מכירת יהלומים משומשים – מי יקנה ממני את היהלומים שלי?

צילום: pixabay
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

יש רגעים בחיים שפתאום אנחנו מתעוררים לעובדה שיש לנו משהו ששווה די הרבה כסף, והוא סתם יושב שם, מונח לו, כאבן שאין לה הופכין. בהרבה מהמקרים הללו לא מדובר בסתם עוד "אבן", אלא באבן הקשה ביותר והיקרה ביותר בעולם, היהלום. שוק היהלומים העולמי הוא מקור הפרנסה של המוני אנשים, כולל ישראלים, בכל העולם. אבל אתם לא חייבים להיות סוחרי יהלומים ממולחים כדי לקבל את הנתח שלכם מהשוק. המוני ישראלי מחזיקים ברשותם יהלומים שונים בעלי ערך רב. מכירת יהלומים משומשים בישראל היא מהלך פשוט ואפקטיבי, שנותן לכם מזומן ביד.

אם יש לכם טבעת יהלום, עגילי יהלומים ושאר תכשיטים משובצים באבן אחת או במספר אבנים, אתם מחזיקים בנכס ששווה לכם כסף, נכס שאתם יכולים לפדות בקלות בישראל של ימינו.

כמה שווים היהלומים שלי באמת?

כדי לדעת את ערך היהלומים שברשותכם, קטנים כגדולים, אתם צריכים לבדוק מספר קריטריונים בצורה מקצועית:

  1. משקל היהלום – כמה היהלום שוקל בגרמים, או בקרט, שזו יחידת משקל של 200 ג'
  2. חיתוך היהלום – בעצם הצורה שלו, שכן היהלומים שאתם רואים על תכשיטים הם אבנים שעברו עיבוד מקצועי, והם לא מגיעים בצורה מלוטשת שכזו מהטבע.
  3. איכות הליטוש – יהלום שעובד מצורתו הטבעית לכדי יהלום כפי שאנו מכירים אותו עבר תהליך ליטוש ביד אדם. ככל שהיד מיומנת יותר, איכות הליטוש תהיה טובה יותר, וערך היהלום יהיה גבוה יותר.
  4. נקיון היהלום – האם הוא צלול או עם פגמים? המשוואה פשוטה: פחות פגמים שווה יותר.
  5. צבע היהלום – שקוף (שווה יותר) עד צהוב (שווה פחות), לצד רמת ה-FANCY שמגדיר את כהות הצבע.

אז מי קונה יהלומים משומשים?

יש בישראל סוחרי יהלומים, אנשים שזה המקצוע שלהם. כשאנחנו אומרים סוחרי יהלומים אנחנו לא מתכוונים לחנויות תכשיטים שלעיתים גם כן ישמחו לקנות מכם את היהלומים שלכם. יש להבין את ההבדל בין אנשי מקצוע אשר מתעסקים במסחר ביהלומים (ובזהב וכיו"ב), לבין חנויות תכשיטים שמציעות לכם מזומן תמורת יהלומים.

ההבדל העיקרי בעסקאות שכאלו הוא שכאשר אתם מוכרים את היהלומים שלכם לחנות התכשיטים השכונתית, הרי שהמחיר שתקבלו יהיה בהכרח נמוך יותר מערך השוק האמיתי של היהלום. הסיבה פשוטה למדי – חנות התכשיטים לא מתעסקת באופן ישיר במסחר ביהלומים, אלא בעצם בתיווך מול סוחרים. במילים אחרות, החנות השכונתית שלכם תצטרך גם היא להרוויח על העסקה, ואת הרווח היא תגזור דרך עמלת מכירה, או מה שמכונה "דמי תיווך". כמובן שהעובדה הזו לא תמיד מוצהרת באופן ישיר, אך זה המצב במרבית המקרים.

אם אתם ניגשים למכור את היהלומים שלכם, או את חפצי הכסף או חפצי הזהב שברשותכם, מוטב לממש אותם במחיר הגבוה ביותר, מחיר השוק המלא. את המחיר המלא תקבלו מסוחרים מקצועיים שזהו לחם חוקם, אנשים שמקצועם הוא קניה ומכירה של יהלומים, כסף וזהב.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן