ירידה במספר הזכאים לבגרות 5 יחידות במתמטיקה באשדוד

השבוע פרסמה רשת "ערי מצוינות" ביוזמת קרן טראמפ את דו"ח המצוינות שלה. מהדו״ח עולה כי באשדוד נרשמה ירידה של הזכאים לתעודת בגרות הכוללת חמש יחידות במתמטיקה

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

רשת ׳ערי מצוינות׳, ביזמת קרן טראמפ ובהובלת המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת ת"א, פרסמה השבוע את את דו״ח המצוינות השנתי שלה, הבוחן את שיעור הזכאים לתעודת בגרות הכוללת חמש יחידות מתמטיקה בשנת הלימודים תשע"ט לעומת חמש השנים שקדמו לה. הדו״ח מציג את הישגיהן של 110 רשויות מקומיות.

מהדו"ח עולה כי באשדוד חלה ירידה של 3.8% במספר התלמידים שזכאים לתעודת בגרות עם 5 יחידות במתמטיקה בשנת הלימודים תשע"ט ביחס לשנת תשע"ח. הממוצע הארצי באחוז הזכאים לבגרות עם 5 יחידות לימוד במתמטיקה עומד על 15.5%.

הדו״ח מציג את הממוצע הארצי של שיעור הזכאים לתעודת בגרות הכוללת חמש יחידות מתמטיקה, ובנוסף מחלק את הרשויות המקומיות לארבע קטגוריות, בהתאם למגמת השינוי בין השנים תשע"ט לתשע"ח: רשויות נוסקות (כאלה שנרשמה בהן עליה של מעל ל-20% בשנה האחרונה); רשויות משתפרות (כאלה שנרשמה בהן עליה של עד 20% בשנה האחרונה); רשויות מאטות (כאלה שנרשמה בהן ירידה של עד 20% בשנה האחרונה) ורשויות נחלשות (כאלה שנרשמה בהן ירידה של מעל ל- 20% בשנה האחרונה).

מהדו"ח עולה כי בעיר ערד נרשמה עלייה נאה של 51.4% עלייה לעומת השנה שקדמה לה. בעיר קריית גת נרשמה עליה של 26% , בשדרות נרשמה עליה של 21.6% עלייה ובקריית מלאכי עלייה של 15.6%, ואילו באילת העלייה היא של 8.6% ובעיר נתיבות העלייה היא 5.4% בבאר שבע עלייה קטנה של 0.7%.

באופקים הירידה עומדת על 33.8% בירוחם ירידה של 32.7% בדימונה ירידה של 6.7% באשקלון ירידה של 6.4% וכאמור באשדוד ירידה של 3.8%.

סיון לנדמן, מנהלת רשת ׳ערי מצוינות׳: "לרשויות המקומיות יש תפקיד מכריע ביכולתן לעודד מצוינות בקרב התלמידים שתחת אחריותן. זו בשורה משמחת, שכן בכל שנה אנחנו עדים לקשר הסיבתי שבין הפניית משאבים לבין התוצאות בשטח. רשויות מקומיות ששמו את הנושא בליבת עיסוקן, הצליחו לחולל שינוי. מאז שהוקמה רשת ערי מצוינות ניתן לראות שינוי מבורך באופן ההתייחסות של הרשויות ללימודי המתמטיקה והמדעים. יחד עם זאת, חשוב לומר, זו משימה שלא יכולות להיות בה הפוגות. רשות מקומית אשר תפחית ממאמציה, תאלץ להתמודד עם ירידה בשיעור התלמידים הזכאים לתעודת בגרות הכוללת 5 יח"ל במתמטיקה".

סיון לנדמן. צילום: נועה רם

אופיר פז-פינס, יו"ר המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב: "אנחנו נכנסים לשנת הלימודים הנוכחית, אחת המאתגרות שידענו אי פעם, בנקודת פתיחה שצריכה להדאיג את כולנו. לראשונה מזה שבע שנים לא נרשמה עליה בממוצע הארצי והרבה מהרשויות החזקות ועתירות המשאבים נחלשו בהישגיהן. אי נקיטת פעולות מיידיות לא רק שלא שתמחק את ההישגים שכבר הושגו אלא תחזיר אותנו למקום שהיינו בו לפני עשור. שר החינוך ושר האוצר מתמקדים כעת רק בקורונה, אבל משבר הקורונה יחלוף בסופו של ועלינו לשאול את עצמנו היכן יהיו ילדנו ביום שאחרי: האם הם ערוכים להתמודד עם האתגרים הלימודיים והמקצועיים הצפויים להם? האם עוד עשור לא נוכל להתהדר עוד בהיותנו אומת הסטרטאפ? אין כאן נוסחת קסם, להיכן שלא יופנו משאבים גם לא תהיינה תוצאות." רשת ערי מצוינות ביזמת קרן טראמפ ובהובלת המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת ת"א, בראשות אופיר פינס-פז, מהווה בית מקצועי לרשויות מקומיות אשר מעוניינות להרחיב את מעגל המצוינות בחטיבות הביניים ולהעלות את שיעור הניגשים לבחינת בגרות בחמש יחידות במתמטיקה ומדעים. כמו כן, מהווה הרשת מקור מידע וברומטר לכל המתרחש בתחום לימודי המתמטיקה והמדעים בישראל. בראש ועדת ההיגוי שלה עומדת ד"ר עליזה בלוך, ראשת העיר בית שמש, והיא מנוהלת על ידי סיון לנדמן. בין הפעולות שהרשת מקדמת: כנסים, ימי עיון וסיורים; תוכניות הכשרה;  ליווי בתהליכי מצוינות והערכת מצוינות

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן