כל מה שרציתם לדעת על חג הספר באשדוד

יריד ספרים עירוני ברחבת בניין העירייה, אירועי תרבות והצגות לכל המשפחה במרכזים הקהילתיים ובמוסדות התרבות

צילום: ג'קי קוסטי
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

"מקום מפגש"

 כשאמנות, מילים ואנשים נפגשים:  פתיחת תערוכת אמנות ברחוב של אומני ומשוררי העיר אשדוד, בהובלתו של האמן אליהו (אריק) בוקובזה  וגם לקבלת שבת חגיגית.

יום שישי, 11.6 בשעה 12:00, מרכז מסחרי רובע ב', קיבוץ גלויות 1, אשדוד.

"האגדה על השיח הקטן"

בביצוע תאטרון הילדים הישראלי: האגדה בלב היער בין העצים הגדולים גדל לו שיח קטן ורענן, אולם אבוי, לשיח לא צומחים עלים והוא נשאר עירום ומכוער, ביער חי גם שר היער הוא קוסם כל יכול, שאוהב לעזור לכולם.. סיפור מרגש על הורך לכבד את הזולת, על קבלה עצמית, חברות ונתינה.

יום שישי, 11.6 בשעה 16:00, חוף באר שבע(רובע ט"ו).

"הבית של יעל"

בביצוע תאטרון הילדים הישראלי: יעל מחפשת לעצמה בית משלה ומוצאת ארגז. היא מסדרת אותו ומבלה שם עם חברה הטוב את שעות הפנאי. יום אחד מגיע טרקטוריסט עם עגלה ואוסף את כל הגרוטאות שבחצר ואוסף גם את הארגז של יעל מבלי לשים לב שיעל נמצאת בתוכו.  מכאן ואילך עוברת יעל הרפתקאות שונות עד לשובה המוצלח הביתה.

יום שישי, 11.6 בשעה 16:00,חוף הקשתות.

"אריה בספריה"

בביצוע תאטרון הילדים הישראלי: יש אריה בספריה, ואף אחד לא יודע מה לעשות. יש כללים בנוגע לצעקות, וכללים בנוגע לריצה. אבל אין שום כלל בנוגע לאריות!.

יום שישי, 11.6 בשעה 16:00, חוף לידו.

"העץ הנדיב"

  תאטרון הילדים הישראלי מציג סיפור מערכת היחסים ארוכת השנים ואהבתו הגדולה של עץ כלפי ילד ונכונותו להעניק מעצמו ללא תנאי . כאשר הילד היה קטן, הוא שיחק עם העלים, טיפס על הגזע ,אכל מפרותיו של העץ, התנדנד על הענפים וכשהיה מתעייף היה נרדם בצלו של העץ.אך כשגדל, הוא חדל לבקר את העץ לתקופה ארוכה. במהלך השנים הילד חוזר לעץ כנער מתבגר. ראשון, 13.6.21 בשעה 17:30. מחיר: 20  ש"ח .

מרכז קהילתי גולדי, השייטים 16, אשדוד. לפרטים:  08-8552721.

"הכדור בידיים שלנו"

תאטרון ארצי לילדים ונוער:  אביב מקבלת מתנה מאביה כדור, לא כדורסל ולא כדורגל את כדור הארץ. אביב מזלזלת במתנה ואינה מבינה מה לה ולכדור הזה ולמה בכלל היא צריכה לשמור עליו. אביב תגלה שעל מנת להציל את החצר האהובה היא תצטרך להקשיב לסביבתה ולאלו החולקים אתה את הכדור ותבין שבסופו של דבר הכדור בידיים שלנו.יום ראשון, 13.6.21 בשעה 17:30. מחיר 20 .

מרכז קהילתי "תקוותנו", המעפילים 21, אשדוד. לפרטים:  08-8675261

הכול נשאר במשפחה

שירי, בן ויונתן ארצי: שירי ארצי, תסריטאית, מנחת טלוויזיה וסופרת. ספרה "בוץ" יצא בהוצאת "חרגול-עם עובד" וזכה בפרס משרד התרבות לספר ביכורים. בן ארצי, יוצר וזמר, הוציא עד כה ארבעה אלבומים. הפיק, כתב ועיבד שירים לזמרים וזמרות, מופיע בימים אלו בכל הארץ. יונתן ארצי, למד ברימון, בשנים האחרונות שר ומנגן בהפקות שונות. מוכשר וייחודי בצליליו. שלושת האחים לבית ארצי בשיחה משפחתית עם פסנתר וגיטרה, על יצירה כבית. על הבית כיצירה. על הקשר בין מילים ומוזיקה, על ספרים, שירים, ומה שביניהם. יחדיו ינעימו מזמנם לקהל כל אחד על יצירותיו. הקהל יטעם מפרי עיטם ויקבל הצצה לחייהם.

ראשון, 13.6.21 בשעה 19:00, מונארט מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד. כרטיס ב-50 . למידע:08-8545130/1

"דיבור עם נזיר"

השקת ספרה החדש של ורדה גנזך: על ״חיבורים״ אנושיים בהתערבות הגורל והיקום שזימן. הצלת נפש ואנושיות, חמלה וטוב לב, סקרנות, מתח מסתוריות נחישות ואהבה שתחילתה בדיבור עם נזיר. בתכנית: ורדה וחברים בקטעי משחק וקריאה נבחרים. בהשתתפות:  לילי כנפי, רחל פרנק, יצחק לושי ולינדה כספית. נגינה:  פסנתר- אופיר פרס ,קלרינט- דניאל עזרא . מנחה: נורית טופז.

יום ראשון, 13.6.21 בשעה 19:00. ללא תשלום. בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד.לפרטים:08-9721883

 "הבובות של שין שין"

בביצוע תאטרון ארצי לילדים ונוער: מופע יחיד מרהיב- תיאטרון מוסיקלי גברת שין שין היא דמות מתוכנית הטלוויזיה שבמהותה מעודדת קריאה. המופע עם תפאורה גדולה ומרשימה ומשלב שירים ובובות.

יום שני, 14.6.21 בשעה 17:30, במרכז קהילתי "דקל", אשדוד. טל׳. 08-8668634

קשקוש מקושקש

פעילות מונגשת מותאמת ומיועדת לילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת המיזם העירוני "תו- שווים בתרבות- יוצרים קהילה שווה". הסופרת נוגה אלגום מספרת ושרה בחינניות כובשת את סיפרה ״קשקוש מקושקש״: קשקוש בעולם הצורות הלומד לקבל את עצמו וכך גם את סביבתו. ״להיות קשקוש בעולם של צורות זה טוב או רע? במה אני שונה? האם בעצם… כולנו שונים?״ הילדים יוזמנו לשתף חוויות, מחשבות ושאלות ואף ליצור קשקושים אישיים בסדנת יצירה במהלך המפגש.

 יום שני, 14.6.21 בשעה 17:30. בהרשמה מראש בלבד, במוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, אשדוד.

טל׳. 08-622-4799.

 "הדייג ודג הזהב"

תאטרון הילדים הישראלי- עיבוד משעשע לאגדת העם אודות הדייג העני המעלה יום אחד בחכתו את דג הזהב הדג מתחנן על חייו ומבטיח כי ימלא כל משאלה שיבקש הדייג. הדייג הטוב אינו מבקש מאום אך אשת הדייג מבקשת בית יותר גדול ומרווח , הדג ממלא את מבוקשה , אך האישה אינה מסתפקת בכך ורוצה ארמון וכך מבקשת עוד בקשה ועוד בקשה.

 יום שני, 14.6.21 בשעה 17:30, במרכז קהילתי ט', אשדוד. טל׳. 08-8541158.

"פיטר פן לעולם לא" בביצוע תאטרון הילדים הישראלי: טינקרבל שולחת את פיטר פן לחפש רמז מוונדי, בדרך הוא פוגש את קפטן הוק, את הצל של עצמו וייצור יער מוזר שעוזרים לו להגיע אל הרמז הגדול! האם יצליח למצוא את וונדי? מופע מוסיקלי קסום שמראה לנו שניתן להתגבר על הכל בעזרת האהבה.

 יום שלישי, 15.06.21 בשעה: 17:30. במרכז קהילתי "טנה",  אשדוד. טל׳.  08-8555478

"פצ'ולי 3"

חלק ג' של הסדרה המפורסמת, בה נצא עם פצולי לנדר האגדית למסע מאחורי המסכה. פצולי, בוגרת קורונה, מביאה את סודה של המסכה אל מחוזות קסומים. מי אנחנו? אנחנו זה לא הכישרונות, המעמד, המראה, החכמה. כל אלו רק מסכה. אנחנו זה מה שמסתתר מאחורי כל זה. מידות טובות, לב רגיש ואישיות מאירה. זה מה שנלמד במסע המרתק הזה. ערכים ומסרים מותאמים לגיל, ברמת הפקה בלתי מתפשרת.

 יום שלישי, 15.06.21 בשעה: 17:30, במרכז קהילתי "נווה יהונתן", אשדוד. טל׳. 08-8565350

למה לי הסיפור הזה?

מיכל זוהר בן דור, מחברת הרומן ההיסטורי ״הסלון״, כותבת שירה שהתפרסמה בעיתונות, ברשת ובאנתולוגיה כתובה, מנהלת את קבוצת הפייסבוק ׳נשים קוראות נשים׳, מנחה סדנאות כתיבה ומרצה במכללת מנשר לאמנויות בהרצאה שתיקח אתכם למסע מרתק אחורה בזמן, לעולם מסתורי אך קשוח- עולם הכתיבה -ולהחלטה גורלית, לכתוב רומן היסטורי ולשאלה ששאלה את עצמה שוב ושוב לכל אורך הדרך:  למה לי הסיפור הזה? מסע שבו ידובר על אומץ, הגשמה, מפחי נפש, מערכות יחסים, הליכה כנגד הזרם ועל הגשמת חלומות.

יום שלישי, 15.6 בשעה 19:00, במונארט מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד.

"הצרצר והנמלה"

 בביצוע תאטרון ארצי לילדים ונוער: נלי הנמלה חרוצה וחסכונית, כמו בכל שנה אוגרת מזון ומתכוננת לחורף המתקרב, וחולמת לזכות יום אחד בתחרות "הגינה היפה". יום אחד עובר לגור לידה- צרצר עצלן ועליז בשם קפיץ. השניים מתקשים להסתדר ביניהם, בייחוד אחרי שקפיץ מלכלך והורס את הגינה היפה של נלי. הסוף מותח ומפתיע, והמסר ברור: טוב לתכנן, לחסוך ולמחזר אך לא פחות חשוב לשמוח וליהנות.

 יום רביעי, 16.6.21, בשעה 17:30  במרכז קהילתי "דיונה", אשדוד. טל׳. 08-8648585

"אי המטמון"

אסף אלברשטיין מתאטרון "קמגולם" מציג מסע הרפתקאות מצחיק ומפחיד כאחד בעקבות המטמון האבוד ובהנהגת הפירט המפחיד אספידחה המגיע להעניק לילדי אשדוד מטמון, אבל אז מתגלה שאין לו כזה. יחד עם הילדים, הנוטלים חלק פעיל במופע, הם יוצאים למסע הרפתקאות בעקבות המופע האבוד.

יום רביעי, 16.6.21 בשעה 17:30, במרכז קהילתי "עם שלום" אשדוד. טל׳. 08-8687400

ערב הצדעה למשוררים וסופרים מאשדוד

בהנחיית לבנת בן חמו המארחת לפאנל יוצרים מהעיר.

צילום: גבע טלמור

יום רביעי, 16.6.21 בשעה 19:00, מונארט אשדוד. טל׳. 08-8545130/1

"הפיל שרצה להיות הכי"

 פעילות מונגשת מותאמת ומיועדת לילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת המיזם העירוני "תו- שווים בתרבות- יוצרים קהילה שווה".

בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד. בהרשמה מראש בלבד. לפרטים: 08-9721883

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן