מערכת משקעים גדולה באשדוד: 130 מ"מ ומפלס נחל לכיש עלה ב-3 מטרים

המערכת החורפית הנוכחית הייתה החזקה ביותר מאז תחילת החורף, מטה חורף אשדוד עמד במשימה בהיערכות מוקדמת והתנהלות טובה. מזג האוויר המאתגר צפוי להימשך לאורך כל השבוע ויגיע לשיאו ביום רביעי. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "ההערכות והפעילות של עובדי העירייה בשטח הכתיבה את התוצאות הטובות"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

אמנם לא נתנו לה שם מפוצץ כמו "כרמל", אך המערכת החורפית ששטפה את אשדוד בסוף השבוע הייתה ללא ספק המאתגרת מכולן: 130 מ"מ גשם ירדו בעיר, 50 מהם בטווח זמן של פחות משעה. עובדי העירייה וצוותי החירום עבדו כמעט מסביב לשעון כדי לשמור על שגרת התנהלות בעיר, כאשר לצד הגשם נמשכו גם הטיפול בגל התחלואה של הקורונה והתמודדות עם מצבת כוח האדם שהצטמצמה בשל שליחת עובדים לבידוד. "ההיערכות המוקדמת שלנו הוכיחה את עצמה, הוכח שיש לנו עובדים מקצועיים שעבדו מסביב לשעון ", אמר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

על אף כמות המשקעים האדירה, המערכה עברה ללא תקלות חריגות הודות לפעילות העירייה על פי פקודת החורף ובשילוב תוכנת החיזוי של חברת Tomorrow.io. בעירייה עדכנו בזמן אמת בכל אמצעי התקשורת והמדיה הדיגיטלית את רמת הכוננות ואת פריסת הכוחות בשטח, והצליחו לדייק את תוכנית העבודה. גם כעת (יום א') פרוסים כוחות במוקדים המרכזיים במטרה לתת מענה לכל דרישה.

חשוב להדגיש , כי מעל 50 מ"מ גשם ירדו הבוקר (יום א') בין השעות 05:48-06:25, והממטרים המשיכו לרדת בקצב עד השעה 13:00. בנחל לכיש עלה המפלס בשלושה מטרים והגיע לגובה של 15.3 מטר, וכוח ספיקה של 250 קוב לשנייה.

ראש מנהל התפעול שלמה רוטנברג ציין כי "תכלול כל האירועים באמצעות מוקד 106, דיווחי תושבים, מנהלות הרובע, הפיקוח העירוני, האגף לאיכות הסביבה, פיקוח וחנייה וצוותים נוספים אפשרה לנו להתמודד עם האתגר העצום ולשמור על השגרה. זה אינו זה לא מובן מאליו, בטח בעיר כמו אשדוד שבה יש 622 רחובות, נחל וים".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן