כ-700 אלף שקל פיצוי לבת 82 שנדרסה

הקשישה, שנדרסה ברחוב ז'בוטינסקי באשדוד, תזכה לפיצויים בשל אובדן העצמאות והפגיעות שספגה בתאונה

צילום: שירן ולק
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בת 82 שנדרסה לפני כ-4 שנים על ידי מכונית מסוג מזדה ברחוב ז'בוטינסקי, תזכה לפיצוי כולל של כ-700 אלף ₪. כך עולה מהסכם פשרה שנחתם בין בא כוחה, עו"ד דותן לינדנברג, לבין קרנית, הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

ניידת טיפול נמרץ פינתה את הקשישה לחדר הלם בבית חולים שיב"א – תל השומר כשהיא סובלת מכאבי ראש וסחרחורת, אינה זוכרת שהייתה מעורבת בתאונת דרכים וסובלת משברים בצוואר, בירך וביד ימין. בביה"ח היא עברה ניתוח בהרדמה כללית להחלפת ירך ימין.

לטענות בא כוחה, עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות בגין נזקי גוף, לפני התאונה, הקשישה הייתה עצמאית, בריאה בגופה ובנפשה וניהלה בכוחות עצמה את משק ביתה. כתוצאה מהתאונה היא סובלת כיום מפוסט טראומה, מתקשה להשלים עם אובדן העצמאות ואינה מסוגלת לשחזר על היום את נסיבות התאונה. בנוסף היא סובלת מחוסר שיווי משקל, מירידה קוגניטיבית עקב פגיעת הראש, מהגבלות תנועה ונזקקת לטיפול סיעודי צמוד.

לבקשת בא כוחה, השופטת עדי אייזדורפר מבית משפט השלום באשדוד, מינתה שלושה מומחים רפואיים מטעם בית המשפט  שיקבעו את שיעור הנכות האורתופדית, הנוירולוגית והנפשית. כיון שלנהג הפוגע, בן מיעוטים, לא היה ביטוח חובה, התביעה הוגשה נגד קרן קרנית. 

הנפגעת ביקשה מבית המשפט לפסוק לה פיצוי עבור כאב וסבל, טיפולים רפואיים, עזרת צד ג' ובשבוע שעבר הסכם פשרה לפיו הקשישה תקבל פיצוי כולל בסך 686 אלף ₪ קיבל תוקף של פסק דין.

דילוג לתוכן