למרות הקורונה: 744 עולים חדשים הגיעו לאשדוד

לרגל שבוע העלייה שצוין השבוע פרסמו משרד העלייה והקליטה והסוכנות היהודית נתונים מרשימים לגבי העלייה לישראל. מהנתונים עולה כי למרות מגבלות הקורונה חלה עלייה של 31% במספר העולים לישראל ביחס לשנה שעברה. מתחילת השנה עלו לישראל כ-20,360 בני אדם לעומת 15,598 בתקופה המקבילה אשתקד. מקום המדינה ועד היום הגיעו לישראל יותר מ 3,340,000 עולים

צילום: אלבום פרטי
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

המדינה ממנה עלו השנה הכי הרבה עולים לישראל היא רוסיה. עם 5,075 עולים, אחריה ממוקמת ארצות הברית עם 3,104 עולים בסיוע ארגון "נפש בנפש", במקום השלישי עומדת צרפת ממנה עלו 2,819 בני אדם, אחריה אוקראינה עם 2,123 עולים, מאתיופיה הגיעו 1,589 עולים, רובם הודות למבצע "צור ישראל" שהובילו משרד העלייה והקליטה והסוכנות היהודית בעקבות החלטת הממשלה. במסגרת מבצע זה התאחדו העולים מאתיופיה עם בני משפחותיהם לאחר שנות המתנה רבות. עוד עלו מראשית השנה 780 עולים מבלרוס, 633 מארגנטינה, 490 מבריטניה, 438 מברזיל ו-373 עולים הגיעו לישראל מדרום אפריקה.

בירת ישראל ניצבת במקום הראשון מבחינת הערים קולטות עלייה עם 2,184 עולים. אחריה ברשימה ניצבת תל אביב עם 2,122 עולים, נתניה עם 2,031, חיפה עם 1,410 ואשדוד עם כ- 744 עולים חדשים.

״כאן אנחנו מרגישים בבית״

בין העולים שעלו השנה לאשדוד נמצא יניב זאנה שעלה לפני חודשיים עם אשתו אנאיס וילדיהם. יניב, יליד אשדוד, הוא נכדו של סמי אלבז ז״ל, שעבד במשך שנים רבות בעיריית אשדוד. בגיל צעיר הוא עבר עם משפחתו לצרפת לעיר מרסיי. לפני 5 שנים חזרה אמו קורין לאשדוד, אחריה הגיע אחיו הגדול של יניב, ירון וכאמור יניב שעשה עליה לאחרונה. לדברי יניב, הם מאושרים לגור בארץ בכלל ובאשדוד בפרט. ״פה כל המשפחה שלי״. יניב ואשתו מצאו דירה נוחה, והכירו חברים חדשים באולפן לעברית. ״אחרי 30 שנה לא יכולתי יותר. הגעגועים לארץ, למשפחה כולם פה״.

איך ההרגשה לחזור?

״כאן אנחנו מרגישים סוף סוף בבית, בארץ שלנו. פה אני הולך בגאווה עם כיפה ומרגיש חופשי לשים כיפה. אנחנו מאושרים. רוצים לגדל בישראל את הילדים שלנו: שילמדו עברית, שילכו לבית הספר שנרגיש את השבתות והחגים כמו יהודים״.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן