מסע בר מצווה מחוץ לקופסא לתלמידי "נווה הרצוג"

מסורת רבת שנים בישיבת בני עקיבא "נווה הרצוג" לקיים מידי שנה טקס בר מצווה בישיבה. השנה לראשונה‫, עבר האירוע המרגש לפארק לכיש. בני המצווה יצאו מהישיבה למסע בר מצווה עד לפארק. בדרך הם עצרו לפעילויות מעשירות ומעצימות. בסיום המסע חיכו להם ההורים לאירוע מכובד ומשמח

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בישיבת בני עקיבא "נווה הרצוג" נוהגים מידי שנה לציין באירוע מרשים טקס בר מצווה לתלמידי שכבה ז', שזו להם שנת הבר מצווה. טקסי בר המצווה נחגגו ברוב פאר והדר בתוך הישיבה באירוע מושקע ומרגש‫.

״השנה החלטנו לשנות את המסורת ולערוך את האירוע המסורתי מחוץ לישיבה", אומר הרב עותניאל מנצור מנהל חטיבת ביניים בישיבה, “אחרי הקורונה וההסתגרות חשבנו משהו אחר מחוץ לקופסא. השנה החלטנו לעשות מסע, לצאת מהישיבה לכיוון פארק לכיש, ושם לערוך את הטקס”‫.

מסע מהישיבה בניר גלים ועד פארק לכיש

התלמידים יצאו בליווי המורים ושני מדריכים למסע רגלי עד פארק לכיש. מדובר במסע בין קילומטרים ספורים‫, אבל המסע האמיתי

 היה מסע רוחני ומעצים שחוו התלמידים בדרך. עם עצירות ביניים בהם בכל תחנה ישנה פעילות הקשורה לבר המצווה, בין עם מדובר בפעילות עם חבלים ושיחה על הקשר של הביחד, תחנה של הרכבת פאזלים ושיחה על השלמת מניין ועוד‫.

בתחנה האחרונה לפני הפארק קיבלו התלמידים חולצות חגיגיות צחורות‫, איתם הגיעו לפארק למפגש עם ההורים הנרגשים ולהמשך אירוע המהנה. האירוע היה מושקע מאוד בשיתוף פעולה של כל צוות הישיבה ועובדיו החל מהבופה העשיר והטעים שהוכן לאורחים, העיצוב של המקום והתוכנית להמשך הטקס. לאחר שנהנו הנוכחים מהכיבוד העשיר, הם התחלקו לפעילות כיתתית כשכל כיתה בחלק אחר של הפארק‫, שם עם הצוות והמדריכים התקיימה פעילות מגבשת  בעלת תכנים הקשורים לבר המצווה ותקשורת בין הורים לילדים‫.

  ״שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה", בירך ראש הישיבה הרב מאיר אדרי, שנשא דברי תורה. הרב מנצור הדגיש בדבריו את הקשר בין הורים ובנים ובן החיבור לתורה‫, שכן הקדוש ברוך הוא קורא לנו ׳בנים׳‫, והדגיש את החשיבות של הקשר הטוב של ההורים עם הישיבה

נציגת ההורים, הרבנית ביננפלד שזה לה הפעם השישית שהיא מלווה ילד שלה בטקס בר המצווה סיפרה על ההתקדמות של הישיבה לאורך השנים והודתה להנהלה ולצוות על עשייתם‫.

עוד רגע מרגש היה עם סיום מסכת של התלמיד פריאל ארצי, שהקדיש את המסכת לזכרו של סבא שלו שנפטר לפני מספר חודשים‫.

תפילת השל"ה להצלחת הבנים

ממש בזמן השקיעה כאשר נכנס חודש סיוון, חולקו להורים מגנטים שעליהם דברי התפילה להצלחת הבנים. קריאת תפילת השל"ה היא סגולה להצלחת הבנים בתורה וביראה. אל הבמה עלה אחד ההורים שקרא בקול את התפילה וביחד אתו קראו בהתרגשות גם ההורים ביחד. היה זה רגע מאחד לבבות‫. בסיום הערב הודו ההורים לצוות הישיבה, על האירוע הייחודי והמרגש והדגישו כי הם יצאו נשכרים מהתכנים שהעשירו אותם וגרמו להם גאווה רבה. הרב מנצור ציין את שיתוף הפעולה המבורך והפורה של כל צוות וסגל ישיבה שביחד עמלו והשקיעו עבודה וחשיבה יצירתית ותרמו להצלחת הערב ״נשארנו עם טעם של עוד", אמר

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן