסף להרצאות נהנו התלמידים מימי גיבוש של מהות, פעילויות חוויה, ואף ביקור בתחנת משטרת אשדוד.

בנוסף, כחלק ממערכי השיעור קיבלו התלמידים תכנים מבית מהות בנושא חומרים ממכרים, רשתות חברתיות, אלימות וסדנאות מניעה שונות.

בריזיט דוקהן ראש תחום מניעה והסברה במהות הובילה את התוכנית בשטח מטעם מהות. כאשר את התוכנית ביום יום הפעיל שחר כחלון רכז התוכנית ונפגש עם התלמידים לאורך השנה. מהמשטרה הובילו בשטח נאור זדה קצין נוער ראשי בתחנת אשדוד ויחד עם השוטרים דניאל רחמין ושלומי ערג'י.

כאמור, משחק הכדורגל היווה את אירוע השיא של התוכנית, כאשר כולם התקבצו למשחק כדורגל חוויתי ומעניין במגרש ברובע ב' בעיר.

מצד אחד, שוטרי תחנת אשדוד שהגיעו משלל האגפים בתחנה. ומנגד, נבחרת מקיף א' בדגש על כיתה י'5 שנטלה חלק בפרויקט, יחד עם שכבה  שלמה שהגיע לעודד.

למשחק קדם טקס מרשים של חלוקת תעודות השתתפות לכל מי שלקח חלק לאורך השנה בתוכנית וחתימה על אמנת קהילה וערכים, שעליה חתמו ואף כיבדו בנוכחותם מפקד תחנת אשדוד סנ"צ אילן שושן, סימונה מורלי מנכ"לית מהות וגבי קלנג מנהלת חטיבה עליונה במקיף א'.

נאור זדה קצין הנוער הראשי אמר בסיום: "יש ערך מוסף אדיר שאותם נערים משחקים איתנו ביחד, מבינים שהשוטרים הם בני אדם כמוהם ולא באים בצורה שלילית אלא חיובית, זה נדבך משמעותי בעשייה שלנו כשוטרי קהילה ונוער". בסיום העניקו השוטרים מדליות לתלמידים המקיף, כאשר אלה העניקו בחזרו את המדליות לשוטרים. וציינו את המשחק כהצלחה גדולה ואף ביקשו שייהפך למסורת שנתית

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן