לימודים לאנשים עם צרכים מיוחדים

הושקה ב׳בית אריה קלנג׳ תוכנית לימודים והכשרה מקצועית בתחומי המוסיקה והאמנויות לאנשים עם צרכים מיוחדים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בבית אריה קלנג הושקה ביום שלישי, השבוע תכנית לימודים והכשרה מקצועית בתחומי המוסיקה והאמנויות לאנשים עם צרכים מיוחדים. בהפעלת אקים ישראל ובהובלת החברה העירונית לתרבות הפנאי תחום צרכים מיוחדים בשותפות עם מחלקת שיקום במנהל לשירותים חברתיים בעיריית אשדוד, משרד הרווחה והביטחון החברתי ומכללת אשדוד.

הסטודיו -תכנית ללימודי אמנות כדרך חיים  בתחומי מוזיקה, תאטרון מחול ואמנויות המונגשים לאנשים עם צרכים מיוחדים, נותנת מענה לבוגרים שסיימו את מערכת החינוך המיוחד ומאפשרת שוויון הזדמנויות בכל תחומי חייהם : השכלה ותעסוקה.  המוזיקאים המיוחדים מאוד עמק עמרמי, ליטל לסקר סער בוכבינדר על הפסנתר פתחו את הטקס המרגש עם השיר "מילה טובה" והוכיחו את יכולתה של אשדוד להנגיש את המרחב הציבורי לכלל התושבים  בטקס השתתפו רבים , בינהם, יניב קקון- המשנה לראש העיר, מאיר אברגיל- חבר מועצת העיר, אורן טואיל – מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי, נעמי אדר הופמן המשנה למנכ"ל ומנהלת מוסדות האמנות , ענת שלהב דורון מנהלת תחום פיתוח תעסוקתי משרד הרווחה והביטחון החברתי, רונית צור- ראשת מנהל השירותים החברתיים בעיריית אשדוד, טלי מימון -מנהלת אגף החינוך המיוחד בעיריית אשדוד, יהודה פרנקל – מייסד מכללת אשדוד, רויטל כהן מנהלת מכללת אשדוד, אורנה טוביאס -מנהלת מחלקת שיקום, אסתי ברגר- מנהלת המת"יא, שלומית פרודריך -מפקחת המחוז משרד הרווחה והביטחון החברתי , עופר דרי מנכ"ל החברה לתיירות ואהובה עמרם יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי. 

"זה יום חג! צעד נוסף לעיר שיש בה מקום לכל אחד ואחת להתפתח, להשתייך ולתרום״ אמר יניב קקון, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק צרכים מיוחדים.

לדבריה של נורית טופז – רפרנטית הצרכים המיוחדים בחברה העירונית בתרבות הפנאי ובעצמה אם לילדה עם צרכים מיוחדים, "כמי שנמצאת שם – בקו הדאגה קרוב לשני עשורים אני שמחה שהצלחנו ליצור את המענה הנכון לאוכלוסייה המיוחדת שלנו. ומנקודה זו בעמל רב יצאנו למסע שמגיע לשיאו בבוקר מרגש זה בעצם שתי דאגות עיקריות מלוות אותנו המשפחות" האחת – מה יהיה בסיום המעטפת של מערכת החינוך בגיל 18 או 21, והשנייה- מה יהיה שלא נהיה כאן. התכנסנו להודות ולברך על המוגמר – בעוד שהמסע הזה של המשפחות המיוחדות אינו מסתיים אף פעם."

במסגרת הלימודים תתקיים הכשרה והכוונה תעסוקתית בתחומי המוסיקה והאומנות, לצד פיתוח מיומנויות והתפתחות אישית בתחום בהשתלבות הסטודנטים: אור ברוך, בת-אל סויסה, דוד גרסיה לוי, מיכאל מור, ניר דאי ולוטם רייכנטל, שילוו את ההדרכה במיזם כולם ממכללת אשדוד (האוניברסיטה הפתוחה).

עו"ד נועה בן צבי, סמנכ"לית אקים ישראל, אמרה בטקס, "אנו מודים לעיריית אשדוד, החברה העירונית לתרבות הפנאי ולמשרד הרווחה על השותפות הפורה הזו שהולידה תכנית ייחודית מסוגה בארץ. אנו שמחים לאפשר לאנשים עם מוגבלות תושבי העיר, להגשים את עצמם ולממש את כישוריהם בתחומי האמנות אשר מחברת בין בני אדם ומרחיבה את האופקים ואת הלב. עיריית אשדוד מובילה ופורצת דרך בחיבוק ובהשקעה באנשים עם מוגבלות ולא רק אגף הרווחה בעירייה אלא אגפי העירייה כולם בהובלת ראש העיר והלוואי שמאשדוד תצא הבשורה".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן