כ 9,000 דירות חדשות צפויות להתווסף לאשדוד בשנתיים הקרובות

מאות אלפי דירות חדשות צפויות להתווסף לשוק הדיור הישראלי בשנים הקרובות, ולהגדיל בעשרות אחוזים את אוכלוסיות הערים כתוצאה מהבנייה – כך עולה ממחקר שבוצע באתר יד 2

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

באשדוד צפויות להתווסף בשנתיים-שלוש הקרובות 8,721 יחידות דיור חדשות, מה שצפוי להגדיל ב-12.1% את אוכלוסיית העיר כתוצאה מתוספת הבנייה. 77% יהיו בפרויקטי התחדשות עירונית ו-23% בבנייה חדשה. באשקלון צפויות להתווסף 9,115 יח"ד חדשות ולהגדיל ב-18% את אוכלוסיית העיר – 83% במסגרת מחיר למשתכן ו-17% בבנייה חדשה. אשקלון מדורגת במקום השישי מבין הערים בישראל שצפויות לגדול בשנים הקרובות, ואשדוד במקום התשיעי.

המחקר בדק את כמות היתרי הבנייה המבוססת על נתוני הלמ"ס, ואת הבנייה החדשה בפועל בכל הערים בהתבסס על מידע שנאסף על-ידי צוות המידענות של יד 2 מפרויקטים בכל הארץ ונתוני הרשויות המקומיות – רק לדירות שנמצאות כבר בתהליך בנייה ובבקשה להיתר בנייה. את הנתונים הצליבו במחלקת המחקר עם מספר הנפשות הממוצע למשק בית וכך נגזר הגידול הצפוי באוכלוסיית כל עיר. הבדיקה גם הפרידה בין סוגי הפרויקטים בכל עיר – בנייה חדשה, התחדשות עירונית (תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ופינוי בינוי), ובנייה במסגרת מחיר למשתכן – והנתונים עשויים לרמז על אופייה הצפוי של כל עיר בטווח הזמן הבינוני.

לדברי ורד צרפתי-זבולון, יו"ר ארגון הקבלנים באשדוד וסגנית נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, "כבר עכשיו קיים מחסור חמור בדירות באשדוד שאף התגבר עקב משבר הקורונה. לפי המחקר של יד 2, כ-27 אלף תושבים חדשים צפויים להצטרף לעיר והם יצטרכו דירות לגור בהן, אבל בעיר אין כיום מספיק בנייה כדי לענות על הביקושים. אני קוראת לממשלה החדשה שתיבחר לדאוג לתושבי אשדוד, לעודד את הבנייה בעיר כדי שניתן יהיה לספק לתושבים קורת גג. יש להגביר משמעותית את קצב מתן היתרי הבנייה ולשחרר חסמים נוספים שמעכבים משמעותית את הבנייה בישראל".

ורד צרפתי. צילום: אבי רוקח

המדורגות הראשונות לפי מחקר יד 2 הן הערים בית שמש שצפויה לגדול ב-34.5% כתוצאה מתוספת של כ-9,200 דירות חדשות; בת ים במקום השני צפויה לגדול בכ-24% עם תוספת של 14 אלף יח"ד; במקום השלישי מודיעין שצפויה לגדול גם כן ב-24%; קריית גת במקום הרביעי עם גידול צפוי של 22% באוכלוסיה; רמת גן במקום החמישי עם תוספת צפויה של 14,200 יחידות דיור שתגדיל ב-20.3% את אוכלוסיית העיר.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן