מהבוקר: מתקפות סייבר איראנית על אתרים ישראליים

האקרים אנטי ישראלים פרצו לשורת אתרים והשאירו בהם מסרים אנטישמיים. מערך הסייבר: הנושא בטיפול

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

הרשת הישראלית תחת מתקפת סייבר ענקית: מערך הסייבר הלאומי הודיע כי בשעות האחרונות נרשמו אירועי פריצה לאתרים בארץ וכי הנושא בטיפול.

גם האתר של איחוד הצלה הותקף עכשיו על ידי האקרים שקוראים להשמדת ישראל.


אביתר גת, מנהל מערך הדיגיטל ב'זליגר שומרון', מתאר את המתקפה: הבוקר כשנכנסו לאתרים גילינו שכולם מציגים שגיאת שרת, מה שהתברר כמתקפה על חוות שרתים של חברת האחסון. לאחר ניסיונות שונים נראה היה שניתן לעקוף את השגיאה, אבל מהר מאד התברר שהאתרים נפרצו ולא רק חוו התקפה על השרתים. באתרים מופיע סרטון "ספירה לאחור" להשמדת ישראל ובנוסף ניסיון להקליט את הגולשים באמצעות המצלמה בניידים ובמחשבים"
 "מדובר במתקפה משולבת המנסה לא רק לפגוע באתרים הישראלים ולהפריע למשק להתנהל אלא גם מנסה להשיג מידע אישי על גולשים הנכנסים לאתרים אלה ע"י השתלטות על המצלמות של המשתמשים דבר המאפשר להקליט מידע אישי ותמונות של אלפי ישראליים" סיכם.

זה מה שעולה באתרים הישראליים

לוטם פינקלשטיין מנהל מחלקת מודיעין סייבר בצ׳ק פוינט:
היום חל יום אל קודס ובמסגרת זו אנחנו רואים התארגנות של האקרים מהעולם המוסלמי (ככל הנראה טורקיה, צפון אפריקה, רצועת עזה) שפועלת לתקוף אתרים ישראלים ולהחליף את עמוד הבית בתמונות ובכיתוב אנטי ישראלי (the countdown for destruction of Israel has begun).
מדובר באתרים המאוחסנים על אותו שירות ענן וככל הנראה זה יצר נקודת כשל יחידה שהביאה לפגיעה במספר אתרים המאוחסנים בשירות הזה.
על אף שמדובר במספר רב של אתרים בשירות הזה, באופן כללי מדובר בהיקף קטן.
המלצות-
לוודא שהאתרים מאובטחים במוצרי אבטחה פעילים ומעודכנים ובחלק מהאתרים מתבקשים הגולשים להפעיל מצלמה- יש להמנע מכך.
דילוג לתוכן