מחוברות גם באקדמיה: האם והבת שמשלבות עבודה ולימודים

לכבוד יום המשפחה שנחגג בסוף השבוע, הכירו את לילך ושחר אוגלבו, אם ובת ששומרות על הקשר ביניהן גם בזמן העבודה והלימודים במכללת SCE. רגע אחרי פתיחת שנת הלימודים ועם חזרתה של שחר מהמילואים, הן מספרות על החוויה האקדמית המשותפת

חולקות את אותו מקום. לילך האם ושחר הבת אוגלבו. צילום: פרטי
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

מה קורה כאשר מקום העבודה של האמא הוא גם מקום הלימודים של הבת? נוצר חיבור מיוחד עוד יותר. לכבוד יום המשפחה שחל בסוף השבוע שעבר, הכירו את האם והבת שמחוברות גם בזמן האקדמיה. לילך אוגלבו היא רכזת במנהל סטודנטים במחלקה להנדסת מכונות ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה קמפוס אשדוד. בתה, שחר (23), היא סטודנטית שנה ג' במחלקה תקשורת חזותית.

אוגלבו האם עובדת מזה 17 שנה במכללה באשדוד ובתה שחר החלה את לימודיה לפני שלוש שנים, במחזור הראשון של המחלקה לתקשורת חזותית שנפתח במכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. "ראיתי שנפתחה מחלקה חדשה וזה בדיוק התואר אליו כיוונתי אז בחרתי להירשם", מספרת שחר ומוסיפה שהיא שמחה על ההחלטה. "ראשת המחלקה, נינו ביניאשוילי, וכל המרצים עוטפים אותנו הסטודנטים ונותנים לנו תחושה שהם שם בשבילנו לכל דבר".

גם האם לילך משתפת בתחושותיה לגבי המחלקה בה לומדת ביתה. "שחר מאוד נהנית ללמוד במחלקה. יש אווירה של יצירה ושותפות אמיתית, הם מפרים אחד את השני ולצד הלימודים התאורטיים, הם חושפים את הסטודנטים לעולם העיצוב בחוץ, אם זה בביקור במוזאונים ותערוכות והשתתפות בתחרויות".

שחר עצמה אף זכתה במקום השלישי והמכובד בתחרות של כנסת ישראל בשנה שעברה עם פוסטר שעיצבה ועסק בנושא "מגוון דעות, כנסת אחת". "היא לא האמינה שתזכה כי היא התמודדה עם סטודנטים משנקר ובצלאל והיא הייתה רק בתחילת הדרך אבל ראשת המחלקה, נינו ביניאשוילי דחפה אותה ודרבנה אותה להצלחה", מספרת לילך בגאווה.

אם לא די בכך, שחר גם שירתה במילואים במשך שלושה חודשים ביחידת ר"ם 2 של חיל הרפואה שמלווה את החיילים הפצועים ובני משפחותיהם מהרגע שהם מגיעים לבית החולים. היא משתפת: "שירתי בבית החולים 'אסותא' באשדוד, זו הייתה תקופה לא פשוטה, אבל שאבתי את הכוחות מהחיילים ובני משפחותיהם שגילו חוסן נפשי מדהים. כל מה שהם רצו ורוצים זה להגן על המדינה, זה מה שנתן לי את הכוחות".

איך הייתה החזרה לספסל הלימודים בסיום המילואים?

שחר: "השבועיים הראשונים היו קשים כי אתה רגיל לעלות כל יום על מדים ולהיפגש עם הפצועים ובני המשפחה והמעבר הוא חד אבל המכללה מאוד התחשבה בי ותמכה וזה הקל עליי מאוד".

איך האווירה הסטודנטיאלית והחיבור למרצים במחלקה?

לילך: "אני רואה מהזווית שלי שהסטודנטים במחלקה מפרגנים אחד לשני והמרצים מלווים אותם בכל דבר".

שחר: "אני מרגישה שיש שיתופיות בין הסטודנטים שלומדים איתי, אנחנו עוזרים אחד לשני, נותנים ביקורת בונה כדי שהמוצר המוגמר יהיה הגרסה הטובה ביותר אליה כיוונו בתחילת הדרך והמרצים נותנים לנו את כל הכלים והמעטפת שאנחנו זקוקים לה".

ואיך אפשר בלי טיפ לסטודנטים החדשים….

לילך: "אני מאמינה שכל צעיר וצעירה צריכים להתחבר למקצוע שהם לומדים, ליהנות מהדרך וליהנות מהרגע. מספיק שבן אדם אחד מאמין בהם והילדים שלנו יידעו שהשמיים הם לא הגבול בשבילם".

שחר: "תאמינו בעצמכם ותדחפו את עצמכם קדימה. אמא תמיד אומרת לי לקחת את הלימודים בפרופורציה וליהנות מהתואר כי בסופו של דבר, מדובר במסלול חווייתי שנותן הרבה כלים וידע מקצועי לעולם האמיתי".

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן