כ-150 נשות הקהילה האתיופית באשדוד חגגו את יום האישה הבינלאומי במתנ"ס אנדנת

ערב מיוחד ובלתי נשכח עבר על כ-150 נשות הקהילה האתיופית באשדוד, במסגרת יום האישה הבינלאומי והמיזם לחיזוק מעמד הנשים בקהילה.

מתוך התערוכה של דנה יוסף – אומנית וציירת שהציגה את ציוריה המשקפות דמויות אנשים שהעלו את יהודי אתיופיה.
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

האירוע המיוחד היה גדוש עשיה ותכנים. טלי סימני, פסיכולוגית קלינית ודוקטורנטית ובת העדה, נשאה הרצאה מרתקת על הקהילה, סיפרה על בית הוריה, על אמא וסבתא, ומה זה להיות אישה בקהילה, תוך שהיא נעה בין השפה העברית לביטויים באמהרית שהצחיקו ושימחו את הנשים המבוגרות וגם את הצעירות. בהמשך נהנו הנשים מתערוכה של דנה יוסף – אומנית וציירת שהציגה בתמונות מרהיבות את ציוריה המשקפות דמויות אנשים שהעלו את יהודי אתיופיה לארץ והצילו את חייהם. כמו כן נערך דיון בפאנל מיוחד תחת הכותרת "נשים פורצות דרך", בהשתתפות אהובה עמרם, אשר סיפרה על החזון לקידום נשים ושוויון מגדרי, על התוכניות והפעולות בכל הקהילות והמגזרים, במטרה לקדם כל אשה למימוש היכולות שלה על מנת להגיע לקידמת הבמה. עוד השתתפו בפאנל: שלומית גזאי ואורנה סלומון שריתקו את הקהל עם סיפור של מסע חיים מרתק.

הערב כאמור היה גדוש ומלא, אותו הפיקה והנחתה טרויה יפית מלקו, יחד עם גדי טרקיי – יו"ר הקהילה האתיופית, וכלל גם תצוגת אופנה מאת מעצבת האופנה שלי אברהם שהציגה תלבושות מרהיבות בהדפסים אוריינטליים, אפריקאים אותן דיגמנו בנות העדה, כיבוד מסורתי של  הדאבו – הלחם האתיופי, וטקס הקפה הבונה המיוחד מהמסעדה והקייטרינג האיכותי של אפרת אספה, שירים וריקודים עם הזמרת והרקדנית המדהימה קנובש אבבה והענקת תעודת הוקרה לשלומית גזאי על ההתנדבות הרבה בקהילה.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן