לילה לבן של תיקון שבועות באשדוד

אירוע תיקון ליל שבועות הייחודי באשדוד יתקיים ביום חמישי בלילה במתכונת מצומצמת ובהרשמה מראש בלבד, בגלל המצב הבריאותי

צילום: יואב שחר
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מדי שנה, אירוע תיקון ליל שבועות מושך אשדודים רבים שרוצים ליהנות מארוחת החג החלבית  וגם לקיים את המצווה המיוחדת של ״תיקון ליל שבועות״ בערב החג.

מטרת האירוע היא לאפשר גם לחילוניים ומסורתיים להתחבר לחג השבועות בדרך מודרנית ומיוחדת.

השנה בצל המצב הבריאותי, האירוע יתקיים במתכונת מצומצמת, עד 50 איש, ובהרשמה מראש בלבד. האירוע יתקיים בליל יום חמישי (28 במאי)  מהשעה 23:00 בלילה בחוף הים ט"ו באשדוד – בירידה מכיכר עין השמש.

לא כולם מכירים את המנהג המיוחד של התיקון. בדרך כלל מגיבים בפליאה, מה זה בכלל תיקון?  והאמת שהכל התחיל בגלל תקרית של בני ישראל במעמד הר סיני. לאחר שלושה ימים של הכנה, בערב קבלת התורה בהר סיני, בני ישראל  פשוט נרדמו. משה רבינו הנרגש יצא מהאוהל שלו לקול נחירות של שינה עמוקה. המסורת מספרת שאלוהים נאלץ להעיר אותם בקולות של רעמים וברקים, ובגלל הפדיחה ההיא, נהוג בערב חג שבועות, שהוא ערב קבלת התורה, להישאר ערים כל הלילה  ולעסוק בלימוד תורה. 

כבכל שנה הציבור האשדודי מוזמן לתיקון ליל שבועות ייחודי בחוף הים ט״ו באשדוד (החוף הדרומי). לפני למעלה מ-25 שנים היה התיקון הראשון באשדוד ומאז בכל שנה מתקיים התיקון בים, בסביבה ניטרלית, עם תכנים שמתאימים לציבור הרחב. בערב יהיו הרצאות אקטואליות, קריאת חלקים מהתורה ״שיר השירים״, ״מגילת רות״ ו״עשרת הדיברות״, סרטים מהמקורות עד אור הבוקר, שירים וניגונים.

הציבור מתבקש להירשם מראש בקישור הבא: https://forms.gle/NarEQGbYWQv6fx8f9

יש להצטייד בלבוש חם, שמיכה, כיסא, אוכל ושתייה אישיים, כלי נגינה אם יש, ומסיכת פנים.

דילוג לתוכן