מדע ותורה יד ביד: תלמידי הישיבה התיכונית "חץ" בנווה הרצוג זכו בשני פרסים ארציים יוקרתיים

כבוד לאשדוד: תלמידי ישיבת "חץ" נווה הרצוג, בראשות הרב מאיר אדרי, זכו בתוך שבוע בשני פרסים יוקרתיים: פרס בתחרות המתמטיקה הארצית של הסייבר בישראל ופרס אהבת התורה. מנהל החטיבה, הרב עותניאל מנצור, שבעצמו זכה בפרס מנהל חטיבה מצטיין של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, מסביר כי "הפרסים הללו הינם פרי החזון של בית הספר: הובלת התלמידים למצוינות במדע ותורה במקביל, על מנת להכין אותם אל העתיד המתקדם". ומה הפלא שההצלחה ממריאה, שהרי הרב אברג'ל ז"ל כינה בעבר את הישיבה "המזוזה של האזור"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בתוך שבוע אחד בלבד קיבלו תלמידי הישיבה התיכונית "חץ" נווה הרצוג בראשות הרב מאיר אדרי שני פרסים יוקרתיים בשני התחומים המובילים בישיבה: מדע ותורה.

פרס הזכייה במקום שני במחוז דרום בתחרות המתמטיקה הארצית לסייבר ישראלי הוענק על הקמת חדר בריחה מתמטי לארבעת תלמידי הנבחרת משכבה ט': נתנאל סיאני, יאיר עלמו , דניאל לוי ודניאל מיארה. ארבעת האלופים התקדמו שלב אחר שלב בתחרות המאתגרת, כאשר בכל פעם עלתה רמת הקושי עד לגמר שהתקיים בחולון ואליו עלו 117 בתי ספר בלבד מתוך 1057 שהשתתפו בתחרות. את התלמידים הנחו המורה שלמה לחמני ורכז המתמטיקה יצחק גלאם.

המקום הראשון בתחרות "אהבת התורה" הוענק לראש הישיבה הרב מאיר אדרי על ידי ראשי החמ"ד: המפקח על החמ"ד במחוז דרום מר דוד חטואל, ומפקח בית הספר מר אלי אדרי.

מדובר בצירוף מקרים מופלא, שכן ראשי הישיבה שוקדים במרץ על שילוב מיטבי בדיוק בין שני התחומים מדע ותורה ושואפים להוביל את התלמידים למצוינות בשניהם.

מנהל החטיבה, הרב עותניאל מנצור, הביע התרגשות רבה לאחר הזכיה וסיפר כי "הפרסים ריגשו אותנו מאוד, כי הם מביאים לידי ביטוי את החזון שלנו להיות ישיבה תיכונית המשלבת בין תורה ומדע". הרב מנצור החל את עבודתו בישיבה לפני כשמונה שנים כמחנך פנימייה, המשיך כמחנך כיתה ובארבע השנים האחרונות הוא מנהל ביד רמה את חטיבת הביניים בישיבה. הרב מנצור עצמו זכה אשתקד בפרס מנהל חטיבה מצטיין של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא.

הרב עותניאל, הילכו תורה ומדע יחדיו?

"בוודאי, זו האג'נדה שלנו. אנו דוגלים בשיטת הרמב"ם לפיה תורה ומדע צריכים ללכת ביחד יד ביד. אנחנו דואגים ושואפים למצוינות אקדמית שלא תיפול מהמצוינות התורנית. אדם יכול להיות תלמיד חכם ובמקביל לשאוף קדימה בעולם האקדמיה. אנחנו שמחים שהתלמידים שלנו הוכיחו את עצמם ובזכותם יכולנו לזכות בפרסים האלו".

מה הסוד שלכם להצלחה הגדולה?

"התמדה. התמדה בתורה, התמדה במתמטיקה, התמדה במדעים, ולמידה בשיטות חדשניות של התנסות- דרך העיניים ודרך הרגליים. התחרות במתמטיקה הייתה מאוד קשה וברור שאם תלמידינו לא היו באים כל כך מוכנים, לא היה להם סיכוי לנצח". 

ספר קצת על הישיבה התיכונית.

"אנחנו מקבלים תלמידים בכיתות ז'-י"ב, אשר מגיעים מכל הסביבה וזה אחד מהאידיאלים של הישיבה, לקבל מגוון. ישנם תלמידים רבים מאשדוד וכן מכל הסביבה, מניצן, גדרה, יבנה ועוד, הגיוון תורם מאוד לתלמידים ומפגיש אותם עם אוכלוסיות בעלות אותם ערכים וזהות ציונית דתית ומאידך ישנה אפשרות להכיר סגנונות שונים. גם מבחינת הצוות אנחנו מאוד מגוונים, צעירים וותיקים גם יחד, וכולם עם מטרה מאוד ברורה ומגובשת״.

ומה משמעות השם ישיבת חץ?

"חץ הוא השינוי שעשינו בהתמקדות, בחדשנות. שינינו דברים בתוך תוכנית הלימודים, בתחומי הפדגוגיה במדע ותנ"ך, יסדנו תוכנית מדעית שבמסגרתה התלמידים יוצאים לסיורים בשיתופי פעולה עם אוניברסיטאות ועם מכון ויצמן, הם רואים את מיטב הפרופסורים בשטח. בנוסף הקמנו מרכז למידה חדש, ספריה חדשנית, בה התלמידים מכינים את עצמם למח"ר, התוכנית החדשה של משרד החינוך, יכולים ללמוד להכין עבודות מתקדמות עם מחשבים ניידים, אינטרנט, כל הנוחות שהם זקוקים לה. בסופו של דבר, כל תלמיד שמגיע לישיבה שלנו אנו תופרים עבורו את החליפה המתאימה- פיזיקה, מחשבים, ביולוגיה, כל אחד והחוזקות שלו, הכל לצד למידה לקראת העולם התורני המתקדם, כדי לגדל תלמידי חכמים מכל הבחינות

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן