לקראת הצום: עיריית אשדוד והמועצה הדתית חילקו ערכות הצללה למתפללים

מאות ערכות חולקו למתפללים במרחב הפתוח לקראת יום הכיפורים ע"י עירית אשדוד והמועצה הדתית

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

עקב הסגר שהחל ביום שישי האחרון, וצמצום המתפללים בבתי הכנסת בצל החום הכבד בימים אלו ברחבי הארץ, חולקו מאות ערכות של הצללות, תאורה, כיסאות, מאווררים, מצננים ותאורה באזורים פתוחים שישמשו לתפילות ביום הכיפורים ובשאר ימי הסגר.
 
החלוקה התבצעה ע"י העיריה והמועצה הדתית בתוך זמן קצר, כאשר נציגי מארגני התפילות במרחב הפתוח מילאו טופס שהופץ בקרב גבאי בתי הכנסת  וזאת עקב ריבוי הבאים להתפלל בבתי הכנסת ביום זה.


 
החל משעות הבוקר המוקדמות של ערב יום כיפור, יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן קיבל את הציוד שהגיע לגמ"ח הגדול שע"י המועצה הדתית בבית העלמין, את ביצוע החלוקה בשטח פיקד מנהל הגמ"ח דודי מור-יוסף שאישר את הבקשות הרבות ועם צוות מתנדבים העבירו את הציוד לנציגי המתפללים בעיר במרחב הפתוח בעבודה במסירות רבה של ערב יום הכיפורים עד שעות הצהריים.


 
יצויין כי שר הפנים הרב אריה דרעי סיכם יחד עם שר האוצר על העברה מיידית של 25 מיליון שקלים לרשויות מקומיות, לשם הכנת הצללות, תאורה, כיסאות למתפללים, מאווררים, מצננים ותאורה באזורים פתוחים שישמשו לתפילות ביום הכיפורים ובשאר ימי הסגר.
 
השר דרעי קרא לציבור המתפללים להתפלל בחוץ: "אני פונה לכל המתפללים, אנא, התפללו בחוץ. אנחנו עושים הכל כדי להקל על התפילות בחוץ בימים החמים, אך תפילות בשטח פתוח בטוחות יותר בריאותית. גדולי ישראל, הרבנים ואני קוראים להתפלל בחוץ כדי לשמור על בריאותכם. גם אני אתפלל בחוץ. ביחד ובהתנהגות אחראית נשמור על בריאותנו. אני רוצה להודות לשר האוצר, ישראל כץ, שנרתם לכך ומאחל לכולם בריאות טובה, כתיבה וחתימה טובה".


 

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן