כבוד: שני תלמידים מאשדוד זכו בחידון התנ״ך המחוזי לנוער

יהונתן אטדגי ממקיף ז׳ הוא חתן התנ״ך המחוזי לנוער מהזרם הממלכתי וסגנו, טל כהן ממקיף ט׳. אטדגי, חתן התנ״ך המחוזי עתיד לייצג את מחוז דרום והעיר אשדוד בחידון התנ״ך הארצי לנוער שייתקיים בחודש הבא

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

שני תלמידים מאשדוד העפילו לשלב הארצי של חידון התנ״ך לנוער. השניים, יהונתן אטדגי תלמיד כיתה י״ב במקיף ז׳ שזכה בתואר חתן התנ״ך המחוזי לנוער במגזר הממלכתי, וטל כהן, תלמיד כיתה י׳ במקיף ט׳ שסיים במקום השני. ביחד עם הזוכים שמגזר בתי הספר בזרם הממלכתי דתי, נריה מויאל מאופקים ודוד לנגזם מישיבת אור עציון, העפילו לשלב הארצישיתקיים ב- 24.3.20 ביישוב אורנית.
חידון התנ״ך המחוזי לנוער, המתקיים מדי שנה באחריות מינהל חברה ונוער במחוז הדרום, התקיים השנה באשקלון. החידון, שנקרא ע״ש יצחק נבון ז״ל, נשיאה החמישי של ישראל, נערך ברוח הפסוק ״ כי האדם עץ השדה״ ( דברים כ, י״ט ) ובסימן ״ אדם ובריאה״ בשלב המחוזי השתתפו תלמידים מ- 24 בתי ספר ממלכתיים וממלכתיים -דתיים מכל מחוז דרום, אשר הפגינו ידע ובקיאות בתנ״ך. לקראת החידון המחוזי התקיימו שלבי מיון מקדימים, מבחן בית ספרי ומבחן מחוזי בכתב. בחידון בכתב נבחנו כ- 120 תלמידים, מתוכם העפילו 16 לשלב המחוזי.
כידוע, חידון התנ״ך לנוער כולל 4 שלבים: שלב בית ספרי, שלב מחוזי, שלב ארצי ושלב עולמי. מכל מחוז עולים, בסיומו של החידון המחוזי, שני נציגים לחידון הארצי מכל זרם בחינוך.


הזוכים יזכו לציון 100 בבגרות הבסיס בתנ״ך. את הפרס לזוכים העניקו אפרת טובול, מפקחת מינהל חברה ונוער, רחלי יפרח תורג׳מן רכזת חידוני התנ״ך במחוז וצוות השופטים בכל חידון. במשרד החינוך מציינים כי, אחת המטרות המרכזיות של מפעל חידון התנ"ך היא עידוד ההתעניינות, הלימוד והעיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך, כבסיס התרבותי של עם ישראל. לצד הלימוד הפורמאלי השיטתי והמחייב של התנ"ך, מהווה החידון גורם מדרבן לבניית בקיאות וידע מקיפים. חוויתם של בני הנוער משלבת בתוכה גם את ההיבט החברתי: לומדי התנ"ך במסגרת חידוני התנ"ך לנוער נהנים גם ממפגש חברי ומפרה עם תלמידים אחרים מבתי ספר במחוז ובארץ, שבו "כולם זוכים", כל אחד בדרכו.
מנכ״ל משרד החינוך, שמואל אבואב: ״חידון התנ״ך הוא אבן דרך בתהליך ערכי לחיבור בני נוער לספרהתנ״ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי". מנהל מחוז הדרום במשרד החינוך, רם זהבי, בירך את הזוכים בחידון, וציין כי החידון ״ הוא חלק משליחות חינוכית, שעיקרה יצירת יחס חיובי אל ספר הספרים ואל שורשיו של העם היהודי״.

דילוג לתוכן