החרמת אופניים ועיכוב נערים: מבצע אכיפה עירוני

שמירה על הסדר הציבורי וביטחון התושבים היא המשימה המרכזית של השיטור העירוני. מטרדי רעש, השתוללות נערים, רכיבה פרועה על אופניים, חנייה אסורה ופגיעה במרחב הציבורי הם מהאירועים היותר מטופלים בימים של שגרה, ובימים של קורונה היחידה אוכפת גם את הנחיות הבריאות בהתאם לתו סגול. העיקר הבריאות

צילום: עיריית אשדוד
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בעקבות פניית תושבים ותלונות על מטרדי רעש קשים העולים מפארק הסמוך לביתם, ערכה יחידת השיטור העירוני, בראשות פקד בן לוי והמנהל דוד בן שטרית, מבצע אכיפה נרחב בפארק הספציפי ובמקומות נוספים בעיר. הפעילות התבצעה במוצאי שבת האחרון, בכוחות מתוגברים ולאחר שהתבררו הנתונים על שהות ילדים ונערים בפארק.

הפעילות התמקדה בעברות על חוקי העזר העירוניים ועל הנחיות משרד הבריאות ובהן עבירות הקשורות לרעש, שהייה בפארקים, רכיבה לא חוקית על אופניים חשמליים, רכבים הנוסעים בתוך גן ציבורי ואי עטיית מסכות במרחב הציבורי. "במהלך המבצע נעצרו ילדים ונערים והוחרמו 6 זוגות אופניים" אומר בן שטרית ומציין כי ניתנו דוחות לנערים ואזהרה לילדים.

מעת לעת עורכים אנשי השיטור העירוני פעילות יזומה בפארקים העירוניים על מנת להרחיק מטרדים מהמרחב הציבורי ולהבטיח את בריאות וביטחון הציבור. היחידה פועלת לשמירה על חוקי העזר ובתקופת הקורונה גם על קיום ההנחיות בדגש על עטיית מסכה ואיסור התקהלויות.

"רכיבה פרועה על אופניים חשמליות היא מסוכנת גם לרוכבים ובעיקר להולכי הרגל, ואנו עדים למקרים לא מעטים שרכיבה כזאת הסתיימה בתאונה" אומר בן שטרית ומציין כי מעבר להסברה שנעשית בתחום, הורים נדרשים לוודא כיצד ילדיהם רוכבים ואיפה. "אחריות הורית היא הכרחית כשמדובר בקטינים שלא תמיד יודעים או מודעים לגבולות ומייצרים מטרדי רעש, התקהלויות אבורות בשעות מאוחרות ולפעמים מסתבכים בקטטות" הוא מוסיף ומזהיר כי במקרים שהסברה ואזהרות לא מספיקות "אנו נוקטים גם בסנקציות כפי שמתיר החוק".

ואכן, במבצע האחרון נלקחו 6 זוגות אופניים חשמליים וניתנו קנסות לנערים בגירים. תושבים בסביבה שהיו עדים לפעילות השיטור העירוני הביעו שביעות רצון מהמבצע ומהרחקת המטרד מהאזור. אחד התושבים אמר כי מטרדי הרעש הפכו להיות בלתי נסבלים דווקא בתקופת הקורונה ותודה לשיטור על שהרחיקו מאתנו את הרעש והסכנות ברכיבת אופניים פרועה. 

יחידת השיטור העירוני, בראשות פקד בן לוי שנכנס לא מכבר לתפקידו, ומנהל השיטור דוד בן שטרית, תמשיך לקיים פעילות שגרתית ומבצעים יזומים על מנת למגר תופעות כאלה הגורמים לפגיעה באיכות חיי התושבים.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן