מופע האימים של טל, המג"בניק מאשדוד

בימים אלו מתנהל בבית המשפט המחוזי בבאר שבע משפט נגד 5 שוטרי מג״ב, ביניהם גם טל, מאשדוד, בגין עבירות של שוד, תקיפה בנסיבות מחמירות, התעללות בחסר ישע והפרת אמונים. השוטר האשדודי בן 20 אומר: ״אני מתחרט על מעשיי וחושש לחיי״. משמר הגבול: ״האירוע מטופל באפס סבלנות ובמלוא החומרה כלפי מי שאינו ראוי ללבוש את מדי החייל ולייצגו״

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בבית המשפט המחוזי מתנהל משפטם של חמישה מג״בניקים, ביניהם טל (20) תושב אשדוד. כתב האישום שהוגש ב- 13‪.8‪.20 באמצעות, עו"ד עדי וולנרמן ממח”ש, כולל 14 אישומים שעיקרם עבירות אלימות ורכוש כלפי פלסטינים, אשר בוצעו לכאורה על ידי הנאשמים במסגרת תפקידם כשוטרים בשירות חובה במג״ב. כתב האישום מיחס להם עבירות של שוד מזוין, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, הפרת אמונים, התעללות בחסר ישע, איומים, קשירת קשר לביצוע פשע והשמדת ראיות.

 מעובדות כתב האישום עולה כי במסגרת תפקידם, הוטל עליהם לאבטח פרצה בגדר ההפרדה במטרה למנוע כניסת פלסטינים לישראל. נטען כי  במהלך ביצוע תפקידם זה, במספר הזדמנויות, שנפרשו על פני כעשרה ימים, כשהם לובשים מדים וחמושים בנשק משטרתי ותוך שהם מנצלים את סמכותם ומעמדם הם לכאורה ״שדדו כספים מפלסטינים שנכנסו לישראל דרך הפירצה בגדר״. כן נטען כי הנאשמים כי את המיוחס להם הם ביצעו לכאורה, כשהם מנצלים את חולשתם של הפלסטינים. ״לעיתים תוך איום בנשק ושימוש באלימות, ומתוך הנחה כי מכיוון שמדובר בשוהים בלתי חוקיים, הם לא יפנו לרשויות החוק כדי להתלונן נגדם״. כן נטען שבחלק מהמקרים הם עטו רעלות ומסכות פנים למנוע זיהויים. עוד נטען כי חלק מהמקרים תועדו באמצעות תמונות וסרטונים במכשירי הטלפון הניידים שלהם.

כאמור, בין הנאשמים בפרשה גם טל, בן 20 מאשדוד. מדובר בבן למשפחה נורמטיבית וערכית. על פי כתב האישום המיחס לו עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות, שוד מזוין, התעללות בחסר ישע, גניבה והפרת אמונים. באחד המקרים, נטען כי  הוא הבחין בפלסטיני ללא אישור כניסה לישראל, הורה לו  לכאורה לרדת על ברכיו, בעט בו כמה פעמים לעבר צלעותיו ואחר כך גם גנב ממנו כשמונה חפיסות סיגריות. במקרה אחר שאירע ב-15 ביולי, נכתב,  כי טל ושוטר נוסף תפסו שני פלסטינים סמוך לפרצה  וכי טל כביכול הורה להם לשכב על בטנם על הקרקע. לפי כתב האישום הוא "דרך על גבו של אחד, בעט במותנו, דרך על ראשו בסמוך לאזנו והורה למתלוננים לשתוק. לאחר מכן ניגש לשני, בעט קלות פעמיים בלחיו, דרך על עורפו, הצמיד ראשו לקרקע ובעט במותנו".  נטען כי טל  גם תיעד את האירוע בסרטון וידיאו במכשיר הטלפון הנייד שלו.

״גם פצוע בראש גם פצוע בכיס״

השבוע בתוכנית המקור בערוץ ״רשת 13״ שודר תחקיר על הפרשה. בין היתר רואיינו פלסטינים שהתלוננו וסיפרו על מה שהנאשמים עוללו להם לכאורה. כן נחשפה חקירת מח״ש שבעקבות התלונות עלה על הנאשמים, לכאורה. ועל תרגיל חקירה שביצעו החוקרים כלפי חלק מהנאשמים. לאחר שטל נעצר, נשלחו שני נאשמים נוספים למשימה. הם תועדו על ידי החוקרים בנסיעה בניידת כשהם מדברים ביניהם על המקרה, לאחר שמפקדם ״בישר״ להם על מעצרו של טל. כמו כן, שודרו חלק מהסרטונים שהנאשמים צילמו. באחד מהם רואים איך טל, לכאורה חובט בפלסטיני שכורע על רגליו תוך שטל שר את השיר ״אין דן דינו…״. כן שודרו תכתובות בין הנאשמים על המקרה. בין היתר כותב לכאורה טל לנאשם אחר כי בעתיד הם יוציאו את הקורבנות כשהם ״גם פצוע  בראש גם פצוע בכיס״.  כאמור משפטם מתנהל בימים אלו. הנאשמים שוהים  במעצר בית, לאחר שבית המשפט קבע שמאחר ואינם במג״ב אין חשש מהם.

טל: ״ניסו להגיע לבית שלי״

 מדובר כאמור בבחור צעיר ללא עבר פלילי. בעקבות הכתבה טל כתב לעורך ״השבוע באשדוד״: ״מאז שפרסמו את שמי בתקשורת אנשים מחפשים אותי ומחפשים לפגוע בי גם דרך רשתות חבריות וגם בני מיעוטים שניסו פעם או פעמיים להגיע לבית שלי ושאלו אנשים איפה אני גר ובאמת אני חושש לחיי ובנוסף יש לי 3 אחים קטנים שאני מפחד עליהם מאוד גם מהבחינה הזו וגם שמתנכלים להם בבית הספר. למדתי את הלקח והבעתי חרטה. בעקבות הפרשה, איבדתי המון חברים איבדתי הכל מהכל״.

עו״ד לאמש: ״התביעה החמירה עם הנאשמים יתר על המידה״‎

עו״ד יחיאל לאמש המייצג את טל מסר בתגובה: ״כתב האישום שהוגש כנגד הנאשמים החמיר עמם יתר על המידה. מדובר באישומים שהם חמורים הרבה יותר מן המעשים שעולים מחומר הראיות. דברים אלו נכונים במיוחד באשר לעבירות השוד המיוחסות בכתב האישום. המעשים של הנאשמים עולים לכל היותר לכדי עבירות של גניבה בלבד. שכן, בעבירות של שוד נדרש קשר סיבתי בין הגזילה לבין האלימות. וכן, נדרש כי האלימות תהיה כזו שתשלול את יכולת ההתנגדות של הנשדד ולכך יש להוסיף כי הנשדד צריך להיות מודע לכך שהוא נשדד בעת ביצוע העבירה. במקרה זה ה"נשדדים" גילו אך בדיעבד שנגנבו להם כספים ובחלק מהמקרים גנבו לקורבנות סכום חלקי ממה שהיה בכליהם, וזאת על מנת שלא יבחינו כי גנבו להם את כספם, ולכן אין מדובר במעשים שעולים כדי עבירות של שוד. באשר למעשי האלימות – לכאורה נראה כי מדובר במעשים מכוערים ואף משפילים אך גם במקרה זה עוצמת האלימות אינה עולה כפי שמתואר בכתב האישום, וגם במקרה זה התביעה החמירה עם הנאשמים יתר על המידה״.

מג״ב: ״אירוע חמור וחריג שעומד בניגוד לערכי החיל״

ממשמר הגבול נמסר בתגובה: ״מדובר באירוע חמור וחריג שעומד בניגוד לערכי החייל ולא מייצג בשום צורה ואופן את לוחמי מג״ב הפועלים לילות כימים למען שלום הציבור ובטחונו. מיד עם היודע החשדות כלפי הלוחמים ששירתו בשירות חובה (סדיר)  הועבר דיווח למח״ש. מראשית  החקירה סייעו מפקדי היחידה למח״ש למצות עמם את הדין ואף הוחלט להדיח את הלוחמים מהחיל והם הוחזרו לצה״ל לאלתר. במג״ב  משרתים במסירות רבה אלפי לוחמים ולוחמות המוצבים בגזרות המורכבות  בישראל וניצבים בחזית המאבק בטרור והפשיעה החמורה. מפקדי החיל פועלים כל העת להקפדה  על כללי  המשמעת והכשירות  הערכית של הלוחמים, ולראיה בשנים האחרונות חלה ירידה דרמטית  באירועים המשמעתיים והערכיים בהם היו מעורבים לוחמי מג״ב.  מדי יום לוחמי מג״ב מסכנים את חייהם בכדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל ופועלים כחוק ובהתאם לערכי החיל תוך שמירה על כבוד האדם באלפי מפגשים עם אזרחים מדי יום. אירועים חריגים מעין זה יטופלו באפס סבלנות ובמלוא החומרה כלפי מי שאינו ראוי ללבוש את מדי החיל ולייצגו״.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן