כתב אישום באיחור של עשור: חיסל עבור דומרני, נמלט למרוקו וגורש לישראל

כתב אישום הוגש השבוע נגד ליאור חדד, בגין רצח ציון יאנה בפיצוץ רכב בשנת 2012. לאחר הרצח נמלט חדד למרוקו שם התגורר כעשור. לאחרונה הוא גורש לישראל ונעצר. הרקע לרצח היה לאחר שהקורבן עזב את ארגון הפשע של דומרני. כדי לרכוש את אמונו של הנרצח ואחיו הוא הציג בפניו מיצג שווא כי בכוונתו להכניס אותם כשותפים בבתי עסק באשדוד ואשקלון, העניק לו רכב מאזדה שגנב באשדוד

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה בשבוע שעבר, כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד ליאור חדד. כתב האישום באמצעות עו"ד  סיגל דהן, מייחס לו עבירות רצח, ניסיון לרצח, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, עבירות נשק וזיוף שינוי זהות של רכב או חלק של רכב.

 עם הגשת כתב האישום הותר לפרסום שהמשטרה פענחה תיק רצח משנת 2012, שבו נרצח ציון יאנה בפיצוץ רכב באשקלון ונפצע אדם נוסף. הנאשם ליאור חדד (37) נמלט למרוקו לאחר החיסול שם שהה כעשור ועשה חיל בעסקים. בעקבות הנורמליזציה עם מרוקו, ובפעילות חוצת יבשות, הצליחו המשטרה והפרקליטות להוביל לגירושו של חדד ממרוקו – והוא נעצר עם נחיתתו בארץ ב-22 במרץ. מעצרו הוארך מעת לעת וכאמור לפני כשבוע הוגש כנגדו כתב האישום.

מעובדות כתב האישום עולה כי הנרצח, ציון יאנה (26)  ואחיו למחצה שנפצע מהפיצוץ השתייכו  לארגון הפשע של דומרני אך  ערקו כביכול לארגון הפשע ג'רושי מהעיר רמלה. והדבר עורר את זעמם של חברי ארגונו של דמארי.

 עוד נטען בכתב האישום כי קדם לחיסול "גמלה בליבו של הנאשם  ההחלטה לגרום למותם של המנוח והמתלונן בין היתר, כנקמה על חבירתם לסאלח ג'רושי". לצורך ביצוע החיסול, הצטייד חדד בלבנות חבלה במשקל כחצי קילו, נפצים חשמליים, מערכת הפעלה אלחוטיות, ברכב גנוב ובנייד מיוחד דרכו דיבר עם יאנה. עוד נטען כי חדד יצר לכאורה  מצג שווא כי בכוונתו להכניס את יאנה ואחיו כשותפים עסקיים בקיוסקים באשדוד ואשקלון  והעניק ליאנה רכב מסוג מסוג טוויטה והבטיח לו כי יחליף לו את הרכב לרכב חדש מסוג מאזדה 3 במתנה. על פי הנטען בכתב האישום חדד השיג רכב מאזדה 3 שנגנב מאשדוד, הרכיב עליו  לכאורה לוחית רישוי מזויפת,  כן נטען כי הוא או מי מטעמו הרכיב  לכאורה שני מטעני חבלה קטלניים במשקל כחצי קילו כל אחד מהם, והצמיד אותם אל תחתיות המושבים של הנהג והנוסע ברכב המאזדה.

 בכתב האישום עולה כי חדד והמנוח ואחיו קבעו להיפגש במקום מפגש באשדוד, אולם הדבר לא יצא אל הפועל לאחר שהמנוח ואחיו נסעו לרמלה  וכאשר חזרו חדד לא היה במקום המפגש. לכן יאנה ואחיו נסעו לביתם באשקלון.

 בסופו של דבר נטען כי בשעות הלילה, כחלק מהמצג שווא שיצר בפני המנוח והמתלונן כאמור, הביא הנאשם ברכבו את המנוח והמתלונן למקום שבו חנה הרכב הממולכד ברחוב הנוער העובד באשקלון. שם, הנאשם הצביע על הרכב כרכב הנחזה להיות "הרכב החדש" שהבטיח לו במתנה וכשהמנוח והמתלונן ישבו ברכב, נסע הנאשם עם רכבו לאחור במהירות כדי להתרחק מהרכב, חייך לעבר המתלונן ולאחר מכן הפעיל את המטענים באמצעות שלט שהחזיק ברכב ומיד לאחר הישמע הפיצוץ ברח הנאשם מן המקום.

 כתב האישום מגולל את פגיעתו של יאנה בפיצוץ ונטען כי המטען השני במושב בו ישב אחיו למחצה של יאנה לא התפוצץ והוא הצליח לצאת מהרכב הבוער וניסה לחלץ את אחיו אך ללא הצלחה. והחל לצעוק " הצילו, אחי באוטו, הרגו את אח שלי הרגו את אח שלי"

ציון נהרג במקום ואילו אחיו למחצה יוחאי בייבוס, נפצע. חוקרי ימ"ר לכיש הצליחו להתחקות אחר זהותו של חדד, ולבסס תשתית ראייתית נגדו. אולם חדד נמלט למרוקו שם שהה כעשור ועשה חייל בעסקיו. כאמור בעקבות התערבות המשטרה הוא גורש ממנה לארץ. על פי המשטרה, כדי ללכוד אותו "נרקמה פעילות יוצאת דופן וחוצת יבשות על-ידי המשטרה, בליווי פרקליטות מחוז דרום, שבמהלכה הצליחו חוקרי הימ"ר – יחד עם שוטרי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה ובתיאום עם רשויות הממשל במרוקו – להוביל לגירושו של הנאשם למדינת ישראל, ומעצרו עם נחיתתו בארץ ב-22 במרץ 2022".

ההסגרה לארץ וכתב האישום

מפקד מרחב לכיש, ניצב משנה ברק מרדכי, מסר כי: "כמו שלפושעים ולעבריינים אין גבולות, ככה גם אצלנו. הפעילות והתיאום שנעשו לאורך תקופה ארוכה מול רשויות הממשל במדינה אחרת, הוכיחו פעם נוספת שזרועה הארוכה של משטרת ישראל יכולה להגיע לכל מקום ולכל פושע על הגלובוס, לא משנה היכן מסתתר וכמה ינסה להסתיר את זהותו. הכול עניין של זמן, אורך רוח ותכנון קפדני, כאשר המטרה הסופית להביא את הנאשמים לדין על אדמת ארץ ישראל". הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה להארכת מעצרו של חדד עד תום ההליכים המשפטיים. את בין היתר בשל החומרה המופלגת של העבירות המיוחסות לנאשם וכפי שצוין בבקשת המעצר, "מעשיו של הנאשם הם חלק בלתי נפרד מתופעת אלימה ואכזרית המכה בכל רחבי הארץ של חיסול אזרחים על ידי גורמים עבריינים תוך כדי שימוש בנשק חם ובמטעני חבלה

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן