תעלומה: מי הקים ״חניון״ קרוואנים ליד שכונת יוקרה?

תושבים מרובע י״ז קובלים כי בשנה האחרונה הוצבו קרוואנים בסמוך אליהם והדבר פוגע באיכות חייהם. ״זה התחיל מקרוואן אחד ועוד אחד וכבר יש פה כ-15 קרוואנים״, אומרים דיירים מוטרדים. לדבריהם הם פנו לעירייה כדי שתמנע את הצבת הקרוואנים ללא אישור ופיקוח, אולם לא נענו. ״הילדים שלנו חוששים לצאת בלילה ומעבר לכך יש רעש בלתי סביר״ הם קובלים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

 בשנה האחרונה החלו להיאסף קרוואנים למגורים בצומת תל חי- שדרות בני ברית. ״ככה סתם מתחת לאף של העירייה צץ לו ׳חניון קרוואנים״ קובלים תושבי רובע י״ז המתגוררים בסמוך וטוענים כי חייהם הפכו לבלתי נסבלים.

לטענתם, הם פנו בתלונה לעירייה אך לא נעשה דבר. לדבריהם אין להם בעיות עם דיירי הקרוואנים, אך הצבת קרוואנים בסמוך יוצרת בעייה לדיירים. ״אנחנו לא מכירים אותם. לא יודעים מי איפשר להם, אם בכלל להציב ככה את הקרוואנים. זה לא מתאים לאופי השכונה וזה יוצר בעיה. ״זה פוגע לנו גם באיכות החיים.  יש רעשים בלילה  משאירים זבל  התחיל לפני שנה התחיל אחד שניים, נעלמו, פתאום אני רואה שזה כבר נהיה חניון. בלילה אנשים מסתובבים סביב הקרוואנים,  כי זה נותן להם איזה שהוא  מחבוא. כל אחד עם הרכב שלו ועם החברה שלו. זה נהיה שוק״, מספר אחד הדיירים.

מתי זה התחיל?

״לפני בערך שנה. זה התחיל בקרוואן אחד, שניים ונהיה כבר חניון של 15 קרוואנים וזה בלתי נסבל״.

פניתם לדרי הקרוונים לברר מיהם ומי אישר להם להחנות במקום?

״לא. אין לי עניין איתם, אלא עם העירייה. אנחנו לא יודעים מיהם ומה הרקע שלהם״.

ולעירייה פניתם?

״כמובן שפנינו לעירייה שהרי זו אחריותה. אני לא מבין מדוע לא אוכפים את הצבתם שם, יש הרבה פתרונות כמוו לשים שם אבנים שיחסמו להם גישה, אבל לצערי זה נופל על אוזניים אטומות זה מחדל שחבל על הזמן. הרי ם הצבת פרגולה ללא אישור, מיד העירייה דואגת לשלוח פקח ותקבל קנס, אז איך נותנים להקים מתחם כזה ? אנחנו חוששים שהחניון הזה שהוקם ככה בלי שדייריו ישלמו ארנונה או תשלום כנהוג בחניוני קרוואנים לנופש, בלי תשתית בלי מים חשמל, עלול גם לגרום לבעיה סניטרית, וזאת בנוסף לרעש והליכלוך שיש כבר היום״.

אחד הדיירים, מישל ביטון: ״ילדים מפחדים לחזור הביתה״

לדברי מישל ביטון, חבר ועד הרובע: ״לא ייתכן ששילמנו ומשלמים ממיטב כספינו ורואים מול העיניים תופעה מכוערת זו, שמפריעה לאורח חיינו הן בלילה כשיש רעשים. הקרוואנים בלילה נותנים מסתור לרכבים ולדברים שהדף לא יסבול !! אף אחד מקברניטי העיר לא היה רוצה לקום בבוקר ולראות את התופעה הזו מול העיניים. ילדים כבר מפחדים לחזור בערב מהכניסה, והחשש שלהם עלה לאור האונס האחרון שהיה לצערי בעיר".

עיריית אשדוד: ״רק אישה אחת התלוננה״

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה כי‫: ״ראשית, במוקד העירוני התקבלה רק תלונה של אישה אחת כך שלא ברור מדוע שאלתך מנוסחת בלשון רבים.

ככל שלתושבים יש שאלות ותלונות הם מוזמנים ליצור קשר עם מינהלת הרובע ויזכו להקשבה וטיפול כנדרש‫.

לעצם שאלתך‫, החניית קרוונים בעיר אסורה, למעט המקומות שהותרו כהסדר ביניים עד להשלמת חוק העזר העירוני ואישורו‫. על פי החוק, ניתן לחנות עגלות ו/או נגררים אם הם רתומים לרכב הגורר, ובכל מקרה הקרוונים אינם משמשים למגורים‫. ככל שתנאי זה לא מתקריים, העירייה אוכפת את החוק ומרחיקה את הקרוון‫. הקרוונים החונים בשטח שציינת עומדים בתנאי הנ"ל והתושבים מודעים לכך‫. עיריית אשדוד בודקת מעת לעת ומוודא כי הקרוונים הללו אינם מפריעים, אינם משמשים למגורים והמקום נקי‫.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן