מבצע מס הכנסה באשדוד: תירוצים, התנצלויות וסיפורי אלף לילה ולילה

במבצע ניהול ספרים באשדוד והסביבה של מס הכנסה נחשפו המפקחים לתירוצים מגוונים של נהגי המוניות, בעלי דוכנים ועסקים. ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מבצע ביקורת של מטה דרום של ניהול ספרים במס הכנסה והתמקד בעיר אשדוד, אשר כלל 43 ביקורות, מהן עלה כי ב- 33% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. כמו כן נערכו במקביל 25 ביקורות של החוק לצמצום השימוש במזומן ונמצאו 4 הפרות.
בביקורת שנערכה בעיר אשדוד, התמקדו המבקרים בעסקים בשוק הפתוח של אשדוד וכן בנסיעות במוניות ברחבי העיר. בדוכנים בשוק נתקלו המבקרים במגוון רחב של תירוצים על כך שאינם רושמים הכנסות כנדרש. בין התירוצים שעלו במהלך המבצע היו: "לא עשיתי סיכום יומי מזה מספר ימים, "אני לא יודע למה הסיכום בקופה לא מראה את המכירות עד עכשיו", וגם "אני רושם בסוף היום את כל ההכנסות בסכום כללי אחד ולא רושם כל עסקה בנפרד", בעלי דוכנים אחרים מסרו: "אנחנו סופרים קופה בסוף היום ומעבירים להנהלת חשבונות את ההכנסות הללו", ואפילו "אבא שלי החליף אותי, אני אבדוק במצלמות אני בטוח שאבא שלי רשם" הגדיל לעשות בעל דוכן לממכר ירקות ופירות שלא מנהל ספרים כלל כשטען: "העניין בטיפול רואה החשבון שלי".
במהלך המבצע ערכו מבקרי מס הכנסה 5 נסיעות ביקורת במוניות ברחבי העיר אשדוד, מתוכן נמצא שנהגיהן של 4 מוניות, לא תיעדו כדין את הכנסותיהם מנסיעות אלו. תגובותיהם היו: "עכשיו התעוררתי זו הנסיעה הראשונה שלי", רציתי להדפיס ולא הספקתי כי רציתי לקחת עוד נוסעים וגם "לא הספקתי לרשום". בביקורת בחנות נעלים לא נרשמו 200 שקלים ששולמו בעבור מכירת זוג נעלים. תגובתו של העובד בחנות לא איחרה להגיע והוא הבטיח: "אמסור את העניין לבעל העסק". בעסק להסרת שיער בלייזר נמצא שתשלום בסך 1,000 ₪ ששולמו באמצעות העברה בנקאית לא נרשמו בספרים. בעל המכון טען: "קיבלת י את ההעברה חד פעמית, אני לא מקבל העברות לכן אולי לא רשמתי".

דילוג לתוכן