מה עשה ראש עיריית שפנדאו-ברלין בעיר אשדוד

ראש עיריית שפנדאו ברלין, פרנק בוויג, השלים הבוקר את ביקור ההזדהות שלו באשדוד והודה לראש העיר, לסגנו ולעיריית אשדוד על ההזדמנות שניתנה לו להתארח בעיר ולבטא את הזדהות תושבי שפנדאו עם ישראל. שפנדאו-ברלין ואשדוד נמצאות שנים ארוכות בקשרי ידידות והן משמשות דוגמה לשת"פ בין ערי עולם.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

אשדוד ארחה אותו כיאות, הפגישה אותו עם תלמידים ואפשרה לו הצצה קלה לחיי העיר אשדוד, ששומרת על קשרי ידידות מאז שנת 1968. בוויג הגיע לאשדוד בהזמנתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, לאחר שהביע את רצונו לבקר בעיר ולהביע רגשי הזדהות עם ישראל וסולידריות לעיר התאומה אשדוד – לאור אירועי ה-7.10. לביקור הצטרפה גב' יעל פרנקפורט – ראש הקהילה היהודית בשפנדאו וראש קהילת הידידות אשדוד-שפנדאו.

מר בוויג נחת ביום שלישי אחר הצהריים ועשה את דרכו לאשדוד בלוויית אריאלה רוזנטל, מנהלת קשרי החוץ ומארגנת האירוח. כבר באותו ערב קיים מפגש ראשון עם סגן ראש העיר אינג' שמעון כצנלסון ולאחר ארוחת הערב שב למלון לאונרדו, שם התארח. למחרת, המתינה לראש העיר תכנית אינטנסיבית. תחילה בביה"ס מקיף י"א, שם נפגש עם בני נוער ממגמת דיפלומטיה, ולאחר מכן קיים פגישת עבודה עם סגן ראש העיר אנג' שמעון כצנלסון, בלשכתו.

בשעות הצהריים אירח ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי את כב' האורח לארוחת צהריים ולשיחה על קשרי הידידות בין הערים ובין המדינות. בשעה 14:00 כבר השתתף האורח בסיור רכוב בעיר, למד על אשדוד ועל ההיסטוריה של העיר וחתם את הסיור בביקור במרכז המבקרים החדש ובישיבה מיוחדת שדנה באפשרויות לשיתופי פעולה בתחום התיירות. 

מר כצנלסון שליווה את בוויג, הודה לו על ביקורו ואמר כי ״החברות בין העמים מוכיחה את עצמה ברגעים הקשים. אנחנו מודים לראש העיר על ביקורו ורואים בביקור הזדמנות לחדש ולרענן את קשרי הידידות בין הערים והתושבים. יש לנו חזון משותף בתחומי החינוך והתיירות שהחלטנו לפתח בקדנציה הקרובה. אני יותר משמח שבעת הזו מתגלים חברי אמת של מדינת ישראל ועיריית אשדוד ואנחנו מוקירים את עמידתם האיתנה לצדנו בעת הזו


קשרי הידידות בין הערים שפנדאו ואשדוד קיימים כבר שנים רבות, מאז שנת 1968. זכורה במיוחד מסורת ארוכת השנים של חילופי תלמידים עם מקיף ח׳ וחילופי משלחות נוער בין הערים. ראש העיר הקודם של שפנדאו הגיע אף לביקור דומה במהלך מבצע עופרת יצוקה.

שפנדאו היא רובע גדול בברלין, בירת גרמניה, והיא מונה כ-225,000 תושבים. שפנדאו

מהווה מרכז תעשייה חשוב ובין היתר נמצאים בה מפעלים של סימנס, BMW, בוש (Bosch), אחד משני סניפי איקאה בעיר ועוד. במרכז שפנדאו נמצאת העיר העתיקה (Altstadt), ששופצה בשנות השבעים ונמצאים בה אחדים מהבתים העתיקים ביותר בברלין. העיר העתיקה מהווה אחד מאתרי התיירות הראשיים בברלין.

הבוקר כאמור, סיים ראש עיריית שפנדאו את ביקורו הקצר באשדוד והודה לראש העיר, לסגנו ולעיריית אשדוד על ההזדמנות שניתנה לו להתארח בעיר ולבטא את הזדהות תושבי שפנדאו עם ישראל. בתוך כך הוזכר כי גם ראש העיר הקודם של שפנדאו ביקר באשדוד, במבצע עופרת יצוקה, וגם אז הביע את הזדהות תושבי העיר עם ישראל ועם תושבי אשדוד. 

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן