למרות תלונות תושבים, העירייה אישרה קרקע לישיבה חרדית בלב שכונה חילונית

לדברי ד"ר אלי לחמני ביקש לבטל להם את הקרקע: "עירית אשדוד החליטה להקצות קרקע לפלג הירושלמי וחייהם של תושבי האיזור ברחוב שבי ציון באשדוד הפכו לסיוט. הופתעתי לרעה שסגן ראש העיר סניה כצנלסון וחבריו הצביעו בעד קרקע לישיבה הזו"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

יו"ר האופוזיציה, ד"ר אלי לחמני , הגיש את ההצעה לסדר בדרישה שהעירייה לתבטל את הקצאת הקרקע שניתנה לישיבה חרדית של הפלג הירושלמי, על ידי העירייה שהקימה ישיבה חרדית של גרודנא ברובע א' באשדוד. ד"ר לחמני בהצעה טען כי באי הישיבה מציקים ומטרידים את השכנים הגרים בסמוך בעיקר בשבתות וקוראים לעברם קריאות נגד חילול שבת.

לדברי ד"ר לחמני: "עירית אשדוד החליטה להקצות קרקע באשדוד לעמותת "גרודנא" המשתייכת לפלג הירושלמי ונחשבת, על פי הפרסומים, לאחת הפלגים הקיצוניים במגזר החרדי. מאז כניסתה של העמותה, התהפכו חייהם של תושבי האיזור ברחוב שבי ציון באשדוד והם חיים בסיוט מתמשך.

התושבים קובלים על יחס מחפיר מצד תלמידי הישיבה הנוהגים באלימות כלפיהם, על הפרעה לחייהם הסדירים על בסיס יום יומי, על רעשים, על אלימות מילולית ועוד מעשים שלא ניתן לעבור עליהם על סדר היום ולראיה, מצ"ב מייל ממספר תושבים ושנשלח לחברי המועצה, המתאר, במקצת את המתרחש וכן את המענה של מנכ"ל העיריה בו נרשם, כי הנושא בטיפולו. במבחן התוצאה – לא נעשה דבר והתושבים באיזור ממשיכים לסבול".

התושבים קובלים על יחס מחפיר מצד תלמידי הישיבה הנוהגים באלימות כלפיהם, על הפרעה לחייהם הסדירים על בסיס יום יומי, על רעשים, על אלימות מילולית ועוד מעשים שלא ניתן לעבור עליהם על סדר היום

עו"ד טוען ד"ר לחמני :"מכיוון שמדובר בהקצאה עירונית ועל פי רוח ההסכם שנחתם, התחייבה העמותה לפעול ולשמור על הסדר הציבורי ולהימנע מלהפריע לתושבים בסביבה, מעלה הצעתי, כדלקמן:

  1. העיריה תוציא מכתב התראה, מיידי, לעמותה על ביטול הקצאת הקרקע לעמותה במקום.
  2. בו בזמן, תוקם ועדה מקצועית לבחינת פעילות העמותה ומארג היחסים מול התושבים שתעביר מסקנותיה למועצת העיר, תוך 30 יום, על מנת לבחון דרכים לביטול הקצאת הקרקע שהעיריה נתנה וזאת עקב הפרת הסדר הציבורי ופגיעה באורח החיים של תושבי הרובע והפרת סעיפי ההסכם שנחתם בין העיריה לעמותה.

התושבים פנו ללחמני שיסייע להם וזה אחרי בדיקה הביא לישיבת מועצת העיר השבוע את ההצעה לבטל להם את ההקצאה נוכח ההתנהגות שלהם שמהווים הפרת הסכם בר רשות.

העירייה הודתה שיש תלונות של התושבים ואכן יש בעיה במקום, ומנכ"ל העירייה אף הודיע כי קיים שיחות עם נציגי הישיבה ונציגי התושבים ואף הורה לגדר את הישיבה ולבצע הפרדה בינם לבין התושבים. ד"ר לחמני טען כי זה לא פתר את הבעייה .וההתנכלות מצד באי הישיבה נמשכות.המנכ"ל הבטיח שלא יהיו יותר הצקות ולא יהיו יותר הטרדות".

ההחלטה בסופו של דבר התקלבה בניגוד לדרישת ד"ר לחמני וההקצאה לישיבה לא בוטלה ברוב של הקואליציה ובקולו של סגן ראש עיר אשדוד, סניה כצנלסון וחבר סיעתו, עו"ד חנוך דרך שהצביעו נגד ביטול ההקצאה לישיבה. הצבעה מפתיעה שכן כצנלסון שהרים בבחירות את דגל הכפייה החרדית, בחר לתמוך בהם. מהלך שמתווסף לאותה פרשה של הצבעה שלו בעד הקמת בית כנסת וכולל ברובע יג'. סוגייה שטרם הסתיימה.

סגן ראש העיר אשדוד, עו"ד אלי נכט שלא נכח בישיבה טוען כי :"אין מקום לפלג הירושלמי ולישיבה שלהם במקום כמו אשדוד. הם קיצוניים ובעייתיים ואין להם מקום כאן. מדובר בזרם רדיקאלי חרדי"

עו"ד נכט. אין מקום לפלג הירושלמי בעיר

לאחר הישיבה אמר ד"ר לחמני: "במהלך הדיון התברר שבכלל השימוש שעושה העמותה הוא שימוש שלא כדין. השימוש הוא לבית כנסת ומתסבר שהם משתמשים במקום כישיבה וגם להשתולל ולפגוע בתושבים. הם מספרים שמדובר בתושבת אחת סדרתית. במקום לטפל בשורש הבעיה הם טוענים נגד המתלונן. הופתעתי לרעה מכצנלסון וחבריו שנתנו יד להקצאת הקרקע לישיבה ולפגיעה באיכות חיי התושבים שגרים שם, למעט האופוזיציה כולם הצביעו בעד ההקצאה".

כצנלסון. הצביע נגד ביטול קרקע לחרדים

סגן ראש העיר אשדוד, עו"ד אלי נכט שלא נכח בישיבה טוען כי :"אין מקום לפלג הירושלמי ולישיבה שלהם במקום כמו אשדוד. הם קיצוניים ובעייתיים ואין להם מקום כאן. מדובר בזרם רדיקאלי חרדי"

ש. ומה עשית כדי למנוע?

"פניתי במייל לפני כחודש למהנדס העיר ולאדרכיל העיר בהבנה שיש בעיה עם נושא ההיתר של הכולל ודרשתי שלא יינתן או שלא יושלם".

ש. בפועל זה לא קרה וגם במועצת העיר לא בוטלה ההקצאה.

"נכון וחבל"

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן