מנהלים באדום

ראיון עם האנשים שעומדים מאחורי עמותת האדומים אשדוד. מנהל הקבוצה הבוגרת יניב יעקב ("בונים קבוצה חזקה") ומנהל קבוצת הנוער איתי דזילובסקי ("כל שנה אנחנו מגדילים את כמות הילדים והנערים"). עושים את עבודתם נאמנה וגם בימי קורונה שומרים על הגחלת האדומה

צילום: מדיה האדומים
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לא ברור מה יעלה בגורלן של ליגה א' וליגות הנוער, הנערים והילדים ומעל קיומן מרחפת עננה של חוסר וודאות. המשבר העולמי שמטלטל את הכדורגל הישראלי לא מפריע למנהלי אדומים אשדוד לפעול במסירות ונאמנות למועדון, זו השנה החמישית ברציפות. ראיון עם שני אנשים חשובים, שהשתתפו בהקמת הקבוצה מחדש בשנת 2015, הנמצאים מאחורי הקלעים, אך עושים עבודה קדושה, שזוכה להערכה רבה בקרב הנהלת הקבוצה, השחקנים ומשפחותיהם והמאמנים.

יניב יעקב: "חייבים להיות עירניים"

יניב יעקב, נשוי 8 שנים ללילך, עובד כנהג משאית ובזמנו הפנוי, הוא המנהל של קבוצת הבוגרים במועדון האדום והיקר ללבו.

מה תפקידך בקבוצה?
"בקבוצה במסגרת תפקידי כמנהל הקבוצה, אני אחד ממקימי הקבוצה, כאשר מיום הקמתה אני בתפקיד מנהל הקבוצה הבוגרת. תפקידי לדאוג לכך שלשחקנים יהיה את כל ציוד הלבוש הדרוש, בכדי לקיים אימון בראש שקט. לאחר מכן, שהשחקנים יוכלו להגיע למועדון ויהיה להם את הפרטיות שלהם. התפקיד גם כולל התנהלות שוטפת מול ההתאחדות לכדורגל ומול כל קבוצות הליגה, בתיאום משחקים ובכל מה שנידרש".

תספר בבקשה על שיתוף הפעולה עם הצוות המקצועי?

"השיתוף פעולה עם הצוות הוא תמיד מצויין. מיום הקמת הקבוצה עברתי כבר כמה מאמנים, לכל מאמן יש את הדרישות שלו והדרך שלו, ואני כמנהל קבוצה מתאים את עצמי לצורכי המאמן. בשנתיים האחרונות נוסף לצוות המקצועי יאיר אזולאי, שהוא מכתיב דרך חדשה למועדון. השאיפה לעבוד במועדון שלנו כמו מועדון מקצועני בליגות הבחירות ונכון לעכשיו אנחנו ממש בדרך הנכונה לשם, גם מקצועית וגם מעשית. השיתוף פעולה עם יאיר הוא הכי כייפי בעולם. תמיד יש ציפייה למשהו חדש, לדברים חדשים שאנחנו עושים ושואפים להגיע ממש לטופ".

מה דעתך על היריבות העירונית?

"הדבר הכי טוב שקרה בעיר בשנים האחרונות זה ההקמה של שני המועדונים מחדש. היריבות הספורטיבית סוף סוף החזירה המונים למגרשי הכדורגל, לאחר שנים שישבו בבית.
אפשר לראות ולעשות סקר, שאם ניקח את הקבוצות הבחירות בעיר, ממוצע הקהל שיש לנו ולעירוני הרבה יותר גדול מכמות הקהל שיש למס, שהיא הקבוצה הבחירה בעיר. וכמובן במשחקי הדרבי, לראות את האיצטדיון שוב מלא זאת חוויה.
תמיד תהיה יריבות בין הפועל ועירוני, זוהי יריבות ספורטיבית הכי בריאה שיש אבל בסוף כולנו חברים".

מה הציפיות לעונה הקרובה?

"אני מאוד מקווה שהליגה תיפתח כסידרה והכי חשוב שהקהל יחזור למגרשים, כי בלי קהל לא שווה כל המשחק הזה.
יובל, יאיר ורוני בונים קבוצה חזקה, עם מטרה ברורה לעלות ליגה. אבל צריך לזכור שאנחנו עדיין בתקופה מאוד קשה כלכלית ולא לכל הקבוצות יהיה תקציב גבוה. אבל כסף זה לא הכל, אפשר לראות בשנים האחרונות קבוצות שלא השקיעו הרבה ונילחמו עד הסוף, לכן חייבים להיות עירניים, לעבוד קשה ותמיד לשאוף לנצח. אני סומך על יובל ועל הצוות המקצועי ובשחקנים שידעו לעשות הכל, בכדי להגיע למטרה, ככה שבסיום העונה נחגוג עליית ליגה. וכמובן שבדרך ידעו לשמח את האוהדים ולהביא את הניצחונות בדרבי, כי זה אחד הדברים שהכי מגיע לקהל שלנו".

איתי דזילובסקי: "חשוב לי שהילדים יבואו מאהבה"

גם איתי דזילובסקי, מנהל מחלקת הנוער של האדומים משקיע רבות מזמנו הפנוי במועדון ולעבודתו החשובה גם יש ויהיו פירות רבים.

איזה תנאים אתם מעניקים לילדים שבאים להתאמן אצלכם?

"יש לציין שמחלקת הנוער מתחילה את העונה החמישית. כל שנה אנחנו מגדילים את כמות הקבוצות והילדים. בעונה הקרובה יהיו 6 קבוצות במחלקה וכל ילד מקבל את מלוא התשומת לב, גם אם זה מעבר לכדורגל. אני תמיד קשוב לילדים ולהורים ומשתדלים לתת לילדים חום ואהבה ותחושה שיש להם בית חם אצלנו. חוץ מנעלי כדורגל, הילדים מקבלים את כל הציוד שאפשר לתת וגם מעבר. יש לנו ציוד אימון מהטובים שיש בכדורגל. מה שחשוב לי זה שהילדים ירצו להגיע מאהבה ולא בגלל שההורים שילמו. חשוב לי תמיד שהילד או הנער יהיה מרוצה".

האם יש לכם במחלקה עוד יהלומים דוגמת אפק אזולאי?

"אין ספק שאפק אזולאי בשנתיים האחרונות היה השחקן הדומיננטי של קבוצת הנוער ואני בהזדמנות זו מאחל לו המון הצלחה בקבוצה הבוגרת. יש לא מעט שחקנים עם פוטנציאל במחלקת הנוער, גם בקבוצת הנוער וגם בנערים והילדים. השאיפה שלי ושל המועדון שבעוד 3 שנים, כבר נראה מספר לא קטן של שחקנים בקבוצת הבוגרים. הרי בסופו של דבר זו המטרה של השחקנים שמשחקים במחלקת הנוער".

האם יש סיכוי שקבוצת הנוער תתקדם לליגה בכירה יותר?

"השאיפה של המועדון שקבוצת הנוער תעלה לליגה הלאומית. בעונה שעברה היינו קרובים לכך, אלמלא הקורונה יכול להיות שהיינו גם מצליחים. המאמן דוד יפת מכין את הקבוצה לעונה הקרובה ויש לא מעט שחקנים שסיימו את גיל הנוער, אך עדיין יש בסיס טוב. יחד עם צירוף של מספר שחקנים אני מקווה שנצליח להשיג את הכרטיס לליגה הלאומית בעונה הקרובה".

תספר בבקשה על תפקידך במחלקת הנוער של האדומים אשדוד

"תפקידי הוא לנהל את כל הצד הלוגיסטי והכלכלי של מחלקת הנוער. אני 24/7 סביב המועדון. זה מתחיל מהחתמת מאמנים לקבוצות, הבאת ילדים למחלקה, רישום קבוצות בהתאחדות , גביית תשלום מהילדים וקניה של ציוד עבור כל מחלקת הנוער. במהלך העונה אני מקיים מעקב אחרי ילדים בנושא הלימודים, שחלק מהזמן אני נפגש עם מורים ומנהלים. העבודה היא מרובה וקשה עם הרבה אתגרים וכמובן שאני נהנה ממה שאני עושה".

דילוג לתוכן