מכתב מצמרר של צעיר שהיה מעורב בתאונה קטלנית

אמנון לוי, קצין הבטיחות של עיריית אשדוד, קיבל מחברו מייל מצמרר של בחור צעיר אשר כתב לאמו מכתב מפורט המתאר את מה שעבר עליו מרגע שעבר תאונה קטלנית בגלל נהג ששתה יותר מדי. המכתב תגלגל לידינו וחשבנו שכדאי שכל אחד יקרא אותו ויפנים את המסר הכי חשוב לנהגים הצעירים: אם שותים – לא נוהגים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

"הלכתי למסיבה – אימא, ודבריך ניגנו כל הזמן באוזניי. אז לא שתיתי – אימא, והרגשתי גאה מאוד בעצמי. 'אל תשתה – בן' תמיד אמרת לי אמא, 'חזור הביתה בשלום'. אז למרות שאחרים הציעו לי אימא, שתיתי קולה במקום. אני יודע שתמיד צדקת אימא ושעשיתי את הדבר הנכון. עכשיו המסיבה נגמרה, אימא, ואני יודע שאגיע הביתה בשלום. אני נכנס למכונית – אימא, ומתחיל לנסוע הביתה בזהירות, וזאת רק בזכות הדרך שחינכת אותי – אימא, האהבה והאחריות. אני מתחיל לנסוע – אימא, בזהירות, בדיוק כמו שביקשת, אך המכונית ממול – אימא, לא מבחינה בי ופוגעת בי חזק. אני שוכב כאן בציידי הדרך – אימא, ושומע את דברי השוטר. הנהג שממול שתה – אימא, ואני הוא שצריך לוותר. אני שוכב כאן גוסס – אימא, הלוואי שתגיעי מהר. איך זה קורה דווקא לי – אימא ולא לנהג האחר? יש הרבה דם סביבי – אימא, אני חושב שרובו שלי. אני שומע את החובש – אימא, שלא נותר לעשות הרבה בשבילי. רציתי רק להגיד לך – אימא, לא שתיתי. אני לך נשבע! אלו היו האחרים – אימא, אלו שלא חשבו שהיו במסיבה. הנהג כנראה גם היה שם – אימא, בדיוק איפה שהייתי אני. ההבדל הוא שהוא שתה ועוד חי – אימא, ואני איפה שהנני. מדוע אנשים שותים – אימא, זה יכול להרוס את כל החיים. אני מרגיש כאבים חזקים עכשיו – אימא, חדים ודוקרים כמו סכין. הנהג שפגע בי – אימא, מסתובב סביבי, מביט ומהסס. אני חושב שזה לא פייר – אימא, הוא שתה ואני פה גוסס. אל תדאגי לי – אימא, אמרי זאת לאחי, אבי וכל משפחתי. גם כשאגיע למעלה – אימא, אני יודע שתמיד תהיו שם איתי. מישהו היה צריך להגיד לו – אימא, שלשתות ולנהוג זה לא כדאי. אם רק היו אומרים לו זאת – אימא, מחר הייתי עדיין חי. נשמת אפי מתקצרת – אימא, עכשיו אני מתחיל לפחד. אל תבכי עליי – אימא, גם ככה קשה להיפרד. יש לי שאלה אחרונה – אימא, לפני שאעצום את עיניי. אני לא שתיתי ונהגתי – אימא, אז למה איבדתי את חיי?"

עד כאן המכתב המצמרר והשאלה המתבקשת – למה? האם אפשר אחרת? התשובה כמובן: כן. אפשר גם אפשר. לא צריך הרבה כדי למנוע אסונות כאלה. פשוט – לוקחים אחריות על החיים. נוהגים בזהירות. הקיץ חם ומתיש ואם עייפים לא נוהגים. הירדמות של שניה על ההגה יכולה להיות קריטית. אלכוהול? מחוץ לתחום. די בשוט אחד כדי לאבד ריכוז וזה יכול להיות יותר מדי קריטי. מה שלא יהיה, אל תתנו לאלכוהול לנהוג במקומכם.

זכרו, כשאתה נוהג פשוט תנהג. – # לא מורידים עניים מההגה. # נשארים קשובים למתרחש מסביב.  # משאירים ידיים על ההגה.  # לא מפנים תשומת לב מהכביש. # לא נוגעים בטלפון הנייד בנהיגה. # כשאתה מסמס אתה לא באמת ברכב.  # לא מתעסקים בדברים שמסיתים את תשומת הלב: * לא כיוון רדיו ולא טמפרטורה, * לא אוכלים ולא שותים, * לא מעשנים, * לא מתאפרים, * לא מתגלחים, * לא מעיינים במפה ולא קוראים . כשנוהגים – פשוט נוהגים.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן