כמו שעשו מאות ואלפי שנים: נגנזו בתוך כדי חרס

כמידי שנה בסמוך לערב חג השבועות התקיים מעמד נרגש של קבורת גניזת יריעות של ספרי תורה תפילין ומזוזות פסולין במעמד רבני העיר ובהשתתפות יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן ורבני המועצה הדתית

הרב עובדיה דהן והרבנים טומנים יריעות של ספרי תורה.
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

הרבנים התאספו בחלקת קבורת סת"ם (ספרי תורה תפילין ומזוזות) בגבעה בסמוך לקברו של רבי ישראל אליזרע זצ"ל רבה של אשדוד, שם נכרה בור גדול להטמנת כדי החרס שנאטמו בטיט כהלכה. בתחילה נשא דברים הרב הראשי רבי יוסף שיינין שדיבר על זה שמחבבים ומכבדים את התורה, גם כשהיריעות נפסלין משום שעדיין קדושתן עליהן. בדבריו ציין לשבח את המעלה הגדולה של יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן עם יד ימינו הרב חיים בן חמו, אשר במשך שנים רבות שומרים על המסורת במצוה גדולה ויקרה זו של חשיבות וקדושת גניזת כתבי הקודש וסת"ם, ואמר שבכדים הללו מוטמנים יריעות של ספרי תורה, פרשיות של תפילין ומזוזות שיש בהן קדושה.

הרב דהן הזכיר את מבצע בדיקת תפילין ומזוזות "חינם" מידי חודש בחודשו במועצה לתושבי העיר שיש בעירנו, שיש בכך התעוררות גדולה בציבור המגיע מידי חודש למסור לבדיקות.

עוד נשאו דברים הרב חיים קלמנוביץ רב שכונה ורב מחלקת עירובין, הרב חיים בן חמו מרבני המועצה הדתית, הרב מרדכי מנשה לאופר רב שכונה שליח הרבי לאשדוד ומנהל בית חב"ד בעיר, הרב  מרדכי עמאר רב קהילת "איפיני" שבצרפת והרב גואל כהן יו"ר ארגון גניזת קודש מרכזית בפיקוח ועדת רבנים ארצי.

בסיום הדברים, הרב הראשי הרב שיינין יחד עם הרב עובדיה דהן נטלו את כדי החרס אשר לתוכם הוכנסו יריעות של ספרי תורה ופרשיות תפילין ומזוזות שנפסלו, והגישו לרב חיים בן-חמו שירד לבור הגניזה והטמין את הכדים בזה אחר זה, לאחר מכן הרבנים והמשתתפים כיסו  בעפר את הבור.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן