מדריך שבועי לאירועי תרבות ופנאי באשדוד

כל האירועים, ההצגות והמופעים שיהיו השבוע בעיר

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

פתיחת התערוכה- די-ג"יי ואמנות הסאונד: האירוע פתוח לקהל הרחב חינם

אירוע מסיבת צהריים עם דיג'אים מקומיים ואורחים, הופעות לייב ובשיתוף הברים בעיר. על התערוכה: בתקופה בה הדיג'יי כדמות וכמקצוע הפך לפופולארי ונחשק, בעידן שבו יצירה וידע נצרכים באופנים חדשים, התערוכה תציג מבט חדש במסגרת מוזיאלית לקהל הרחב- על דמות הדיג'יי והיצירה המוזיקלית. אוצרות וניהול אמנותי: מרינה פוזנר. האירוע פתוח לקהל הרחב.
יום שישי, 17.1, בשעה 12:00. בבית אריה קלנג, יאיר 2, אשדוד.

תערוכה: 'הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב"
מוזיאון אשדוד לאמנות מארח את תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב לשנים 2018-2017. התערוכה והקטלוג המלווה אותה הם הזדמנות נדירה ומאתגרת לבחון את הזירה העכשווית של האמנות והעיצוב בישראל ואת הלכי הרוח המניעים אותה. 78 אמנים ומעצבים, ותיקים וצעירים, זכו בפרסים. עבודותיהם מוצגות במנותק מקטגוריות הפרס, באופן שמאיר מנעד רחב של הקשרים, זיקות וממשקים הדדיים, וכן מצביע על דיאלוג מתמשך בין הדורות ובין תחומי היצירה השונים. אוצרים: יובל ביטון, רוני כהן- בנימיני ודפנה גזית. מוזיקה: D.J חיים לרוז.


מוצ"ש, 18.1.20 בשעה 20:00, במוזאון אשדוד לאמנות, אשדוד.

מיזם 929: לומדים תנ״ך

מידי יום שני במשך כל השנה מתכנסת קבוצת לימוד קטנה ואינטימית, לדיון והעמקה בפרקי קריאה מהתנ"ך בהנחיית ד"ר יואל שילה, חוקר במדעי היהדות ומרצה במכללה האקדמית אשקלון ובמרכז יעקב הרצוג. בשיעוריו קושר ד"ר שילה את מקורות היהדות והעבר היהודי, עם המציאות הישראלית העכשווית.

יום שני,20.1.20, בשעות 18:00-19:30 במוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, אשדוד. טל׳. 08-6224799

הקרנת סרט ומפגש: "מראות שבורות״

הקרנת סרט ומפגש עם הבמאי אמרי מטלון: אריאלה היא נערה צעירה, שגדלה כמורדת. אביה גיורא, קצין מעוטר, מעניש אותה על כל טעות. הוא טעה בשדה הקרב, טעות שרודפת אותו. בוקר אחד היא עושה משהו נורא שמוביל לאסון. הפעם אבא שלה לא מוכן להעניש אותה, אבל ההרגל שהקנה לה כל השנים חלחל והפך אצלה לדחף בלתי מודע והיא בורחת כדי למצוא לעצמה עונש שיכפר על מה שעשתה. עונש שיכול להפחית את תחושת האשמה כדי להקל על כאבה. במהלך מסעה זה מגלה אריאלה את הטעות הגורלית שעשה אביה כקצין צעיר, טעות שרודפת אותו ודרכו גם אותה.


יום שלישי, 21.1.20 בשעה 11:00, ב״מונארט״, אשדוד. טל׳. 08-8545130/1.

תיאטרון ילדים: "האור של קיפודי"

הצגת ילדים קסומה וחינוכית עפ"י ספרה של הסופרת והמחזאית מרגלית אשוש "האור של קיפודי". ההצגה כתובה בשפה גבוהה ובחריזה. היא בעלת מסרים חינוכיים וערכיים לילדים. הרעיון לספרה החדש של מרגלית אשוש נרקם במבצע "צוק איתן" כשנכדיה פחדו מהרעש ומהחושך והסיפור עזר להם בהתמודדות עם הפחד. תקציר ההצגה: קיפודי פוחד מהחושך ואינו יוצא לצוד עם בני משפחתו. במסע הצלה אמיץ ומפתיע הוא מתגבר על פחדיו ויוצא לעזרת חברתו. האם יצליח? לגילאי 3-8 שנים. בביצוע תאטרון אגדה.

יום שלישי , 21.1.20 בשעה 17:30, במרכז קהילתי 'עם שלום', אשדוד. טל׳. 08-8687400

תיאטרון ילדים: "המשאלה הגדולה"

מדריכת טיולים מוליכה קבוצת מטיילים אל הכותל המערבי, ומספרת על מנהג הבעת המשאלות בכותל. יונתן מתקשה למצוא משאלה ראויה, והמדריכה מספרת לו סיפור שאולי יעזור לו…סיפור מרגש על חברות מפתיעה, שמלמדת אותנו שהרבה מן הטוב שקורה לנו, קורה בזכות האנשים שאוהבים אותנו ונותנים לנו מעצמם מכל ליבם. לגילאי: 7-4. בביצוע תאטרון אורנה פורת.

יום שלישי , 21.1.20 בשעה 17:30, במרכז קהילתי 'אחווה', אשדוד. טל׳. 08-8679687

מופע קרקס: ׳דורטו'
חגיגת קרקס ומופע עוצר נשימה ורב משתתפים בביצוע קרקס 'דורטו' עם אקרובטים באוויר, נערות גומי, לוליינים. בהשתתפות סלבה נוסינסקי, אליסה שכטר, מיה חורגין, עומר לוק, ליהיא שמש, יבגני רוגוזין.15 ₪ בלבד.

יום רביעי, 22.1.20 בשעה 17:30, במרכז קהילתי 'נווה יהונתן', אשדוד. טל׳. 08-8565350

'ויקטור הספר מספר ושר'
-אגדה מוזיקלית עם התזמורת הסימפונית אשדוד: ליד אולם הקונצרטים ממוקמת מזה שנים המספרה של ויקטור. הספר המוכשר אוהב שקט ואם כבר מוזיקה, הוא מעדיף את זו הבוקעת ממכשיר הרדיו שבמספרה. כשהתזמורת השכנה מנגנת, המספרה ריקה מלקוחות. ויקטור "לא יכול יותר" ומסיק מסקנה: "עליו לקחת את העניינים לידיים" ולהתערב בנעשה באולם הקונצרטים הסמוך. ויקטור, המתארח בקונצרט, מתגלה כספר היודע, בין היתר, לספר סיפורים. ויקטור והמנצח יוצרים קונצרט, המקשר את עולם המוזיקה עם עולם הסיפור.


יום רביעי, 22.1.20 בשעה 17:30, במשכן לאמנויות הבמה, דקרך ארץ 1, אשדוד. טל׳. 08-9568111

הרצאה: "הגוף השחור"
כחלק מסדרת הרצאות על אמנות עכשווית ירצה פרופ' חיים מאור על האופן שבו אמנות 'לבנה' ואמנות 'שחורה' מתבוננות בגזע השחור. בהרצאה נכיר את התפיסות הקולוניאליסטיות ביחס לגזע השחור ואופני ייצוגן באמנות הלבנה באירופה ואמריקה של המאות 19 ו-20. מולן נציב את האופן שבו אמנים שחורים מתבוננים בגזע השחור ומגיבים בביקורת על אופני הייצוג של אמנים לבנים.

יום רביעי, 22.1.20 בשעה 18:00, בבית אריה קלנג, אשדוד. טל׳. 08-9221883

דילוג לתוכן